Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Irsta IF

Följ

Irsta IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Irsta IF
Välj lag

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • Heldag

      Träningsbollen P-06

    • Heldag

      Träning P-07

    • 10:00

      Anläggningsdag F-09


      11:30
    • 10:00

      Kick-off F-09


      13:30
    • 15:00

      Karlslunds IF HFK 1 (hemma) U15/16


      17:00
    • 17:00

      Träning F07/08


      18:30
    • 18:30

      Träning F-05/06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      19:45
    • 19:00

      Tortuna SK (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 2Tor
  • 3Fre
    • 18:30

      Norrby SK P 08/09 (borta) P-09


      20:30
  • 4Lör
    • 09:00

      Träning P-07


      00:00
    • 10:00

      Match Gideonsberg F-09


      11:00
    • 10:00

      Västerås BK 30 F06 (hemma) F-05/06


      12:00
    • 10:30

      Skiljebo SK P 09 Röd (borta) P-09


      12:30
    • 13:00

      Lillån FK Grön (borta) U15/16


      15:00
  • 5Sön
    • 00:00

      Träning P-07


      15:00
    • 09:00

      Ansvar matchkiosk F-09


      11:30
    • 09:30

      Skiljebo SK F09 Gul (borta) F07/08


      11:30
    • 10:00

      Match IFK F-09


      11:00
    • 11:30

      Norbergs AIF p05/06 (borta) P-06


      13:30
    • 15:00

      Arboga Södra IF F05 (borta) F-05/06


      17:00
    • 16:00

      Gideonsbergs IF P05 Vit:2 (hemma) P-06


      18:00
    • 16:20

      Romfartuna GIF Västerås F07-08 (borta) F07/08


      18:20
    • 17:00

      Arboga Södra IF P08 Svart (borta) P-08


      19:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 18:00

      Köping FF P09/P10 Vit (hemma) P-09


      20:00
    • 23:00

      Försäljning Newbody P-06


      23:59
  • 6Mån
    v.19
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 18:00

      Coerver P-06


      19:00
    • 18:15

      Träning F-09


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      19:45
    • 18:30

      Träning F-05/06


      20:00
    • 18:30

      Arboga Södra IF Gul (hemma) U15/16


      20:30
    • 19:30

      Träning A-lag Herrar


      21:00
  • 7Tis
    • 16:30

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:00

      Köping FF P-07 Röd (borta) P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F07/08


      20:00
  • 8Ons
    • 16:45

      Träning U15/16


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:15

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Västerås SK FK P08 Svart (hemma) P-07


      20:00
    • 18:00

      Föräldramöte F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:30

      Träning F-05/06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      19:45
    • 19:00

      FC Västerås IF (borta) A-lag Herrar


      21:00
  • 9Tor
    • 16:30

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Barkarö SK F-07/08 Blå (borta) F07/08


      20:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Målvaktsträning F-09


      19:30
    • 18:30

      Träning F-05/06


      20:00
    • 18:30

      Träning F07/08


      20:00
    • 18:30

      Träning Barn och Ungdom


      20:00
  • 10Fre
    • 18:00

      Norrby SK P 06/07 (hemma) P-07


      20:00
  • 11Lör
    • 09:00

      Ansvar matchkiosk F-09


      11:30
    • 10:00

      Match Gideonsberg F-09


      11:30
    • 10:00

      Västerås BK 30 P07 Vit (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Gideonsbergs IF F08 Röd (borta) F07/08


      13:00
    • 16:00

      Arboga Södra IF Svart (hemma) U15/16


      18:00
  • 12Sön
    • 09:00

      Ansvar matchkiosk F-09


      11:30
    • 10:00

      Västerås SK FK P07 GRÖNT (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Match Tillberga F-09


      11:30
    • 12:00

      Kolsva IF/Forsby FF (borta) F-05/06


      14:00
    • 13:30

      Fagersta Södra IK P06 (borta) P-06


      15:30
    • 15:00

      Munktorps BK 07/08 (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      Köping FF (hemma) U15/16


      17:00
    • 16:00

      Surahammars FK F05 (hemma) F-05/06


      18:00
    • 16:00

      Träning Barn och Ungdom


      17:00
    • 16:30

      Västerås BK 30 P09 Vit (borta) P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:00

      Träning Barn och Ungdom


      18:00
    • 18:00

      Skiljebo SK P 09 Vit (hemma) P-09


      20:00
  • 13Mån
    v.20
  • 14Tis
    • 16:30

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Namnlista intresse F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:00

      IFK Västerås FK P06 Vit 2 (hemma) P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning F07/08


      20:00
  • 15Ons
    • 16:45

      Träning U15/16


      18:15
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:15

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Västerås IK P07:3 Gul (hemma) P-07


      20:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:30

      Träning F-05/06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      19:45
    • 19:00

      Köping FF (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 17:20

      Tillberga IK Fotboll PF 08-09 (hemma) P-09


      19:20
    • 18:00

      Fagersta Södra IK P07 (hemma) P-07


      20:00
  • 18Lör
    • 08:00

      Irsta P10 (hemma) P-10


      15:00
    • 09:00

      Poolspel P-11


      00:00
    • 09:00

      Fotografering F-12


      10:00
    • 09:30

      Lagfotografering för VLT bilaga Barn och Ungdom


      13:00
    • 10:00

      Fotografering F07/08


      11:00
    • 10:00

      Lagfotografering F-11


      11:00
    • 10:00

      Västerås SK FK P07 VIT (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Forsby FF F05 (hemma) F-05/06


