Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kungsbacka IF

Följ

Kungsbacka IF - Fotb

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Kungsbacka IF
Välj lag

Maj 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.18
  • 2Ons
    • 17:45

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Ledarkurs - Spelarutbildning Grund Ledare


      21:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:45

      Träning F-08/09


      20:00
    • 19:15

      Träning P-trupp


      21:00
  • 3Tor
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 08:00

      Cup Nybygget 2


      16:00
    • 08:00

      cup Nybygget 1


      16:00
    • 09:30

      IFK Fjärås (hemma) P-07


      10:30
    • 10:00

      Träning F/P-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-12


      11:00
    • 11:00

      Tofta GOIF (hemma) P-04


      13:00
    • 11:30

      Åsa IF (hemma) P-08


      13:30
    • 12:00

      Falkenbergs FF (borta) P-trupp


      14:00
    • 13:00

      Tölö IF (hemma) P-08


      15:00
    • 13:15

      Hovås Billdal (borta) P-07


      14:30
    • 16:00

      Snöstorp Nyhem FF Grön (hemma) P-05


      18:00
  • 6Sön
    • 00:00

      Träslövsläge IF B-lag (hemma) Seniorlag Herrar


      01:00
    • 08:00

      cup Nybygget 2


      16:00
    • 08:00

      cup Nybygget 1


      16:00
    • 09:00

      Träning P-trupp


      10:30
    • 10:00

      Lilla Träslövs FF (hemma) F-08/09


      11:30
    • 10:30

      Träningsmatcher mot Tölö P-10


      12:00
    • 11:00

      Derome/Åskloster (borta) F-08/09


      12:30
    • 11:00

      Träning Nybygget B&U


      12:00
    • 13:30

      Varberg BOIS (hemma) P-07


      15:00
    • 13:30

      Domare KIF P07-Varbergs Bois P-04


      14:45
    • 14:45

      IFK Fjärås (hemma) P-07


      16:30
    • 15:30

      Träning P-09


      16:45
    • 16:00

      IFK Fjärås (borta) P-05


      18:00
    • 16:00

      Kullavik IF 2 (hemma) P-05


      18:00
    • 16:00

      Tölö IF (borta) P-04


      18:00
    • 16:15

      Lerkils IF 2 (borta) P-08


      18:15
    • 17:00

      Annebergs IF (borta) P-06


      19:00
  • 7Mån
    v.19
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Obligatoriskt spelarmöte P-trupp


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06


      20:00
    • 18:00

      Grönt kort Grund och Fortsättning Ledare


      21:00
    • 18:30

      Träning P-trupp


      20:00
    • 18:30

      Träning Seniorlag Herrar


      20:00
  • 8Tis
    • 17:30

      Träning P-08


      18:45
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Grönt kort - Grund och Fortsättning Ledare


      21:00
    • 18:00

      Träning Nybygget 1


      19:30
    • 18:00

      Träning Nybygget 2


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning Seniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Annebergs IF (borta) P-06


      20:30
    • 18:45

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Frillesås FF (borta) P-04


      21:00
  • 9Ons
    • 18:00

      Målvaktsträning P-04


      19:00
    • 18:00

      IFK Fjärås 2 (hemma) P-08


      20:00
    • 18:00

      Match Kif p08 mot Fjärås P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Föräldramöte P-10


