Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lillån FK

Följ

Lillån FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2020

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.18
    • 06:30

      Vägstädning P-07


      13:00
    • 10:00

      Träning U15/16


      11:30
    • 11:00

      Rynninge IK (hemma) F07-09


      12:00
    • 16:45

      Träning P14 (P06)


      18:15
    • 17:30

      Träningsmatch P-07


      19:00
  • 2Lör
    • 09:30

      Träning P-11


      11:00
    • 10:00

      ÖSK (hemma) F07-09


      11:00
    • 11:00

      P13 Bokningar


      14:00
    • 12:30

      Träningsmatch mot Mosjö BK F-10/11


      14:00
    • 13:00

      Träning Bokningar


      14:30
    • 14:00

      U15/16 match: Omkl A+B Bokningar


      18:00
    • 14:00

      Rynninge (hemma) U15/16


      16:00
    • 14:15

      Rynninge IK (P15) (hemma) U15/16


      16:15
    • 15:00

      BK Forward 3 (hemma) U15/16


      17:00
    • 15:00

      BK Forward 3 (hemma) P14 (P06)


      17:00
  • 3Sön
    • 15:00

      Träning F-10/11


      16:30
    • 16:00

      Pålsboda GOIF (borta) U15/16


      18:00
    • 16:00

      Träning F07-09


      17:30
  • 4Mån
    v.19
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P14 (P06)


      18:30
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:55

      Klubbstugan F07/09 Bokningar


      19:30
    • 18:00

      Städvecka U-laget U15/16


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F07-09


      19:30
    • 18:30

      Träning U15/16


      20:00
  • 5Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:45

      Lillån 1 mot IF Eker P-09


      19:00
    • 18:00

      HOIF/SMÅ IF (borta) P-08


      20:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:30

      Motståndare (hemma) Bokningar


      19:45
    • 18:30

      ÖrebroSyrianska IF (hemma) F07-09


      19:45
    • 19:00

      Adolfsbergs IK Svart 1 (borta) P14 (P06)


      21:00
  • 6Ons
  • 7Tor
    • 17:00

      Träning P14 (P06)


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:30
    • 17:15

      Träning U15/16


      18:15
    • 17:45

      Träning F-10/11


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-13


      19:15
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
  • 8Fre
    • 16:45

      U15/16 match Omkl hemma, borta och Klubbstugan Bokningar


      20:30
    • 18:00

      IK Sturehov 1 (hemma) U15/16


      20:00
  • 9Lör
    • 10:00

      Motståndare (hemma) Bokningar


      11:15
    • 10:00

      Lekebergs IF (borta) F-10/11


      11:30
    • 10:00

      IFK Hallsberg (hemma) F07-09


      11:15
    • 10:00

      Lindesberg (borta) P-12


      12:00
    • 12:30

      IK Sturehov 3 (borta) P-10


      14:30
    • 12:30

      Seriespel P09, 7 A (7-1) Bokningar


      14:30
    • 12:30

      Coacher för Seriematch Lillån 3 P-09


      14:30
    • 13:00

      Lillån 3 mot IFK Lindesberg P-09


      14:30
    • 15:30

      Örebro SK FK Svart (borta) P-10


      17:30
  • 10Sön
    • 10:15

      Karlslunds IF HFK (P15) (hemma) U15/16


      12:15
    • 10:15

      KIF (hemma) U15/16


      12:00
    • 12:30

      Poolspel 1 Lillån Grön-Adolfsberg IK Gul P-11


      15:00
    • 13:30

      Match P-08 Bokningar


      15:30
    • 14:00

      Adolfsbergs IK Blå (hemma) P-08


      16:00
    • 14:45

      Poolspel 1 P-11


      16:20
    • 15:00

      Träning F-10/11


      16:30
    • 15:00

      Laxå IF (borta) F-10/11


      17:00
    • 15:00

      Lekebergs IF Röd (hemma) P-11


      17:00
    • 16:00

      Träning F07-09


      17:30
  • 11Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P14 (P06)


      18:30
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F07-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning U15/16


      20:00
  • 12Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:30

      IFK Kumla 1 (hemma) P14 (P06)


      20:30
  • 13Ons
    • 17:00

      Örebro SK P06 (hemma) P14 (P06)


      18:30
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:30
    • 17:15

      Träning P-11


      18:15
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F07-09


      19:30
    • 18:00

      Motståndare (hemma) Bokningar


      19:15
    • 18:00

      Mosjö SK 2 Gul (hemma) F-10/11


      19:30
    • 18:00

      Godkännande från er! F-10/11


      19:00
    • 18:15

      Träning F-12/13


      19:15
    • 18:30

      Seriematch Bokningar


      20:00
    • 18:30

      Hovsta IF (hemma) P14 (P06)


      20:15
    • 18:30

      Hovsta IF 1 (hemma) P-07


      20:30
  • 14Tor
  • 15Fre
    • 18:00

      Örebro SK FK röd (hemma) P14 (P06)


