Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Linghems SK (Fotboll)

Följ

Fotbollsektionen

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Linghems SK
Fotboll
Fotbollsektionen

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
  • 2Tor
  • 3Fre
    • 18:30

      Eneby BK (borta) F-06


      20:00
    • 19:00

      Hjulsbro IK (borta) Dam Junior


      21:00
    • 19:00

      AC Studenterna (borta) Damlag


      21:00
  • 4Lör
    • 10:00

      Åby IF (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Stångåstaden Cup P-10


      15:00
    • 10:00

      Träningsläger/övernattning P-09


      00:00
    • 12:00

      Ekängens IF (hemma) Fotboll P07


      14:00
    • 13:00

      Brokinds IF (hemma) Seniorlag Herrar


      15:00
  • 5Sön
    • 00:00

      Träningsläger/övernattning P-09


      13:00
    • 10:00

      Björsäters SK (hemma) P-09


      11:00
    • 12:00

      BK Kenty (borta) F-08


      13:30
    • 12:30

      Grebo IK (hemma) P-08


      14:00
    • 14:00

      Krokeks IF (hemma) Fotboll P07


      16:00
    • 15:00

      IF Eksjö Fotboll (borta) Damlag


      17:00
    • 15:00

      BK Kenty (hemma) F-05


      17:00
    • 15:00

      Torstorps IF (borta) Herr Junior


      17:00
    • 16:00

      Sturefors IF (hemma) F-07


      18:00
    • 16:00

      Sturefors IF (borta) P-09


      17:00
    • 16:45

      Flaskinsamling Dam Junior


      20:00
    • 17:00

      Bråvalla IK (hemma) Seniorlag Herrar


      19:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Tallboda IF (borta) F-08


      18:30
  • 6Mån
    v.19
  • 7Tis
  • 8Ons
  • 9Tor
  • 10Fre
    • 18:00

      Lindö FF (hemma) F-06


      20:00
    • 19:00

      Kisa BK (borta) Seniorlag Herrar


      21:00
    • 19:00

      Malmslätts AIK (borta) P-08


      21:00
  • 11Lör
  • 12Sön
    • 13:00

      Kimstad GoIF (borta) F-07


      15:00
    • 14:00

      Karle IF (hemma) P-09


      15:00
    • 16:00

      Vidingsjö MoIF (borta) F-07


      18:45
    • 16:00

      Mantorps FF (hemma) F-08


      17:30
    • 16:00

      Lotorps IF (hemma) F-08


      17:30
    • 17:00

      Åtvidabergs FF (borta) P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Motala AIF FK (hemma) Damlag


      19:00
    • 17:30

      Smedby AIS (borta) F-05


      19:30
    • 17:30

      Stångebro United (borta) Fotboll P07


      19:00
  • 13Mån
    v.20
  • 14Tis
  • 15Ons
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 17:00

      Löpning och styrka Fotboll P07


      18:30
    • 17:00

      Målvaktsträning F-07


      18:00
    • 18:00

      Målvaktsträning F-05


      19:00
  • 18Lör
    • 09:45

      domare samandrag Herr Junior


      15:00
    • 10:00

      Sammandrag F-11


      14:30
    • 10:00

      Tallboda IF (borta) P-09


      11:00
    • 10:30

      IK Waria (borta) F-07


      12:30
    • 12:00

      Tallboda IF (hemma) Fotboll P07


      14:00
    • 12:00

      BK Kenty (borta) Seniorlag Herrar


      14:00
    • 12:00

      Svärtinge SK (hemma) Damlag


      14:00
    • 13:00

      Ekängens if (borta) F-08


      14:30
    • 13:15

      Kustbollen (borta) F-08


      14:15
  • 19Sön
    • 09:00

      Sammandrag omgång 1 Ekängen P-11


      13:00
    • 10:00

      Örtomta GoIS (hemma) P-09


      11:00
    • 11:00

      Lotorps IF (hemma) F-05


      13:00
    • 12:30

      Rimforsa IF (hemma) P-08


      14:30
    • 14:00

      Lindö FF (hemma) Fotboll P07


      16:00
    • 15:00

      Svärtinge SK (borta) F-06


      17:00
    • 16:00

      Assyriska IF (hemma) F-07


      18:00
    • 17:00

      Borens IK (hemma) Dam Junior


      19:00
    • 17:30

      Hjulsbro IK (hemma) Herr Junior


      19:30
  • 20Mån
    v.21
  • 21Tis
  • 22Ons
  • 23Tor
  • 24Fre
    • 17:00

      Fredagshäng P-09


      19:00
      Himnaplan
      Anteckning: Vi träffas för spontanfotboll. skott, passningar, spel ja vad man vill! Föräldrar, spelare och syskon är välkomna att deltaga. Vi träffas på Himnaplan och lirar någon timme, sedan beger vi oss till pizzerian för mat (maten får man stå för själv denna gång). Hoppas så många som möjligt kan komma!
    • 18:00

      Lotorps IF (hemma) F-06


      20:00
    • 18:00

      Skärblacka IF (borta) Fotboll P07


      19:00
    • 19:00

      Rimforsa IF (borta) Dam Junior


      21:00
    • 19:00

      Västra Husby IF (borta) Seniorlag Herrar


      21:00
    • 19:15

      Egnahems BK (hemma) Damlag


      21:15
  • 25Lör
    • Heldag

      Sammandrag hemma Fotboll F10

    • 10:00

      Sammandrag P-10


      15:00
    • 10:00

      Rimforsa IF (borta) F-07


      12:00
    • 10:00

      Döma F-05


      14:30
    • 11:00

      Smedby AIS (borta) Herr Junior


      13:00
    • 15:00

      Linköping BK Tinnis B (borta) Damlag


      17:00
  • 26Sön
    • 00:00

      Krokeks IF Vit (borta) F-07


      02:00
    • 10:00

      IFK Norrköping FK blå (borta) Fotboll P07


      12:00
    • 14:00

      Örtomta GoIS (hemma) P-09


      15:00
    • 15:00

      IK Östria Lambohov (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      Kisa BK (borta) P-09


      16:00
    • 16:00

      Stångebro United (hemma) F-08


      17:30
    • 16:00

      Valdemarsvik IF (hemma) F-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:30

      IFK Wreta Kloster (borta) Seniorlag Herrar


      20:30
  • 27Mån
    v.22
  • 28Tis
  • 29Ons
    • Heldag

      Träningsläger Björsäter P-08

    • 16:30

      Löpning och styrka Fotboll P07


      17:40
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning Herr Junior


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 19:00

      Ekängens IF (hemma) F-05


      21:00
    • 19:00

      BK Derby (hemma) Seniorlag Herrar


      21:00
  • 30Tor
  • 31Fre