Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kungsbacka IF

Följ

Kungsbacka IF - Fotb

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Kungsbacka IF
Välj lag

Maj 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.18
  • 2Ons
    • 18:00

      Ledarkurs - Spelarutbildning Grund Ledare


      21:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:45

      Träning F-08/09


      20:00
    • 19:15

      Träning P-trupp


      21:00
  • 3Tor
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 08:00

      Cup Nybygget 2


      16:00
    • 08:00

      cup Nybygget 1


      16:00
    • 10:00

      Träning F/P-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-12


      11:00
    • 11:00

      Tofta GOIF (hemma) P-04


      13:00
    • 11:30

      Åsa IF (hemma) P-08


      13:30
    • 12:00

      Falkenbergs FF (borta) P-trupp


      14:00
    • 13:00

      Tölö IF (hemma) P-08


      15:00
    • 16:00

      Snöstorp Nyhem FF Grön (hemma) P-05


      18:00
  • 6Sön
    • 00:00

      Träslövsläge IF B-lag (hemma) Seniorlag Herrar


      01:00
    • 08:00

      cup Nybygget 2


      16:00
    • 08:00

      cup Nybygget 1


      16:00
    • 09:00

      Träning P-trupp


      10:30
    • 10:00

      Lilla Träslövs FF (hemma) F-08/09


      11:30
    • 10:30

      Träningsmatcher mot Tölö P-10


      12:00
    • 11:00

      Derome/Åskloster (borta) F-08/09


      12:30
    • 11:00

      Träning Nybygget B&U


      12:00
    • 13:30

      Varberg BOIS (hemma) P-07


      15:00
    • 13:30

      Domare KIF P07-Varbergs Bois P-04


      14:45
    • 15:30

      Träning P-09


      16:45
    • 16:00

      Kullavik IF 2 (hemma) P-05


      18:00
    • 16:00

      IFK Fjärås (borta) P-05


      18:00
    • 16:15

      Lerkils IF 2 (borta) P-08


      18:15
    • 17:00

      Annebergs IF (borta) P-06


      19:00
  • 7Mån
    v.19
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      20:00
    • 18:00

      Obligatoriskt spelarmöte P-trupp


      18:30
    • 18:00

      Grönt kort Grund och Fortsättning Ledare


      21:00
    • 18:30

      Träning P-trupp


      20:00
    • 18:30

      Träning Seniorlag Herrar


      20:00
  • 8Tis
    • 17:30

      Träning P-08


      18:45
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Grönt kort - Grund och Fortsättning Ledare


      21:00
    • 18:00

      Träning Nybygget 1


      19:30
    • 18:00

      Träning Nybygget 2


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Annebergs IF (borta) P-06


      20:30
    • 18:30

      Träning Seniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Frillesås FF (borta) P-04


      21:00
  • 9Ons
    • 18:00

      Målvaktsträning P-04


      19:00
    • 18:00

      IFK Fjärås 2 (hemma) P-08


      20:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Föräldramöte P-10


      19:00
    • 18:00

      Match Kif p08 mot Fjärås P-09


      19:00
    • 18:30

      Halmstads BK (borta) P-05


      20:30
    • 18:30

      Träning P-trupp


      20:00
    • 18:45

      Träning F-08/09


      20:00
  • 10Tor
  • 11Fre
    • 18:00

      Spela match med KIF P08 P-09


      19:00
    • 18:30

      Träslövsläge IF (hemma) P-04


      20:00
  • 12Lör
    • 10:00

      Träning F/P-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-12


      11:00
    • 11:15

      Träning F-10


      12:30
    • 12:30

      Träning P-09


      13:45
    • 13:00

      Hyltebruks IF A-lag (borta) Seniorlag Herrar


      14:00
    • 15:00

      Särö IK (hemma) P-07


      16:30
  • 13Sön
    • 07:00

      Cup Halmstad 2018 P-04


      19:00
    • 09:15

      Tölö IF (hemma) P-04


      10:15
    • 10:00

      Lilla Träslövs FF blå (borta) P-05


      12:00
    • 10:00

      Onsala BK (hemma) F-08/09


      11:30
    • 10:45

      BK Astrio Svart (borta) P-04


      11:45
    • 11:00

      Särö IK (borta) P-05


      13:00
    • 11:00

      Träning Nybygget B&U


      12:00
    • 11:30

      Lilla Träslövs FF vit (borta) P-08


      13:30
    • 11:30

      Match med P-08 P-09


      12:30
    • 13:00

      Match med P-08 P-09


      14:00
    • 13:00

      Onsala BK röd (borta) P-08


      15:00
    • 13:00

      Kullavägens BK (borta) P-04


      14:00
    • 17:00

      IFK Fjärås (hemma) P-06


      19:00
    • 17:00

      Vinbergs IF (hemma) P-trupp


      19:00
    • 17:00

      Trönninge BK (borta) F-08/09


      19:30
    • 21:00

      Träningskläder - storlek P-08


      21:00
  • 14Mån
    v.20
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Onsala BK 2 (hemma) P-05