      19:00
    • 18:30

      Halmstads BK (borta) P-05


      20:30
    • 18:30

      Träning P-trupp


      20:00
    • 18:45

      Träning F-08/09


      20:00
  • 10Tor
  • 11Fre
    • 18:00

      Spela match med KIF P08 P-09


      19:00
    • 18:30

      Träslövsläge IF (hemma) P-04


      20:00
  • 12Lör
  • 13Sön
    • 07:00

      Cup Halmstad 2018 P-04


      19:00
    • 09:15

      Tölö IF (hemma) P-04


      10:15
    • 10:00

      Lilla Träslövs FF blå (borta) P-05


      12:00
    • 10:00

      Onsala BK (hemma) F-08/09


      11:30
    • 10:45

      BK Astrio Svart (borta) P-04


      11:45
    • 11:00

      Särö IK (borta) P-05


      13:00
    • 11:00

      Onsala BK (borta) P-07


      12:30
    • 11:00

      Träning Nybygget B&U


      12:00
    • 11:30

      Lilla Träslövs FF vit (borta) P-08


      13:30
    • 11:30

      Match med P-08 P-09


      12:30
    • 13:00

      Match med P-08 P-09


      14:00
    • 13:00

      Onsala BK röd (borta) P-08


      15:00
    • 13:00

      Kullavägens BK (borta) P-04


      14:00
    • 17:00

      IFK Fjärås (hemma) P-06


      19:00
    • 17:00

      Vinbergs IF (hemma) P-trupp


      19:00
    • 17:00

      Trönninge BK (borta) F-08/09


      19:30
    • 21:00

      Träningskläder - storlek P-08


      21:00
  • 14Mån
    v.20
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 17:45

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:30

      Onsala BK 2 (hemma) P-05


      20:30
    • 18:30

      Träning P-trupp


      20:00
    • 18:45

      Träning F-08/09


      20:00
  • 17Tor
    • 17:30

      Träning P-08


      18:45
    • 17:30

      Prova på träning med P08 P-09


      18:45
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning med P08 P-09


      18:45
      Inlag konstgräs
      Samlingsinformation: Inlag konstgräs
      Samlingstid: 17:20
      Anteckning: Kom ombytt och klar. glöm inte påfylld vattenflaska. Kläder efter väder.
    • 18:00

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning Seniorlag Herrar


      20:00
    • 19:00

      Träning P-trupp


      20:30
    • 19:00

      Åsa IF (hemma) P-04


      21:00
  • 18Fre
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      Bollpojkar till A-lagsmatchen KIF-Fjärås P-05


      21:00
    • 18:00

      Onsala BK vit (hemma) P-08


      20:00
    • 19:00

      IFK Fjärås A-lag (hemma) Seniorlag Herrar


      21:00
    • 19:00

      Kungsbacka IF (borta) Juniorlag Herrar


      21:00
  • 19Lör
    • Heldag

      Kungsbackaleken F-10

    • 07:00

      Div lag (hemma) F/P-11


      18:00
    • 08:00

      Åsa Open (ett lag) P-05


      18:00
    • 09:00

      Döma 5 v 5 matcher KBA Leken P-04


      17:45
    • 09:00

      Onsala BK 2 (borta) P-09


      09:30
    • 09:40

      Sandlyckan/Kullavik IF 2 (borta) P-09


      10:10
    • 10:00

      Träning F-08/09


      11:30
    • 10:00

      Träning F/P-13


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-12


      11:00
    • 10:20

      Åsa IF 1 (hemma) P-09


      10:50
    • 11:00

      Lerkils IF 2 (hemma) P-09


      11:30
    • 11:40

      IFK Fjärås Vit (hemma) P-09


      12:10
    • 11:45

      Kullavik IF (borta) P-07


      13:00
    • 12:20

      Tölö IF 2 (hemma) P-09


      12:50
    • 13:00

      Åsa IF (borta) P-07


      14:30
    • 13:20

      Särö IK 1 (hemma) P-09


      13:50
    • 14:00

      Särö IK 2 (hemma) P-09


      14:30
    • 14:30

      Åsa IF (borta) P-06


      16:30
    • 14:40

      Lerkils IF 1 (hemma) P-09


      15:10
    • 15:00

      Onsala BK (borta) P-07


      16:30
    • 16:00

      Tölö IF 1 (hemma) P-09


      16:30
    • 16:00

      IFK Fjärås Röd (hemma) P-09


      16:30
    • 16:00

      Qviding (hemma) P-trupp


      18:00
    • 16:40

      Onsala BK 1 (borta) P-09


      17:10
    • 16:40

      Sandlyckan/Kullavik IF 1 (borta) P-09


      17:10
    • 17:00

      Arbetspass Kungsbackaleken P-05


      19:00
  • 20Sön
    • 09:00

      Domare P-trupp


      18:00
    • 09:00

      Kungsbackaleken P-10


      16:00
    • 10:00

      Kållered SK (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Spela match med P-08 P-09


