Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kungsbacka IF

Följ

Kungsbacka IF - Fotb

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Kungsbacka IF
Välj lag

Augusti 2017

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.31
  • 2Ons
  • 3Tor
  • 4Fre
    • 08:00

      Oddebollen P-trupp


      00:00
    • 08:50

      Liga 06 IF (borta) P-04


      09:50
    • 09:40

      Bjärreds IF 2 (borta) P-04


      10:40
    • 12:10

      Näsets SK 2 (hemma) P-04


      13:10
    • 12:10

      Alingsås IF 1 (hemma) P-04


      13:10
    • 13:50

      IFK Skoghall (hemma) P-trupp


      14:50
    • 17:10

      Karlsberg United FC (borta) P-trupp


      18:10
    • 18:00

      Oddebollen P-trupp


      00:00
  • 5Lör
    • Heldag

      Oddebollen P-trupp

    • Heldag

      Oddebollen P-trupp

    • 09:40

      Lerdala IF (hemma) P-trupp


      10:40
    • 10:00

      Träning F-08/09


      11:30
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 14:00

      Kågeröds BOIF (hemma) Seniorlag Herrar


      17:00
    • 14:40

      Vara SK (borta) P-trupp


      15:40
    • 14:40

      Hvetlanda GIF (borta) P-04


      15:40
    • 15:30

      Fristads GoIF/Sparsör/Borgstena (borta) P-04


      16:30
  • 6Sön
    • 00:00

      Oddebollen P-trupp


      19:00
    • 00:00

      Oddebollen P-trupp


      19:00
    • 08:00

      Degerfors IF (hemma) P-trupp


      09:00
    • 09:40

      BK Ljungsbro (hemma) P-04


      10:40
    • 09:40

      Tölö IF (hemma) P-04


      10:40
    • 19:00

      Oddebollen P-trupp


      21:00
  • 7Mån
    v.32
  • 8Tis
  • 9Ons
  • 10Tor
  • 11Fre
  • 12Lör
  • 13Sön
    • 16:00

      IF Norvalla (hemma) Juniorlag Herrar


      17:00
    • 16:00

      Halmstads BK (borta) P-trupp


      18:00
      Halmstad Arena
      Serie: DM
      Samlingsinfo: Inlag
      Samlingstid: 13:30
      Anteckning: Tjena!
      Då var det snart dags att spela semifinal i DM.
      Vi möter Halmstad BK borta på söndag 13/8 kl.16.00.
      Ni som får denna kallelse är uttagna spela.
      Svara senast på tisdag 8/8 om ni kan delta eller ej.
      Vi samlas på Inlag kl.13.30 för gemensam avfärd till Halmstad.
      Bägge matchställen ska tas med!
      Syns/Ledarna
      Resultat och referat
    • 16:30

      LEK- och GRILLKVÄLL P-05


      19:00
    • 17:00

      Lilla Träslövs FF 2 (hemma) P-04


      18:00
  • 14Mån
    v.33
  • 15Tis
  • 16Ons
  • 17Tor
  • 18Fre
  • 19Lör
    • 10:00

      Falkenbergs FF 2 (borta) P-04


      12:00
    • 10:00

      Träning F-08/09


      11:30
    • 10:00

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-10


      11:00
    • 11:00

      OBK 3 (borta) P-06


      12:30
    • 13:00

      Träning P-08


      14:00
    • 15:00

      Bollkallar KIFs A-lag P-08


      17:00
    • 15:00

      Snöstorps Nyhem FF (hemma) Seniorlag Herrar


      18:00
  • 20Sön
    • 09:45

      MATCH IFK Fjärås - KIF P-05


      12:00
    • 11:45

      MATCH Tölö - KIF P-05


      14:00
    • 14:30

      Kållered (hemma) P-07


      16:00
    • 15:45

      Onsala (hemma) P-07


      17:15
    • 17:00

      Derome/Åskloster (hemma) P-04


      18:00
  • 21Mån
    v.34
  • 22Tis
  • 23Ons
  • 24Tor
    • 17:45

      Match mot Onsala BK P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning Seniorlag Herrar


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-trupp


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
  • 25Fre
  • 26Lör
    • Heldag

      Zenith gräscupen F-08/09

    • 11:00

      Tölö (borta) P-07


      12:30
    • 11:15

      Träning P-08


      12:30
    • 12:15

      Fjärås 1 (borta) P-06


      13:45
    • 13:00

      Onsala (borta) P-07


      14:30
    • 14:00

      Träning P-04


      15:00
    • 16:00

      Lerkils IF (borta) Seniorlag Herrar


      19:00
  • 27Sön
    • 08:00

      ZENITH CUP P-09


      12:30
    • 08:00

      Div lag (hemma) P-10


      16:00
    • 09:00

      Div lag (hemma) F/P-11


      16:00
    • 09:00

      Cup PicNic-bollen F-10


      15:00
    • 09:15

      MATCH KIF - Annebergs IF P-05


      11:30
    • 10:00

      Träning Nybygget B&U


      11:00
    • 12:00

      Laholms FK (hemma) P-trupp


      14:00
    • 16:00

      Träslövsläge IF (hemma) Juniorlag Herrar


      17:00
    • 17:00

      OBK 6 (hemma) P-06


      18:30
  • 28Mån
    v.35
  • 29Tis
    • 17:30

      Onsala (borta) P-07


      19:00
    • 17:30

      Onsala (borta) P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning Seniorlag Herrar


      19:30
    • 18:00

      Träning Nybygget 2


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning Nybygget 1


      19:30
    • 18:15

      Fjärås (hemma) P-07


      20:00
    • 18:15

      Fjärås (hemma) P-07


      20:00
    • 18:30

      Fun to Run F-08/09


      19:00
  • 30Ons
    • 17:30

      Träning P-08


      18:45
    • 17:30

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:30

      Onsala BK (borta) P-trupp


      20:00
  • 31Tor