      20:30
    • 18:30

      Träning P-trupp


      20:00
    • 18:45

      Träning F-08/09


      20:00
  • 17Tor
    • 17:30

      Träning P-08


      18:45
      Konstgräs Inlag
      Anteckning: Konstgräset
      Omklädningsrum 17
    • 17:30

      Träning med P08 P-09


      18:45
    • 17:30

      Prova på träning med P08 P-09


      18:45
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:15
    • 18:30

      Träning Seniorlag Herrar


      20:00
    • 19:00

      Träning P-trupp


      20:30
    • 19:00

      Åsa IF (hemma) P-04


      21:00
  • 18Fre
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      Bollpojkar till A-lagsmatchen KIF-Fjärås P-05


      21:00
    • 18:00

      Onsala BK vit (hemma) P-08


      20:00
    • 19:00

      IFK Fjärås A-lag (hemma) Seniorlag Herrar


      21:00
  • 19Lör
    • Heldag

      Kungsbackaleken F-10

    • 07:00

      Div lag (hemma) F/P-11


      18:00
    • 08:00

      Åsa Open (ett lag) P-05


      18:00
    • 09:00

      Döma 5 v 5 matcher KBA Leken P-04


      17:45
    • 09:40

      Sandlyckan/Kullavik IF 2 (borta) P-09


      10:10
    • 10:00

      Träning F-08/09


      11:30
    • 10:00

      Träning F/P-12


      11:00
    • 11:45

      Kullavik IF (borta) P-07


      13:00
    • 12:20

      Tölö IF 2 (hemma) P-09


      12:50
    • 13:20

      Särö IK 1 (hemma) P-09


      13:50
    • 14:00

      Särö IK 2 (hemma) P-09


      14:30
    • 14:30

      Åsa IF (borta) P-06


      16:30
    • 14:40

      Lerkils IF 1 (hemma) P-09


      15:10
    • 16:00

      Tölö IF 1 (hemma) P-09


      16:30
    • 16:00

      IFK Fjärås Röd (hemma) P-09


      16:30
    • 16:00

      Qviding (hemma) P-trupp


      18:00
    • 16:40

      Onsala BK 1 (borta) P-09


      17:10
    • 16:40

      Sandlyckan/Kullavik IF 1 (borta) P-09


      17:10
    • 17:00

      Arbetspass Kungsbackaleken P-05


      19:00
  • 20Sön
    • 09:00

      Domare P-trupp


      18:00
    • 09:00

      Kungsbackaleken P-10


      16:00
    • 10:00

      Kållered SK (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Åsa IF 2 (borta) F-08/09


      11:30
    • 10:00

      Lerkils IF (hemma) F-08/09


      11:30
    • 11:30

      Kållered SK (borta) P-08


      13:30
    • 13:00

      Tofta GOIF (borta) P-05


      15:00
    • 13:30

      Domare KIF P07-Åsa IF P-04


      14:30
    • 15:45

      Lerkils IF (borta) P-06


      17:45
    • 16:00

      Frillesås FF (hemma) P-05


      18:00
    • 16:30

      Tvååker/Galtabäck (hemma) P-04


      18:30
    • 18:00

      Varbergs BoIS FC Grön (hemma) P-04


      20:00
  • 21Mån
    v.21
  • 22Tis
  • 23Ons
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Åsa IF (hemma) P-08


      20:00
    • 18:00

      Onsala BK 2 (hemma) F-08/09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      MV-träning med Freddie Roth P-04


      19:00
    • 18:30

      Träning P-trupp


      20:00
    • 19:15

      Hovås Billdal IF (hemma) P-08


      21:15
  • 24Tor
    • 17:30

      Kullavik IF (hemma) P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:45
    • 17:30

      Träning med P08 P-09


      18:45
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Domare KIF P07-Hällesåkers IF P-04


      19:00
    • 18:00

      Hällesåker IF (hemma) P-07


      19:20
    • 18:30

      Tölö IF 2 (borta) P-04


      20:30
    • 18:30

      Träning Seniorlag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Träning P-trupp


      20:15
    • 19:00

      Tölö IF (hemma) P-05


      21:00
  • 25Fre
  • 26Lör
    • 10:00

      Träning F-08/09


      11:30
    • 11:00

      Onsala BK grön (hemma) P-08


      13:00
    • 11:00

      Värö U 2 (borta) P-05


      13:00
    • 11:15

      Träning F-10


      12:30
    • 13:00

      Bollkullor, KIF-Kvibille F-08/09


      16:00
    • 14:00

      Kvibille BK A-lag (hemma) Seniorlag Herrar


      16:00
  • 27Sön
    • 11:30

      Kullavik IF (borta) P-04


      13:30
  • 28Mån
    v.22
  • 29Tis
  • 30Ons
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning P-trupp


      20:00
    • 18:30

      Värö U (borta) F-08/09


      20:00
  • 31Tor
    • 17:30

      Träning P-08


      18:45
    • 17:30

      Träning med P08 P-09


      18:45
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning Seniorlag Herrar


      20:00
    • 19:00

      Träning P-trupp


      20:30
    • 19:15

      Kullavik/Särö (borta) P-04


      21:15