      11:15
    • 10:00

      Åsa IF 2 (borta) F-08/09


      11:30
    • 10:00

      Lerkils IF (hemma) F-08/09


      11:30
    • 11:00

      Träning Nybygget B&U


      12:00
    • 11:30

      Kållered SK (borta) P-08


      13:30
    • 13:00

      Tofta GOIF (borta) P-05


      15:00
    • 13:30

      Domare KIF P07-Åsa IF P-04


      14:30
    • 13:30

      Åsa IF (hemma) P-07


      15:00
    • 15:45

      Lerkils IF (borta) P-06


      17:45
    • 16:00

      Frillesås FF (hemma) P-05


      18:00
    • 16:30

      Tvååker/Galtabäck (hemma) P-04


      18:30
    • 18:00

      Varbergs BoIS FC Grön (hemma) P-04


      20:00
  • 21Mån
    v.21
  • 22Tis
  • 23Ons
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 17:45

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      MV-träning med Freddie Roth P-04


      19:00
    • 18:00

      Spela match med P-08 P-09


      19:15
    • 18:00

      Onsala BK (hemma) F-08/09


      19:30
    • 18:00

      Åsa IF (hemma) P-08


      20:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-trupp


      20:00
    • 19:15

      Hovås Billdal IF (hemma) P-08


      21:15
  • 24Tor
    • 17:30

      Kullavik IF (hemma) P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      18:45
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning med P08 P-09


      18:45
    • 18:00

      Domare KIF P07-Hällesåkers IF P-04


      19:00
    • 18:00

      Hällesåker IF (hemma) P-07


      19:20
    • 18:00

      Annebergs IF (hemma) P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:15
    • 18:30

      Tölö IF 2 (borta) P-04


      20:30
    • 18:30

      Träning Seniorlag Herrar


      20:00
    • 19:00

      Träning P-trupp


      20:30
    • 19:00

      Tölö IF (hemma) P-05


      21:00
  • 25Fre
  • 26Lör
    • 10:00

      Träning F-08/09


      11:30
    • 11:00

      Match med P-08 P-09


      12:00
    • 11:00

      Onsala BK grön (hemma) P-08


      13:00
    • 11:00

      Värö U 2 (borta) P-05


      13:00
    • 11:15

      Träning F-10


      12:30
    • 13:00

      Bollkullor, KIF-Kvibille F-08/09


      16:00
    • 14:00

      Kungsbacka IF (borta) Juniorlag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Kvibille BK A-lag (hemma) Seniorlag Herrar


      16:00
  • 27Sön
    • 11:00

      Träning Nybygget B&U


      12:00
    • 11:30

      Kullavik IF (borta) P-04


      13:30
    • 14:00

      Värö U (borta) P-04


      16:00
    • 16:45

      Lerkil IF (borta) P-07


      17:45
  • 28Mån
    v.22
  • 29Tis
  • 30Ons
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 17:45

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-trupp


      20:00
    • 18:30

      Värö U (borta) F-08/09


      20:00
  • 31Tor
    • 17:30

      Träning P-08


      18:45
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning med P08 P-09


      18:45
    • 18:00

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning Seniorlag Herrar


      20:00
    • 19:00

      Träning P-trupp


      20:30
    • 19:15

      Kullavik/Särö (borta) P-04


      21:15
    • 23:00

      Träna och spela match med P07 P-08


      23:55