      12:00
    • 10:30

      Fotografering P-09


      11:30
    • 10:30

      Lagfotografering F-10


      11:00
    • 11:00

      Träning F07/08


      12:00
    • 11:00

      Lagfotografering F-09


      12:00
    • 11:30

      Fotografering P-08


      12:30
    • 11:30

      Lagfotografering (VLT bilagan) P-06


      12:00
    • 12:00

      Lagfotografering U15/16


      12:25
    • 12:10

      Lagfotografering F-05/06


      13:00
    • 12:30

      Fotografering för VLT bilaga P-07


      13:00
    • 16:30

      IK Franke 2 (borta) U15/16


      18:30
    • 16:30

      IK Franke P08 (borta) P-09


      18:30
  • 19Sön
    • 00:00

      Poolspel P-11


      15:00
    • 09:00

      Poolspel - Irsta värd F-10


      15:00
    • 09:00

      Poolspel F-11


      14:00
    • 10:00

      Match Romfartuna F-09


      11:30
    • 12:30

      Match Ekeby 09/10 F-09


      13:30
    • 13:00

      Hovsta IF Svart (borta) U15/16


      15:00
    • 14:00

      Kungsör BK F06/07 (hemma) F07/08


      16:00
    • 16:00

      Kungsör BK p-08 (hemma) P-08


      18:00
    • 16:00

      Västerås IK F08/09 (hemma) F07/08


      18:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:00

      Träning F-13


      17:00
    • 16:00

      Barkarö SK P06 Blå (hemma) P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 18:00

      Sala FF P09 Vit (hemma) P-09


      20:00
    • 18:00

      Kungsör BK P07 (hemma) P-07


      20:00
  • 20Mån
    v.21
    • 07:00

      Städning Klinta v 21 P-06


      08:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:30
    • 18:00

      Coerver P-06


      19:00
    • 18:15

      Träning F-09


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      19:45
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05/06


      20:00
  • 21Tis
    • 16:30

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Domarutbildning F-05/06


      20:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:30

      Träning F07/08


      20:00
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:30
      Klinta IP 1
      Samlingstid: 16:45
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:15

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:00

      Möte föräldragruppen P-11


      19:00
    • 18:30

      Träning F-05/06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      19:45
    • 19:00

      Norrby SK (borta) A-lag Herrar


      21:00
  • 23Tor
    • 16:30

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning F07/08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05/06


      20:00
  • 24Fre
    • 18:00

      IFK Västerås FK P07 Vit (hemma) P-07


      20:00
  • 25Lör
    • 09:00

      Ansvar matchkiosk F-09


      11:30
    • 10:00

      Match VSK F-09


      11:30
    • 10:00

      Västerås IK P09:1 (borta) P-09


      12:00
    • 10:30

      Forsby FF/Kolsva IF (borta) F-05/06


      12:30
  • 26Sön
    • 09:00

      Ansvar matchkiosk F-09


      11:30
    • 10:00

      Match Gideonsberg F-09


      11:30
    • 10:00

      Västerås BK 30 P06 (borta) P-06


      12:00
    • 11:00

      Surahammars FK P08 Svart (borta) P-08


      13:00
    • 11:45

      Köping FF P-07 Svart (borta) P-07


      13:45
    • 14:00

      Västerås IK P07:2 Gul (borta) P-07


      16:00
    • 14:30

      Skiljebo SK F08 (borta) F07/08


      16:30
    • 16:00

      Barkarö SK P09 Blå (borta) P-09


      18:00
    • 16:00

      Träning F-13


      17:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:00

      Hallstahammars SK FK P06 Röd (borta) P-06


      19:00
    • 17:00

      KIF Örebro DFF F 05 (borta) F-05/06


      19:00
    • 18:00

      Dingtuna GIF P09 (hemma) P-09


      20:00
  • 27Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 18:00

      Coerver P-06


      19:00
    • 18:00

      Städ Ullviliden klubbhus F-10


      19:00
    • 18:15

      Träning F-09


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      19:45
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05/06


      20:00
  • 28Tis
    • 16:30

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Gideonsbergs IF F09 Vit (borta) F07/08


      20:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:00

      Västerås IK F-05 Lag Gul (hemma) F-05/06


      20:00
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:15

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:30

      Gideonsbergs IF F08 Blå (hemma) F07/08


      20:30
    • 18:30

      Träning P-09


      19:45
    • 18:30

      Västerås BK 30 F06/07 (hemma) F-05/06


      20:30
    • 18:30

      Gideonsbergs IF Röd (hemma) U15/16


      20:30
    • 19:00

      Västerås BK 30 (borta) A-lag Herrar


      21:00
  • 30Tor
    • 16:30

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Örby Cup F07/08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-05/06


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 19:00

      Gideonsbergs IF P07 Blå (borta) P-07


      21:00
  • 31Fre
    • 18:00

      Gideonsbergs IF P08 Blå (hemma) P-08


      20:00