Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kungsbacka IF

Följ

Kungsbacka IF - Fotb

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Kungsbacka IF
Välj lag

Juni 2018

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.22
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      AW för föräldrarna F-08/09


      21:00
  • 2Lör
    • 09:00

      Tölöcupen P-10


      16:00
    • 09:00

      KIF P11 (hemma) F/P-11


      14:30
    • 09:30

      Tölöcupen F-10


      14:00
    • 10:00

      Träning F/P-13


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-12


      11:00
    • 10:00

      Sponsordag! F-08/09


      14:00
    • 10:00

      IFK Fjärås 2 (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      Kullavik IF (hemma) P-04


      13:00
    • 11:30

      Domaruppdrag P-04


      12:30
    • 11:30

      Onsala BK (hemma) P-07


      13:00
    • 11:30

      Frillesås FF (borta) P-07


      13:00
    • 12:30

      Kullavik IF (hemma) P-07


      14:00
    • 14:00

      Lerkil IF (borta) P-07


      15:30
    • 14:00

      Träning/Kompis dag P-09


      15:30
    • 16:00

      SRG Himledalen (hemma) P-05


      18:00
  • 3Sön
    • 09:00

      Skepplandacup P-07


      16:00
    • 09:00

      Tränarutbildning C - tillfälle 2 Ledare


      16:00
    • 09:45

      F11 (hemma) F/P-11


      13:00
    • 10:00

      Kullavik IF (hemma) F-08/09


      11:30
    • 11:00

      Match med P-08 P-09


      12:00
    • 11:00

      Match med P-08 P-09


      12:00
    • 11:00

      Annebergs IF (borta) P-08


      13:00
    • 11:00

      Onsala BK blå (borta) P-08


      13:00
    • 11:00

      Falkenbergs FF Vit (borta) P-05


      13:00
    • 12:00

      Särö IK (borta) P-06


      14:00
    • 14:00

      IF Leikin (borta) Juniorlag Herrar


      16:00
    • 14:00

      IF Leikin A-lag (borta) Seniorlag Herrar


      16:00
    • 15:00

      Onsala BK 2 (borta) P-05


      17:00
    • 15:30

      Hovås Billdal IF 2 (borta) P-08


      17:30
    • 17:00

      Laholms FK (hemma) P-04


      19:00
  • 4Mån
    v.23
  • 5Tis
  • 6Ons
    • 17:00

      Annebergs IF (hemma) P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-trupp


      20:00
    • 18:45

      Träning F-08/09


      20:00
  • 7Tor
    • 17:30

      Träning P-08


      18:45
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning med P08 P-09


      18:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning Seniorlag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Träning F-08/09


