Matchreferat
Sen fanns det annat som det grönsvarta gänget inte var lika bra på...
Vi själva startade inte matchen speciellt bra, men vi stack upp lite o hotade iaf, o det var även vi som tog ledningen på ett långskott av Elin H (nu rasar målen in för henne!!). Efter det så hade både Sandra B & Stina P varsitt friläge, men när Tingsryd efter det kvitterade så tror jag inte vi skapade så speciellt farliga lägen.
Stundtals så glimtade vi till med ett bra passningsspel, men det var bara det att Tingsryd gjorde det ännu bättre, så vi hade det lite kämpigt emellanåt.
Men som Linda sa efterså så måste vi försöka tänka på säsongen som helhet, för den har ju varit helt fantastiskt bra, o vi återkommer med mer om det vid ett senare tillfälle.
Idag var det lite svårt att hitta några som stack ut, men Ellen F gjorde det bra, Matilda F blixtrade till ibland, Elin H slet väldigt hårt.
Nu tränar vi måndag onsdag kl 18.00, tillsammans med alla flickor i hela LSK!
Patrik







