Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kungsbacka IF

Följ

Kungsbacka IF - Fotb

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Kungsbacka IF
Välj lag

Augusti 2018

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.31
    • 09:00

      Träning P-04


      11:00
    • 15:00

      Träning P-trupp


      16:30
  • 2Tor
  • 3Fre
    • Heldag

      Eskilscupen 2018 P-04

    • Heldag

      Eskilscupen 2018 P-04

    • 08:00

      Eskilscupen P-trupp


      00:00
    • 14:40

      GIF Nike (hemma) P-04


      15:40
    • 15:30

      Södra Sandby IF (hemma) P-trupp


      16:30
    • 17:10

      Brämhults IK (borta) P-04


      18:10
    • 18:50

      IFK Grimslöv (borta) P-trupp


      19:50
  • 4Lör
    • Heldag

      Eskilscupen 2018 P-04

    • Heldag

      Eskilscupen 2018 P-04

    • Heldag

      Eskilscupen P-trupp

    • 08:50

      Glumslövs FF (borta) P-trupp


      09:50
    • 10:00

      Träning Seniorlag Herrar


      11:30
    • 10:30

      FC Trelleborg (borta) P-04


      11:30
    • 11:20

      Lindome GIF (hemma) P-trupp


      12:20
    • 13:20

      IK Kongahälla (hemma) P-04


      14:20
  • 5Sön
    • Heldag

      Eskilscupen 2018 P-04

    • 00:00

      Eskilscupen 2018 P-04


      19:00
    • 00:00

      Eskilscupen P-trupp


      19:00
    • 08:50

      AB Akademisk Boldklub (hemma) P-04


      09:50
    • 08:50

      IFK Skövde FK (hemma) P-trupp


      09:50
    • 10:00

      Träning P-05


      12:00
    • 11:20

      FC Trelleborg (hemma) P-04


      12:20
    • 13:00

      Åsa IF (hemma) P-trupp


      14:00
    • 13:50

      Råå IF (borta) P-04


      14:50
    • 15:30

      Nordstrand IF (hemma) P-trupp


      16:30
    • 16:20

      Hittarps IK (hemma) P-04


      17:20
  • 6Mån
    v.32
    • 18:15

      Hjälp i samband med A-lagets match P-05


      21:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      IF Norvalla A-lag (hemma) Seniorlag Herrar


      21:00
  • 7Tis
    • 10:00

      Träning P-04


      11:30
    • 16:15

      Träning P-05


      17:30
    • 16:15

      Träning P-08


      17:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Tvååkers IF B-lag (hemma) Seniorlag Herrar


      20:30
  • 8Ons
  • 9Tor
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-trupp


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 19:00

      Frillesås FF (hemma) P-04


      21:00
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 10:00

      Annebergs IF (borta) P-07


      11:30
    • 10:00

      Träning F-08/09


      11:30
    • 12:00

      Onsala BK vit (hemma) P-08


      14:00
      Kungsbacka sportcenter 10
      Serie: Pojkar Div. 14 Gr B
      Samlingsinfo: Obs ny tid!
      Samlingstid: 10:50
      Anteckning: Matchen kommer att spelas 11:30!!!! Dvs 30 min tidigare.
      Omklädningsrum: KIF 1 Onsala 15
      Domare: David Bendrik
      Matchvärdar: Emil S och Hermans föräldrar
      Resultat och referat
    • 13:00

      Åsa IF (borta) P-06


      15:00
    • 16:00

      Lerkils IF (hemma) P-05


      18:00
  • 12Sön
    • 09:30

      Hovås Billdal IF 2 (borta) P-08


      11:30
    • 10:00

      IFK Fjärås 3 (borta) P-06


      12:00
    • 10:30

      Tölö IF (borta) P-07


      11:00
    • 13:15

      Kullavik IF (borta) P-08


      15:15
    • 14:00

      Onsala BK (borta) F-08/09


      15:00
    • 14:00

      Träslövsläge IF (borta) P-04


      16:00
    • 16:00

      Onsala BK 5 (hemma) P-05


      18:00
  • 13Mån
    v.33
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 17:30

      Träning F-08/09


      18:45
    • 18:30

      LGM (hemma) P-04


      20:30
    • 18:45

      Träning P-06


      20:00
    • 20:00

      Träning P-trupp


      21:30
  • 14Tis
  • 15Ons
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 20:15

      GAIS (borta) P-trupp


      22:15
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 16:00

      Träning P-04


      17:30
    • 19:00

      Tvååker/Galtabäck (borta) P-04


      21:00
  • 18Lör
    • 10:00

      Träning F/P-12


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-11


      11:00
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 11:30

      Kullavik IF (borta) P-05


      13:30
    • 12:00

      Onsala BK (borta) P-07


      13:30
    • 12:00

      Derome/Åskloster (hemma) P-06


      14:00
    • 12:15

      Onsala BK blå (hemma) P-08


      14:15
  • 19Sön
    • 10:00

      Träning Nybygget B&U


      11:00
    • 10:30

      IFK Fjärås (hemma) P-08


      12:30
    • 11:00

      Onsala BK (borta) P-07


      12:30
    • 11:00

      Veddige BK (borta) P-05


      13:00
    • 12:00

      Frillesås FF (borta) P-04


      14:00
    • 12:30

      Kullavik IF (hemma) P-07


      13:30
    • 12:30

      Onsala BK (hemma) P-07


      14:00
    • 15:00

      Hyltebruks IF A-lag (hemma) Seniorlag Herrar


      17:00
    • 17:00

      Motståndare (borta) P-04


      19:00
    • 17:00

      Stafsinge IF (borta) P-05


      19:00
    • 17:30

      Onsala BK 2 (hemma) P-06


      19:30
  • 20Mån
    v.34
  • 21Tis
  • 22Ons
    • 16:30

      Träning P-09


      17:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Tölö IF 2 (hemma) P-04


      20:00
    • 18:30

      Åsa IF (borta) F-08/09


      19:30
    • 19:30

      Tölö IF 3 (hemma) P-05


      21:30
  • 23Tor
  • 24Fre
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 18:15

      Lerkils IF 2 (hemma) P-08


      20:15
    • 18:15

      Onsala BK röd (hemma) P-08


      20:15
  • 25Lör
    • 10:00

      Träning F/P-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-12


      11:00
    • 10:00

      Träning F-08/09


      11:30
    • 11:00

      Anmälda till Zenith Cupen Torslanda P-09


      16:00
    • 11:15

      Träning F-10


      12:30
    • 12:00

      Frillesås FF (hemma) P-07


      13:30
    • 12:00

      IFK Fjärås (hemma) P-07


      13:30
    • 14:00

      Tölö IF 2 (hemma) P-04


      16:00
    • 15:00

      IFK Fjärås A-lag (borta) Seniorlag Herrar


      16:00
    • 16:00

      Värö U 2 (hemma) P-05


      18:00
  • 26Sön
    • 10:00

      Träning Nybygget B&U


      11:00
    • 10:00

      Onsala BK (borta) P-07


      11:00
    • 11:00

      Falkenbergs FF Gul (borta) P-05


      13:00
    • 11:30

      OBK 2 (hemma) P-09


      13:30
    • 14:00

      IF Böljan (borta) P-06


      16:00
    • 15:00

      LGM Vit (borta) F-08/09


      16:00
    • 16:00

      Lindome GIF (borta) P-07


      17:30
    • 17:00

      Kullavik IF (hemma) P-04


      19:00
  • 27Mån
    v.35
  • 28Tis
  • 29Ons
  • 30Tor
  • 31Fre