      21:00
    • 18:45

      Landskamp F-10


      22:00
    • 19:00

      Tofta GOIF (hemma) P-04


      21:00
    • 19:00

      Träning P-trupp


      20:30
  • 8Fre
    • 18:00

      Match med P-08 P-09


      19:00
    • 18:00

      Lerkils IF 2 (hemma) P-08


      20:00
    • 19:45

      Näsets SK (borta) P-trupp


      21:45
  • 9Lör
    • 08:00

      Div lag (hemma) F/P-11


      17:00
    • 09:00

      Kungsbackaleken P-10


      17:00
    • 09:00

      Domare KBA-leken P-trupp


      17:00
    • 10:00

      Träning F-08/09


      11:30
    • 10:00

      Träning F/P-12


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-13


      11:00
    • 11:00

      Onsala BK 4 (borta) P-06


      13:00
    • 11:00

      Halmstads BK (borta) P-04


      13:00
    • 11:30

      Åsa IF (borta) P-08


      13:30
    • 16:00

      Varbergs BoIS FC Grön (hemma) P-05


      18:00
    • 19:15

      Sverige - Peru P-08


      21:00
    • 19:15

      Sverige - Peru NY P-08


      21:00
  • 10Sön
    • Heldag

      Kungsbackaleken F-10

    • 07:00

      Intresseanmälan Kba leken P-09


      08:00
    • 09:00

      Särö IK 3 (hemma) P-09


      09:40
    • 09:00

      Döma 5v5 matcher KBA Leken P-04


      17:45
    • 09:40

      Onsala BK 1 (borta) P-09


      10:10
    • 10:00

      Derome/Åskloster (hemma) F-08/09


      11:30
    • 10:00

      Varberg BOIS (borta) P-07


      11:30
    • 10:20

      Lerkils IF 3 (borta) P-09


      10:50
    • 11:00

      Åsa IF 1 (hemma) P-09


      11:30
    • 11:00

      Tölö IF (borta) P-08


      13:00
    • 11:10

      Annebergs IF 1 (hemma) P-09


      11:40
    • 12:10

      Åsa IF 1 (hemma) P-09


      12:40
    • 12:40

      Tölö IF 1 (hemma) P-09


      13:10
    • 14:00

      Bollpojkar A-lagsmatch P-06


      16:00
    • 14:00

      Kungsbacka IF (borta) Juniorlag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Getinge IF A-lag (hemma) Seniorlag Herrar


      16:00
    • 14:20

      Onsala BK 4 (borta) P-09


      14:50
    • 14:30

      Lilla Träslövs FF (borta) F-08/09


      16:00
    • 14:40

      Sandlyckan/Kullavik IF 2 (borta) P-09


      15:40
    • 14:45

      Hovås Billdal (hemma) P-07


      16:00
    • 14:45

      Domaruppdrag P-04


      15:45
    • 15:20

      Lerkils IF 1 (hemma) P-09


      15:50
    • 15:30

      Kullavik IF 2 (borta) P-05


      17:30
    • 16:00

      IFK Fjärås (hemma) P-05


      18:00
    • 16:00

      Lerkils IF 2 (hemma) P-09


      16:30
    • 16:40

      IFK Fjärås Röd (hemma) P-09


      17:10
    • 17:00

      Plocka ihop KBA-lek P-08


      19:00
    • 17:20

      IFK Fjärås Vit (hemma) P-09


      17:50
  • 11Mån
    v.24
  • 12Tis
    • 17:30

      Träning P-08


      18:45
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning Nybygget 1


      19:30
    • 18:00

      Träning Nybygget 2


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      20:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Veddige BK (borta) P-04


      21:00
    • 19:00

      Halmstad BK (hemma) P-trupp


      21:00
  • 13Ons
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      MV-träning med Freddie Roth P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Målvaktsträning P-05


      19:00
    • 18:00

      Onsala BK (borta) P-05


      20:00
    • 18:00

      MV-träning P-06


      19:00
    • 18:30

      Träning P-trupp


      20:00
    • 18:45

      Träning F-08/09


      20:00
  • 14Tor
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:15
    • 18:30

      Onsala BK röd (hemma) P-08


      20:30
      Kungsbacka sportcenter 1
      Serie: Pojkar Div. 14 Grupp
      Samlingsinfo: Omklädning 15
      Samlingstid: 17:50
      Anteckning: Domare: Viktor Biörsmark P04
      Matchvärdar: Mattias föräldrar och Lukas Ms mamma
      Plan: Konstgräset
      Omklädning: KIF 15 Onsala 17
      Resultat och referat
    • 18:30

      Lilla Träslövs FF vit (hemma) P-08


      20:30
    • 18:30

      Lerkils IF (hemma) P-06


      20:30
    • 18:30

      Domaruppdrag KIF P06--Lekil P-04


      19:30
    • 18:30

      Domaruppdrag KIF P08-Onsala Röd P-04


      19:30
    • 18:30

      Domaruppdrag KIF P08-La Träslöv Vit P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning Seniorlag Herrar


