Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Frej Täby Fotboll

Följ

IK Frej Täby Fotboll

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Mars 2020

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.9
    • 09:00

      Träning P08


      10:30
    • 11:00

      Cup i Vallentuna P12


      18:00
    • 11:15

      Tyresö FF (hemma) P06


      13:30
    • 18:30

      Örebro SK FK (P17) (hemma) PA 17


      20:30
    • 23:55

      Anmälan och betalning Dalecarlia cup 2020 P06


      23:59
  • 2Mån
    v.10
  • 3Tis
    • 16:30

      Träning PA 19


      18:30
    • 16:45

      Träning PA 17


      19:15
    • 16:45

      Träning PA 16


      18:30
    • 17:00

      Träning F09


      18:15
    • 17:30

      Träning P09


      18:45
    • 18:15

      Träning P11


      19:30
    • 18:30

      Träning P11 F11


      19:45
    • 18:30

      Träning P10


      20:00
    • 18:30

      Spelarmöte P06


      19:30
    • 19:00

      Träning P06


      20:45
    • 20:00

      Träning Motionsfotboll


      21:00
  • 4Ons
    • 16:30

      Träning F05


      18:30
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 18:15

      Träning P10


      19:45
    • 18:15

      Träning F07-F08


      19:30
    • 18:15

      Träning F10


      19:30
    • 19:15

      Träning F06


      20:45
    • 19:15

      Träning P07


      20:45
    • 20:15

      IFK Lidingö FK (P16) (borta) PA 16


      22:15
  • 5Tor
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 16:45

      Träning P08


      18:25
    • 18:15

      Träning P11 F11


      19:30
    • 18:15

      Träning P09


      19:30
    • 18:15

      Träning P11


      19:30
    • 18:30

      Ledarmöte P07


      20:00
    • 18:30

      Träning PA 19


      21:00
    • 19:00

      Träning F06


      20:00
    • 19:00

      Träning PA 16


      20:45
    • 19:10

      Träning F05


      20:50
    • 19:15

      Träning P05


      20:45
    • 19:15

      Träning PA 17


      21:15
    • 19:30

      Träning P06


      21:15
    • 19:30

      Träning P18


      20:45
    • 20:30

      Träning P05


      22:00
  • 6Fre
    • 15:45

      Lagaktivitet Generalrep Mellodifestivalen F06


      22:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning PA 19


      19:30
    • 17:30

      Träning PA 17


      19:15
    • 19:30

      Dalkurd FF (P16) (hemma) PA 16


      21:30
  • 7Lör
    • 09:00

      Bollstanäs SK (hemma) F07-F08


      10:30
    • 10:00

      Vallentuna BK (hemma) P05


      12:30
    • 10:30

      Träningsmatch P08


      11:45
    • 10:30

      Bollstanäs SK (hemma) F07-F08


      12:00
    • 11:30

      Sollentuna FK (borta) F05


      13:00
    • 12:00

      Träningsmatch P08


      13:00
    • 12:00

      Täby FK (hemma) P07


      13:15
    • 13:00

      Träning P18


      14:15
    • 13:15

      FC Järfälla (hemma) P06


      15:30
    • 13:20

      Vallentuna BK (hemma) P07


      14:30
    • 15:00

      IFK Stocksund (borta) Juniorlag Damer


      17:00
    • 15:00

      Träning P09


      16:15
    • 16:00

      Träning F09


      17:30
    • 16:00

      Träningsmatch IK Frej - Vaxholm F06


      18:00
  • 8Sön
    • 08:15

      Sollentuna FK (hemma) P05


      10:45
    • 08:30

      Träning BOIL P-14


      09:30
    • 09:30

      Träning BOIL F-14


      10:30
    • 10:00

      Matcher mot Viggan P12


      13:00
    • 10:00

      Föräldramöte P08


      11:30
    • 10:30

      Sollentuna FK - IK Frej P06/F06 F06


      12:00
    • 10:30

      Träning P13


      11:30
    • 11:15

      Vallentuna BK (hemma) P06


      13:30
    • 11:30

      Träning F13


      12:30
    • 12:00

      Enebybergs IF (hemma) F07-F08


      13:30
    • 12:00

      Ekerö IK (hemma) Juniorlag Damer


      14:00
    • 12:45

      Träning PA 19


      15:15
    • 13:00

      Träningsmatch P08


      14:00
    • 13:30

      Träning F11


      14:30
    • 13:30

      Träning F12


      14:30
    • 14:00

      Träningsmatch P08


      15:00
    • 16:30

      IFK Lidingö FK (hemma) P10


      18:00
    • 16:45

      Träning F05


      18:00
    • 17:00

      Täby FK (hemma) PA 17


      20:30
    • 17:45

      Träning F06


      19:00
    • 20:00

      Träning P18


      21:00
  • 9Mån
    v.11
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 16:45

