Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kungsbacka IF

Följ

Kungsbacka IF - Fotb

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Kungsbacka IF
Välj lag

Augusti 2018

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.31
    • 09:00

      Träning P-04


      11:00
    • 15:00

      Träning P-trupp


      16:30
  • 2Tor
  • 3Fre
    • Heldag

      Eskilscupen 2018 P-04

    • Heldag

      Eskilscupen 2018 P-04

    • 08:00

      Eskilscupen P-trupp


      00:00
    • 14:40

      GIF Nike (hemma) P-04


      15:40
    • 15:30

      Södra Sandby IF (hemma) P-trupp


      16:30
    • 17:10

      Brämhults IK (borta) P-04


      18:10
    • 18:50

      IFK Grimslöv (borta) P-trupp


      19:50
  • 4Lör
    • Heldag

      Eskilscupen 2018 P-04

    • Heldag

      Eskilscupen 2018 P-04

    • Heldag

      Eskilscupen P-trupp

    • 08:50

      Glumslövs FF (borta) P-trupp


      09:50
    • 10:00

      Träning Seniorlag Herrar


      11:30
    • 10:30

      FC Trelleborg (borta) P-04


      11:30
    • 11:20

      Lindome GIF (hemma) P-trupp


      12:20
    • 13:20

      IK Kongahälla (hemma) P-04


      14:20
  • 5Sön
    • Heldag

      Eskilscupen 2018 P-04

    • 00:00

      Eskilscupen 2018 P-04


      19:00
    • 00:00

      Eskilscupen P-trupp


      19:00
    • 08:50

      AB Akademisk Boldklub (hemma) P-04


      09:50
    • 08:50

      IFK Skövde FK (hemma) P-trupp


      09:50
    • 10:00

      Träning P-05


      12:00
    • 11:20

      FC Trelleborg (hemma) P-04


      12:20
    • 13:00

      Åsa IF (hemma) P-trupp


      14:00
    • 13:50

      Råå IF (borta) P-04


      14:50
    • 15:30

      Nordstrand IF (hemma) P-trupp


      16:30
    • 16:20

      Hittarps IK (hemma) P-04


      17:20
  • 6Mån
    v.32
  • 7Tis
    • 10:00

      Träning P-04


      11:30
    • 16:15

      Träning P-05


      17:30
    • 16:15

      Träning P-08


      17:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Tvååkers IF B-lag (hemma) Seniorlag Herrar


      20:30
  • 8Ons
  • 9Tor
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-trupp


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 19:00

      Frillesås FF (hemma) P-04


      21:00
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 10:00

      Annebergs IF (borta) P-07


      11:30
    • 10:00

      Träning F-08/09


      11:30
    • 12:00

      Onsala BK vit (hemma) P-08


      14:00
    • 13:00

      Åsa IF (borta) P-06


      15:00
    • 16:00

      Lerkils IF (hemma) P-05


      18:00
      Tingbergsvallen B
      Serie: Pojkar Div. 9 Geogr
      Samlingsinfo: Tingbergsvallen
      Samlingstid: 15:15
      Anteckning: Hemmamatch mot Lerkil samling kl 15:15 Tingbergsvallens konstgräs.
      glöm inte skor , benskydd, strumpor , shorts och vattenflaska.
      Tröja får ni på plats.
      Resultat och referat
  • 12Sön
    • 09:30

      Hovås Billdal IF 2 (borta) P-08


      11:30
    • 10:00

      IFK Fjärås 3 (borta) P-06


      12:00
    • 10:30

      Tölö IF (borta) P-07


      11:00
    • 13:15

      Kullavik IF (borta) P-08


      15:15
    • 14:00

      Onsala BK (borta) F-08/09


      15:00
    • 14:00

      Träslövsläge IF (borta) P-04


      16:00
    • 16:00

      Onsala BK 5 (hemma) P-05


      18:00
  • 13Mån
    v.33
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 17:30

      Träning F-08/09


      18:45
    • 18:30

      LGM (hemma) P-04


      20:30
    • 18:45

      Träning P-06


      20:00
    • 20:00

      Träning P-trupp


      21:30
  • 14Tis
  • 15Ons
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 20:15