      20:00
    • 19:00

      Varbergs BOIS FC (hemma) P-trupp


      21:00
    • 19:30

      Onsala BK (borta) P-04


      21:30
  • 15Fre
  • 16Lör
    • 08:00

      cup Nybygget 2


      19:00
    • 08:00

      cup Nybygget 1


      19:00
    • 09:00

      KIF dagen P-10


      14:00
    • 09:00

      KIF-dagen P-trupp


      14:00
    • 09:00

      KIF-dagen 2018 P-05


      14:00
    • 09:00

      KIF dagen P-07


      14:00
    • 09:00

      KIF dagen F-08/09


      14:00
    • 09:00

      KIF-loppet 2018 P-08


      10:00
    • 09:10

      KIF DAGEN P-09


      14:00
    • 09:15

      KIF Dagen P-04


      14:00
    • 09:30

      Domare KIF Dagen P-04


      14:15
    • 09:30

      KIF-loppet P-06


      10:30
    • 10:00

      KIF-dagen F-10


      14:00
    • 10:00

      KIF-dagen F/P-13


      14:00
    • 10:30

      KIF-dagen P-06


      14:00
    • 10:30

      KIF dagen 2018 P-08


      14:00
    • 11:00

      Onsala BK (hemma) P-04


      13:00
    • 11:00

      Träning F/P-13


      12:00
    • 11:00

      Träning F/P-12


      12:00
    • 11:00

      Träning F/P-11


      12:00
    • 13:00

      Skrea IF (borta) Juniorlag Herrar


      15:00
    • 13:00

      Skrea IF A-lag (borta) Seniorlag Herrar


      14:00
    • 16:00

      Tölö IF (borta) P-07


      17:00
  • 17Sön
    • 10:00

      Trönninge BK (hemma) F-08/09


      11:30
    • 10:00

      IFK Fjärås (borta) P-06


      12:00
    • 11:00

      Träning P-trupp


      12:30
    • 11:00

      Onsala BK (borta) F-08/09


      12:30
    • 13:30

      Onsala BK (hemma) P-07


      14:45
    • 13:30

      Domaruppdrag KIF P08-Onsala Röd P-04


      14:30
    • 13:30

      Info ledare Sommarfotbollsskolan P-04


      16:00
    • 14:00

      Träning P-trupp


      00:00
    • 14:45

      Domaruppdrag KIF P07-Onsala Vit P-04


      15:45
    • 14:45

      Onsala BK (hemma) P-07


      16:00
    • 15:00

      Intresseanmälan ledare s-fbsk 2018 P-04


      00:00
    • 15:00

      Ledare Sommarfotbollsskolan 2018 P-04


      00:00
    • 16:00

      Lilla Träslövs FF blå (hemma) P-05


      18:00
    • 16:00

      Särö IK (borta) P-07


      17:15
    • 17:00

      Annebergs IF (hemma) P-06


      19:00
    • 17:00

      Domaruppdrag KIF P06--Anneberg P-04


      18:00
    • 17:00

      Snöstorp Nyhem FF (hemma) P-04


      19:00
    • 17:30

      Särö IK (hemma) P-05


      19:30
  • 18Mån
    v.25
    • Heldag

      Träning P-trupp

    • Heldag

      Intresseanmälan ledare s-fbsk 2018 P-04

    • Heldag

      Ledare Sommarfotbollsskolan 2018 P-04

    • Heldag

      Sommarfotbollskolan F-08/09

    • 09:00

      Sommarfotbollsskola dag 1 Ledare


      16:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:30

      Träning P-trupp


      20:00
    • 18:30

      Träning Seniorlag Herrar


      20:00
  • 19Tis
    • Heldag

      Träning P-trupp

    • Heldag

      Intresseanmälan ledare s-fbsk 2018 P-04

    • Heldag

      Ledare Sommarfotbollsskolan 2018 P-04

    • Heldag

      Sommarfotbollskolan F-08/09

    • 09:00

      Sommarfotbollsskola dag 2 Ledare


      16:00
    • 18:00

      Träning Nybygget 1


      19:30
    • 18:00

      Träning Nybygget 2


      19:30
    • 18:30

      Träning Seniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Domaruppdrag KIF P06-Åsa IF P-04