      Träning P05


      18:15
    • 17:00

      Träning P18


      18:15
    • 17:00

      Träning F10


      18:15
    • 17:30

      Träningsmatch mot Bollstanäs SK P11


      18:30
    • 17:40

      Träning P08


      19:40
    • 17:45

      Träning PA 19


      20:15
    • 18:00

      Träning P05


      19:30
    • 18:00

      Träning PA 16


      19:45
    • 18:00

      Träning PA 17


      19:45
    • 18:30

      Träningsmatch F06 F07-F08


      21:00
    • 19:00

      Träningsmatch IK Frej - Järla IF F06


      20:30
    • 19:15

      Träning F07-F08


      20:45
  • 10Tis
    • 16:30

      Träning PA 19


      18:30
    • 16:45

      Träning PA 17


      19:15
    • 16:45

      Träning PA 16


      18:30
    • 17:00

      Träning F09


      18:15
    • 17:30

      Träningsmatch Bällsta 1 P09


      18:45
    • 17:30

      Träningsmatch Bällsta 2 P09


      18:45
    • 18:00

      Barnens Spelregler P06


      19:00
    • 18:30

      Träning P10


      20:00
    • 18:30

      Träningsmatcher mlot Bollstanäs SK P11


      19:30
    • 19:00

      Träning P06


      20:45
    • 20:00

      Träning Motionsfotboll


      21:00
  • 11Ons
    • 16:00

      Träning P08


      17:15
    • 16:30

      Träning F05


      18:30
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 16:45

      Träning PA 16


      18:30
    • 17:00

      Träning F11


      18:15
    • 18:00

      Föräldramöte P07 Fotboll P07


      19:00
    • 18:15

      Träning P10


      19:45
    • 18:15

      Träning F07-F08


      19:30
    • 18:15

      Träning F10


      19:30
    • 19:15

      Träning F06


      20:45
    • 19:15

      Träning P07


      20:45
  • 12Tor
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 16:45

      Träning P08


      18:25
    • 18:15

      Träning P11


      19:30
    • 18:15

      Träning P11 F11


      19:30
    • 18:30

      Träning PA 19


      21:00
    • 19:00

      Träning F06


      20:00
    • 19:00

      Föräldramöte P12


      20:00
    • 19:10

      Träning F05


      20:50
    • 19:15

      Träning P05


      20:45
    • 19:15

      Träning PA 17


      21:15
    • 19:30

      Träning P06


      21:15
    • 19:30

      Träning P18


      20:45
    • 20:30

      Träning P05


      22:00
  • 13Fre
    • 17:00

      Träning P07


      18:15
    • 17:30

      Träning PA 19


      19:30
    • 17:30

      Träning PA 17


      19:15
    • 18:30

      Träningstillfälle- Supercenter Soccer P06


      20:00
  • 14Lör
    • Heldag

      Träning F09

    • 08:00

      BOSÖN 7-M-7 CAMP 2020 P09


      00:00
    • 09:00

      Vasalunds IF (hemma) F07-F08


      10:30
    • 10:00

      Träningsmatcher F11


      12:00
    • 10:30

      Sundbybergs IF (hemma) F07-F08


      12:00
    • 11:00

      Järfälla FC (borta) PA 17


      13:00
    • 11:15

      Täby FK (hemma) F05


      12:45
    • 14:45

      IFK Lidingö FK (borta) PA 19


      16:45
    • 15:30

      BP U16 (hemma) PA 16


      17:30
    • 16:30

      Träningsmatch P08


      17:30
  • 15Sön
    • Heldag

      Träning F09

    • 00:00

      BOSÖN 7-M-7 CAMP 2020 P09


      16:00
    • 08:30

