Waiting

DELA SIDAN

Svenska Bil ny samarbetspartner!

En viktig del i vår ambition att göra Järfälla IBK till Sveriges ledande innebandyförening med spets, bredd och djup är att skapa mervärde för alla våra medlemmar. Därför känns det mycket bra att kunna presentera ett samarbetsavtal med Svenska Bil (http://www.svenskabil.se) som verkligen ökar värdet för alla våra medlemmar.

Partnerskapet med Svenska Bil löper på tre år och ger er alla möjligheten att köpa bil (ny eller begagnad) med ca. 5-8% rabatt (gäller också på extrautrustning / tillbehör). Avtalet omfattar alla JIBKs medlemmar samt dess vänner och bekanta.

Förutom denna förmånliga rabatt ger varje bilaffär 1.000 kronor till föreningen!

Partnerskapet omfattar följande bilmärken: SAAB, Opel, Nissan, Mitsubishi, Fiat, Alfa Romeo, Kia, Cadillac och Chevrolet. Inom någon månad även Citroën.

Mer information om detta, och andra intressanta medlemsförmåner, kommer under slutet av oktober. Vill Du redan nu titta på en ny bil är du välkommen at ta en direktkontakt med Anders Franzén på Svenska Bil via email anders.franzen@autometro.se.

Avslutningsvis tackar vi Svenska Bil för partnerskapet och vi ser fram mot ett för alla givande samarbete.

Styrelsen

Publicerad 17:35 28 sep 2010
Nyheten visad 94 gånger
Waiting
Du måste logga in för att skriva en kommentar!

NÄSTA MATCH

18:30 8 jan 2015
Kallhälls Sporthall
Järfälla
VS
Rotebro
VS

SENASTE MATCHEN

11:45 21 dec
Hässelbyhallen
Hässelby
10-6
Järfälla
10-6

SENASTE BILDER OCH VIDEO

Ingen video
Ingen video uppladdad
Logga in och ladda upp ert första klipp