      19:30
    • 18:30

      Frillesås FF (borta) P-05


      20:30
    • 18:30

      Åsa IF (hemma) P-06


      20:30
  • 20Ons
    • Heldag

      Träning P-trupp

    • Heldag

      Intresseanmälan ledare s-fbsk 2018 P-04

    • Heldag

      Ledare Sommarfotbollsskolan 2018 P-04

    • Heldag

      Sommarfotbollskolan F-08/09

    • 17:30

      Viktigt möte F-08/09


      18:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-trupp


      19:30
    • 18:00

      Sommarfotbollsskola dag 3 Ledare


      19:00
    • 18:45

      Träning F-08/09


      20:00
  • 21Tor
    • 00:00

      Träning P-trupp


      16:00
    • 00:00

      Intresseanmälan ledare s-fbsk 2018 P-04


      17:00
    • 00:00

      Ledare Sommarfotbollsskolan 2018 P-04


      16:30
    • Heldag

      Sommarfotbollskolan F-08/09

    • 09:00

      Sommarfotbollsskola dag 4 Ledare


      16:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:30

      Träning Seniorlag Herrar


      20:00
    • 19:00

      Kungsbacka IF (borta) Juniorlag Herrar


      21:00
    • 19:00

      Lilla Träslövs FF A-lag (hemma) Seniorlag Herrar


      21:00
    • 19:00

      Värö U (borta) P-04


      21:00
  • 22Fre
  • 23Lör
  • 24Sön
    • 10:00

      Åsa IF 2 (hemma) F-08/09


      11:30
    • 11:00

      Träning P-trupp


      12:30
    • 13:00

      Åsa IF (borta) P-07


      14:30
    • 13:30

      Onsala BK (hemma) P-07


      15:00
    • 14:45

      Kullavik IF (hemma) P-07


      15:45
    • 14:45

      Domaruppdrag KIF P07-Kullavik Blå P-04


      15:50
    • 15:00

      Onsala BK vit (borta) P-08


      17:00
    • 15:15

      Lerkils IF (borta) F-08/09


      16:45
    • 16:30

      Åsa IF (hemma) P-07


      18:00
    • 17:00

      IFK Fjärås (hemma) P-04


      19:00
  • 25Mån
    v.26
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:30

      Match med P08 P-09


      19:30
    • 18:30

      Kållered SK (hemma) P-08


      20:30
    • 18:30

      Kållered SK (hemma) P-08


      20:30
    • 18:30

      Domaruppdrag KIF P08-Kållered SK 1 P-04


      19:30
    • 18:30

      Domaruppdrag KIF P08-Kållered SK 2 P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning P-trupp


      20:00
    • 18:30

      Lerkils IF B-lag (borta) Seniorlag Herrar


      19:30
    • 18:30

      Träning Seniorlag Herrar


      20:00
    • 19:00

      Värö U 2 (hemma) P-05


      21:00
  • 26Tis
  • 27Ons
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning P-trupp


      20:00
    • 18:45

      Träning F-08/09


      20:00
  • 28Tor
    • 17:30

      Träning P-08


      18:45
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning med P08 P-09


      18:45
    • 18:00

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Onsala BK (hemma) P-06


      20:30
    • 18:30

      Träning Seniorlag Herrar


      20:00
    • 19:00

      Träning P-trupp


      20:30
  • 29Fre
  • 30Lör
    • Heldag

      Åsa-cupen P-06

    • Heldag

      Skadevi Cup P-05

    • 08:00

      Åsa-cupen P-08


      00:00
    • 10:00

      Träning F-08/09


      11:30