      Träning BOIL P-14


      09:30
    • 09:00

      Träning P08


      10:30
    • 09:30

      Träning BOIL F-14


      10:30
    • 10:00

      Träningsmatch P08


      11:30
    • 10:30

      Träning P13


      11:30
    • 11:15

      Boo FF (hemma) P06


      13:30
    • 11:20

      Enebybergs IF (hemma) P07


      12:45
    • 11:30

      Sigtuna IF Fotboll (borta) P06


      14:00
    • 11:30

      Träning F13


      12:30
    • 13:30

      Träning F12


      14:30
    • 14:00

      IK Frej - Sollentuna FK F06


      16:00
    • 15:00

      Träning P12


      16:00
    • 16:00

      Bollstanäs SK (hemma) Juniorlag Damer


      18:00
    • 16:00

      Träning P18


      19:00
    • 16:45

      Träning F05


      18:00
    • 17:30

      Täby FK (borta) P07


      18:30
  • 16Mån
    v.12
  • 17Tis
    • 16:30

      Träning PA 19


      18:30
    • 16:45

      Träning PA 17


      19:15
    • 16:45

      Träning PA 16


      18:30
    • 17:00

      Träning F09


      18:15
    • 17:30

      Träning P09


      18:45
    • 18:15

      Träning P11 F11


      19:30
    • 18:15

      Träning P11


      19:30
    • 18:30

      Träning P10


      20:00
    • 18:30

      Teoripass- Försvarsspel P06


      19:30
    • 19:00

      Träning P06


      20:45
    • 20:00

      Träning Motionsfotboll


      21:00
  • 18Ons
    • 16:00

      Träning P08


      17:15
    • 16:30

      Träning F05


      18:30
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 16:45

      Träning PA 16


      18:30
    • 17:00

      Träning F11


      18:15
    • 18:15

      Träning P10


      19:45
    • 18:15

      Träning F07-F08


      19:30
    • 18:15

      Träning F10


      19:30
    • 19:15

      Träning F06


      20:45
    • 19:15

      Träning P07


      20:45
  • 19Tor
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 16:30

      Träning F05


      18:20
    • 16:45

      Träning P08


      18:25
    • 18:00

      Träning F09


      19:30
    • 18:15

      Träning P09


      19:30
    • 18:15

      Träning P11


      19:30
    • 18:30

      Träning PA 19


      21:00
    • 19:00

      Ledarmöte P06


      20:00
    • 19:00

      Träning F06


      20:00
    • 19:15

      Träning P05


      20:45
    • 19:15

      Träning PA 17


      21:15
    • 19:30

      Träning P06


      21:15
    • 19:30

      Träning P18


      20:45
    • 20:30

      Träning P05


      22:00
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 09:00

      IFK Lidingö FK 3 (hemma) F07-F08


      10:30
    • 10:00

      IK Frej - Rotebro F06


      12:00
    • 10:00

      Beslutsmöte träningsläger 2020 F05


      10:30
    • 10:30

      Värtans IK (hemma) F07-F08


      12:00
    • 11:15

      Bällsta FF (hemma) P06


      13:30
    • 11:45

      Täby FK 43 (borta) P09


      13:00
    • 12:00

      Danderyds SK Fotboll (borta) P10


      13:30
    • 12:00

      Träningsmatch P08


      13:00
    • 13:00

      Träningsmatch P08


      14:00
    • 15:00

      Träning P05


      16:15
    • 16:00

      Träning P05


      17:00
    • 16:00

      IFK Lidingö (borta) PA 17


      18:00
    • 17:10