      GAIS (borta) P-trupp


      22:15
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 16:00

      Träning P-04


      17:30
    • 19:00

      Tvååker/Galtabäck (borta) P-04


      21:00
  • 18Lör
    • 10:00

      Träning F/P-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-13


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-12


      11:00
    • 11:00

      Träning F-10


      12:00
    • 11:30

      Kullavik IF (borta) P-05


      13:30
    • 12:00

      Derome/Åskloster (hemma) P-06


      14:00
    • 12:00

      Domaruppdrag KIF P06-Derome/Åskloster P-04


      13:00
    • 12:00

      Onsala BK (borta) P-07


      13:30
    • 12:15

      Onsala BK blå (hemma) P-08


      14:15
    • 12:15

      Domaruppdrag KIF P08-Onsala BK P-04


      13:15
  • 19Sön
    • 10:30

      Domaruppdrag KIF P08-IFK Fjärås P-04


      11:30
    • 10:30

      IFK Fjärås (hemma) P-08


      12:30
    • 11:00

      Onsala BK (borta) P-07


      12:30
    • 11:00

      Veddige BK (borta) P-05


      13:00
    • 12:00

      Frillesås FF (borta) P-04


      14:00
    • 12:30

      Onsala BK (hemma) P-07


      14:00
    • 12:30

      Kullavik IF (hemma) P-07


      13:30
    • 14:00

      Domaruppdrag KIF P07-Kullavik P-04


      15:00
    • 15:00

      Hyltebruks IF A-lag (hemma) Seniorlag Herrar


      17:00
    • 15:00

      Kungsbacka IF (borta) Juniorlag Herrar


      17:00
    • 16:00

      Trönninge BK (borta) F-08/09


      17:00
    • 17:00

      Stafsinge IF (borta) P-05


      19:00
    • 17:00

      Motståndare (borta) P-04


      19:00
    • 17:30

      Domaruppdrag KIF P06-Onsala Bk 2 P-04


      18:30
    • 17:30

      Onsala BK 2 (hemma) P-06


      19:30
  • 20Mån
    v.34
  • 21Tis
  • 22Ons
    • 16:30

      Träning P-10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Tölö IF 2 (hemma) P-04


      20:00
    • 18:30

      Åsa IF (borta) F-08/09


      19:30
    • 19:30

      Tölö IF 3 (hemma) P-05


      21:30
  • 23Tor
  • 24Fre
  • 25Lör
    • 10:00

      Träning F/P-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-13


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-12


      11:00
    • 11:00

      Anmälda till Zenith Cupen Torslanda P-09


      16:00
    • 11:15

      Träning F-10


      12:30
    • 12:00

      IFK Fjärås (hemma) P-07


      13:30
    • 12:30

      Frillesås FF (hemma) P-07


      14:00
    • 14:00

      Tölö IF 2 (hemma) P-04


      16:00
    • 15:00

      IFK Fjärås A-lag (borta) Seniorlag Herrar


      16:00
    • 15:00

      IFK Fjärås (borta) Juniorlag Herrar


      17:00
    • 16:00

      Värö U 2 (hemma) P-05


      18:00
  • 26Sön
    • 00:00

      Varbergs BoIS FC (hemma) P-06


      02:00
    • 00:00

      Lerkils IF 2 (hemma) P-08


      02:00
    • 00:00

      Onsala BK röd (hemma) P-08


      02:00
    • 11:00

      Falkenbergs FF Gul (borta) P-05


      13:00
    • 11:30

      Domare P-09 7-manna P-04


      13:30
    • 12:00

      Onsala BK (borta) P-07


      13:00
    • 13:00

      Halmstads BK (borta) P-trupp


      14:00
    • 14:00

      IF Böljan (borta) P-06


      16:00
    • 15:00

      LGM Vit (borta) F-08/09


      16:00
    • 16:00

      Lindome GIF (borta) P-07


      17:30
    • 17:00

      Kullavik IF (hemma) P-04


      19:00
  • 27Mån
    v.35
  • 28Tis
  • 29Ons
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-trupp


      20:00
  • 30Tor
  • 31Fre