Stäng
Fel lösenord
Glömt lösenordet?
Väntar

DELA SIDAN

Svenska Bil ny samarbetspartner!

En viktig del i vår ambition att göra Järfälla IBK till Sveriges ledande innebandyförening med spets, bredd och djup är att skapa mervärde för alla våra medlemmar. Därför känns det mycket bra att kunna presentera ett samarbetsavtal med Svenska Bil (http://www.svenskabil.se) som verkligen ökar värdet för alla våra medlemmar.

Partnerskapet med Svenska Bil löper på tre år och ger er alla möjligheten att köpa bil (ny eller begagnad) med ca. 5-8% rabatt (gäller också på extrautrustning / tillbehör). Avtalet omfattar alla JIBKs medlemmar samt dess vänner och bekanta.

Förutom denna förmånliga rabatt ger varje bilaffär 1.000 kronor till föreningen!

Partnerskapet omfattar följande bilmärken: SAAB, Opel, Nissan, Mitsubishi, Fiat, Alfa Romeo, Kia, Cadillac och Chevrolet. Inom någon månad även Citroën.

Mer information om detta, och andra intressanta medlemsförmåner, kommer under slutet av oktober. Vill Du redan nu titta på en ny bil är du välkommen at ta en direktkontakt med Anders Franzén på Svenska Bil via email anders.franzen@autometro.se.

Avslutningsvis tackar vi Svenska Bil för partnerskapet och vi ser fram mot ett för alla givande samarbete.

Styrelsen

Publicerad 17:35 28 sep 2010
Nyheten visad 105 gånger
Waiting
Du måste logga in för att skriva en kommentar!

NÄSTA MATCH

14:15 8 mar
Prästängshallen
Sigtuna
VS
Järfälla
VS

SENASTE MATCHEN

19:15 15 feb
Tyresöhallen
Tyresö Trollbäcken
8-5
Järfälla
8-5

SENASTE BILDER OCH VIDEO

Ingen video
Ingen video uppladdad
Logga in och ladda upp ert första klipp

BESÖKARTOPPEN

1. (7) Salems IF Herrar
2. (1) IFK Lidingö FK
3. (2) Vasalunds IF
4. (6) Sollentuna HC
5. (5) Spårvägens HF
6. (8) IF Brommapojkarna
7. (4) Solna Vikings
8. (10) Sollentuna HC A-lag
9. (3) Roslagsbro IF
10. (9) Djurgårdens IF Ungdomsfotboll
Listar de tio mest besökta sidorna i Stockholm igår