      Sollentuna FK (borta) PA 19


      18:10
  • 22Sön
    • 09:00

      Träning P08


      10:30
    • 10:00

      IFK Stocksund (borta) F05


      11:30
    • 11:00

      Enebybergs IF (hemma) P07


      12:15
    • 11:15

      Bollstanäs SK (hemma) P06


      13:30
    • 12:00

      Spånga IS FK (hemma) Juniorlag Damer


      14:00
    • 12:20

      Enebybergs IF (hemma) P07


      13:30
    • 13:15

      Matcher mot Erikslund P12


      15:00
    • 13:30

      Danderyds SK Fotboll (borta) P10


      14:50
    • 13:30

      Träning F12


      14:30
    • 14:00

      Träning F06


      15:30
    • 14:15

      Vallentuna BK (borta) P05


      17:00
    • 16:00

      Träning P18


      17:30
    • 16:00

      Träningsmatch F10


      17:00
    • 16:30

      Vendelsö IK (hemma) P10


      18:00
    • 17:00

      Träningsmatch F10


      18:00
    • 18:30

      Träningsmatch P08


      19:30
    • 18:45

      Träning PA 16


      20:15
  • 23Mån
    v.13
  • 24Tis
    • 16:30

      Träning PA 19


      18:30
    • 16:45

      Träning PA 17


      19:15
    • 16:45

      Träning PA 16


      18:30
    • 17:00

      Träning F09


      18:15
    • 17:30

      Träning P09


      18:45
    • 18:15

      Träning F11


      19:30
    • 18:15

      Träning P11 F11


      19:30
    • 18:15

      Träning P11


      19:30
    • 18:30

      Träning P10


      20:00
    • 18:30

      Teoripass- Anfallsspel P06


      19:30
    • 19:00

      Träning P06


      20:45
    • 20:00

      Träning Motionsfotboll


      21:00
  • 25Ons
    • 16:30

      Träning F05


      18:30
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 16:45

      Träning PA 16


      18:30
    • 17:00

      Träning P12


      18:15
    • 17:00

      Träning F11


      18:15
    • 18:15

      Träning P10


      19:45
    • 18:15

      Träning F07-F08


      19:30
    • 18:15

      Träning F10


      19:30
    • 19:15

      Träning F06


      20:45
    • 19:15

      Träning P07


      20:45
  • 26Tor
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 16:45

      Träning P08


      18:25
    • 18:00

      Träning F09


      19:30
    • 18:15

      Träning P09


      19:30
    • 18:15

      Träning P11


      19:30
    • 18:30

      Träning PA 19


      21:00
    • 18:30

      Spelarutvecklingssamtal P06


      19:30
    • 19:00

      Träning F06


      20:00
    • 19:10

      Träning F05


      20:50
    • 19:15

      Träning P05


      20:45
    • 19:15

      Träning PA 17


      21:15
    • 19:30

      Träning P06


      21:15
    • 19:30

      Träning P18


      20:45
    • 20:30

      Träning P05


      22:00
  • 27Fre
  • 28Lör
    • 09:00

      Motståndare (hemma) P07


      17:30
      Ängby Södra BP
      Serie: Kick-Off Cup 2020
      Samlingstid: 08:20
      Anteckning: OBS: Sista anmälan 24/3 (för dom som fick kallelsen tidigare än så).

      Klädsel: svarta shorts, underställ, gula strumpor, benskydd, vattenflaska och ryggsäck/väska. Övriga kläder efter behov, glöm inte vantar om det är kallt.

      Lag Blå spelar sina gruppspelsmatcher 09:00; 10:30 och 12:30. Slutspel mellan 13:30 och 17:30 (beroende på tidigare resultat).