      19:50
    • 18:00

      Örebro SK FK Röd (hemma) U15/16


      20:00
  • 16Lör
    • 06:00

      Vägstäd 2020! P-08


      14:00
    • 09:30

      Seriespel P09, 7 A (7-1) och omkl 1 Bokningar


      12:00
    • 10:00

      Örebro SK FK Vit 1 (hemma) P-10


      12:00
    • 10:00

      Lillån FK 2 mot IFK Kumla Blå P-09


      11:30
    • 13:15

      Östra Almby FK (borta) F-12/13


      14:45
    • 14:00

      ÖSK Söder (borta) F07-09


      16:00
    • 14:00

      Träning P-12


      15:30
    • 14:00

      U15/16 Match: Omkl A+B Bokningar


      18:00
    • 16:00

      ÖSK Söder (borta) F07-09


      18:00
  • 17Sön
    • 09:30

      Seriespel P09, 7 A (7-1), omkl 1 Bokningar


      12:00
    • 10:00

      Glanshammars IF Gul (hemma) P-10


      12:00
    • 10:00

      Lillån FK 1 mot IFK Kumla Röd P-09


      11:30
    • 11:00

      Adolfsbergs IK P06 (hemma) P14 (P06)


      12:30
    • 12:00

      Poolspel 2 P-11


      13:15
    • 12:00

      IK Sturehov 2 (hemma) P-11


      14:00
    • 13:30

      IFK Askersund 2 (hemma) F-10/11


      15:00
    • 15:00

      Träning F-10/11


      16:30
    • 15:00

      Skyllbergs IK (P15) (borta) U15/16


      17:00
    • 15:45

      IFK Kumla Röd (borta) P-11


      17:45
    • 16:00

      Lillån FK 3 mot GSBK P-09


      17:30
    • 16:00

      Träning F07-09


      17:30
    • 17:00

      Skyllberg (borta) U15/16


      19:00
  • 18Mån
    v.21
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P14 (P06)


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F07-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Match/pool/serie f12/13 Bokningar


      19:30
    • 18:30

      Träning U15/16


      20:00
  • 19Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 19:15

      Adolfsbergs IK Grön 1 (borta) P14 (P06)


      21:15
  • 20Ons
  • 21Tor
    • 15:00

      Match P12, båda 5-mannaplanerna samt omkl 1+2 Bokningar


      17:00
    • 15:00

      IK Sturehov (hemma) P-12


      16:00
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:30
    • 17:00

      Träning P14 (P06)


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:45

      Träning F-10/11


      19:15
  • 22Fre
  • 23Lör
    • 10:00

      Lekebergs IF (borta) P-10


      12:00
      Vretalund 7-1
      Serie: P10 (7mot7) 2 vår
      Samlingsinfo: Samlig på Vretalunds IP i Lekeberg.
      Samlingstid: 09:00
      Anteckning: Matchtid 3*20 min.
      Resultat och referat
    • 11:00

      Träningsmatch mot Skyllbergs IK P-09


      13:00
    • 14:00

      Hemmamatch P-08 P-08


      15:30
  • 24Sön
  • 25Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F07-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning U15/16


      20:00
    • 19:00

      IK Sturehov 2 (borta) U15/16


      21:00
    • 19:00

      IK Sturehov 2 (borta) P14 (P06)


      21:00
  • 26Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:30

      Motståndare (hemma) Bokningar


      19:45
    • 18:30

      Rynninge IK (hemma) F07-09


      19:45
    • 18:30

      BK Forward Gul 1 (hemma) P14 (P06)


      20:00
  • 27Ons
    • 17:00

      Träning P14 (P06)


      18:30
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:30
    • 17:15

      Träning P-11


      18:15
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F07-09


      19:30
    • 18:15

      Örebro SK Söder Vit (hemma) F-12/13


      19:15
    • 18:15

      Örebro SK Söder Svart (hemma) F-12/13


      19:15
    • 18:30

      Seriematch Bokningar


      20:00
    • 18:30

      Karlslunds IF (hemma) P14 (P06)


      20:00
    • 18:30

      Karlslunds IF FK Röd 1 (hemma) P-07


      20:30
  • 28Tor
    • 17:00

      Träning P14 (P06)


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:30
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:30
    • 17:45

      Träning F-10/11


      19:15
    • 18:00

      Vretstorps IF (borta) P-08


      20:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Hovsta IF Orange (borta) U15/16


      21:00
  • 29Fre
  • 30Lör
    • 10:00

      Adolfsberg IK (hemma) F07-09


      11:15
    • 10:00

      Motståndare (hemma) Bokningar


      11:15
    • 10:00

      Örebro SK FK Svart 1 (borta) P14 (P06)


      12:00
    • 10:45

      Match P12, båda 5-mannaplanerna samt omkl 1+2 Bokningar


      12:00
    • 11:00

      Mariebergs SK (hemma) P-12


      12:00
    • 11:00

      Mariebergs SK (hemma) P-12


      12:00
    • 11:00

      Lillån FK 2 mot Adolfsbergs IK Vit P-09


      12:30
    • 11:30

      Match Kopparberg P-10


      12:45
    • 11:30

      Kopparberg BK (borta) P-10


      12:30
    • 13:00

      Lillån FK 1 mot ÖSK Vit P-09


      14:30
    • 14:00

      Garphyttans IF 2 (borta) F-10/11


      15:30
    • 14:00

      U15/16 Match: Omkl A+B Bokningar


      18:00
  • 31Sön
    • 09:00

      Seriespel P09, plan 7A (7-1), omkl 1 Bokningar


      11:30
    • 10:00

      Karlslunds IF FK Blå (borta) P-11


      12:00
    • 10:00

      Lillån FK 3 mot IF Eker Svart P-09


      11:30
    • 15:00

      Träning F-10/11


      16:30
    • 15:30

      KIF Örebro DFF 3 (borta) F-10/11


      17:00
    • 16:00

      Träning F07-09


      17:30
    • 17:00

      Träning Bollkul 2014


      19:00