      Mvh,
      Ledarna
      Resultat och referat
    • 09:15

      Träningsläger-Vikingavallen F07-F08


      16:30
    • 10:00

      Träningsmatch P08


      11:00
    • 10:30

      Motståndare (hemma) P07


      14:45
    • 11:00

      Täby FK (hemma) P09


      12:00
    • 11:15

      IFK Lidingö FK (hemma) P06


      13:30
    • 12:00

      IK Frej P06 - IFK Lidingö (utlåning) F06


      14:00
    • 12:00

      IFK Österåker FK (borta) Juniorlag Damer


      13:00
    • 12:15

      Internmatcher P12


      14:00
    • 14:30

      Sollentuna FK (hemma) Juniorlag Damer


      15:30
    • 16:00

      Täby FK - IK Frej (träningsmatch) F06


      17:30
    • 16:20

      Bollstanäs SK (hemma) Juniorlag Damer


      17:20
  • 29Sön
    • 08:00

      Träning BOIL P-14


      09:00
    • 09:00

      Träning P08


      10:30
    • 09:00

      Träning P13


      10:00
    • 09:30

      TRÄNINGSMATCH F06 F07-F08


      12:00
    • 09:30

      IFK Stocksund (borta) PA 17


      13:00
    • 10:00

      Träning F13


      11:00
    • 10:00

      Träning BOIL F-14


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatcher Bollstanäs F09


      12:00
    • 10:00

      IK Frej - Enebybergs IF (träningsmatch) F06


      12:00
    • 11:00

      Enskede IK (hemma) Juniorlag Damer


      13:00
    • 11:15

      Värmdö IF (hemma) P06


      13:30
    • 11:30

      IK Frej 6 - Bällsta 6 P09


      13:00
    • 11:30

      IK Frej 8 - Bällsta 8 P09


      13:00
    • 12:00

      Sollentuna FK (borta) F05


      14:00
    • 12:30

      Vasalunds IF (hemma) P05


      15:00
    • 13:00

      Bällsta FF (borta) P10


      15:00
    • 13:00

      Bällsta FF (borta) P10


      15:00
    • 13:30

      Träning F12


      14:30
    • 15:30

      Bollstanäs SK (hemma) P18


      17:30
    • 16:00

      Älvsjö AIK FF (borta) PA 16


      19:30
    • 16:30

      Bollstanäs SK (hemma) P10


      19:00
  • 30Mån
    v.14
    • 16:45

      Träning P05


      18:15
    • 17:00

      Träning P18


      18:15
    • 17:00

      Träning F09


      18:15
    • 17:00

      Träning F10


      18:15
    • 18:00

      Träning PA 16


      19:45
    • 18:00

      Träning P05


      19:30
    • 18:15

      Träning P12


      19:30
    • 18:15

      Träning P09


      19:30
    • 19:00

      Träning PA 19


      21:00
    • 19:15

      Träning P07


      20:45
    • 19:15

      Träning F06


      20:45
    • 19:15

      Träning P08


      20:55
    • 19:15

      Träning PA 17


      21:00
    • 20:15

      Träning Juniorlag Damer


      22:15
  • 31Tis
    • 16:40

      Träning F05


      18:30
    • 16:45

      Träning P05


      18:15
    • 16:45

      Träning P08


      18:45
    • 17:00

      Träning F07-F08


      18:15
    • 17:45

      Träning Juniorlag Damer


      19:45
    • 18:00

      Träning P05


      19:30
    • 18:15

      Träning P10


      19:45
    • 18:15

      Träning P11 F11


      19:30
    • 18:15

      Träning P11


      19:30
    • 18:30

      Teoripass- SMARTA mål P06


      19:30
    • 18:30

      Träning PA 19


      21:00
    • 19:00

      Träning P06


      20:45
    • 19:15

      Träning PA 16


      21:00
    • 20:00

      Träning PA 17


      22:00
    • 20:45

      Träning Motionsfotboll


      22:00