Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2020

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.18
    • 10:30

      Träning P19


      12:00
    • 10:30

      Träning P-16/18


      12:00
    • 11:15

      Latorps IF P06 (hemma) P-07


      14:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:00

      Utdelning hyresgästtidningen! Stärka lagkassan! P-08


      19:00
    • 16:00

      Träning P-010


      17:15
    • 16:15

      IK Sturehov (borta) P-07


      19:00
    • 16:45

      Träning F-15


      18:15
  • 2Lör
    • 09:30

      Glanshammars IF (hemma) P-010


      12:00
    • 12:15

      Karlslunds IF P06 (hemma) P-06


      14:00
    • 14:00

      Träningsmatch mot Rynninge 9 mot 9 F-07/08


      16:00
    • 16:00

      Träningsmatch F-010/11


      17:30
  • 3Sön
    • 09:00

      Träning P-013


      10:00
    • 09:00

      Träning P-012


      10:00
    • 10:00

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:30

      Träning F/P-014


      11:30
    • 10:30

      Garphyttans IF 2 (borta) F-010/11


      12:30
    • 11:30

      Träningsmatch mot hoif F-07/08


      13:00
    • 14:00

      IFK Hallsberg FK (borta) F-15


      16:00
    • 14:00

      BK Forward P19 (hemma) P19


      16:00
    • 16:00

      Träning P-010


      17:15
    • 16:00

      Träning P-011


      17:30
    • 17:45

      Örebro SK FK Vit 1 (hemma) P-08


      19:45
  • 4Mån
    v.19
    • 16:20

      Träning P-07


      17:30
    • 16:50

      Träning F-07/08


      18:15
    • 17:45

      Lekebergs IF/Fjugesta (hemma) P-08


      19:45
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-15


      19:30
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:15

      Seriematch Lag Vit P-09


      19:45
    • 19:30

      Träning P19


      21:00
    • 19:30

      Träning P-06


      20:45
  • 5Tis
  • 6Ons
    • 16:45

      Träning F-15


      18:15
    • 16:50

      Träning F-07/08


      18:15
    • 18:15

      Träning P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-06


      19:30
    • 19:30

      Träning P19


      21:00
  • 7Tor
  • 8Fre
    • 15:00

      Träning P19


      16:30
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:45

      Träning F-15


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-16/18


      18:15
    • 17:30

      IFK Hallsberg FK 1 (borta) P-010


      19:30
    • 18:15

      Mariebergs IK 1 (hemma) P-07


      20:15
  • 9Lör
    • 09:30

      Kumla Röd borta mot Marieberg P-011


      11:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 11:15

      Laxå IF (hemma) F-010/11


      13:15
    • 11:30

      Seriematch Lag Blå P-09


      13:00
    • 12:00

      HOIF (borta) P-010


      14:00
    • 13:15

      Hovsta IF (hemma) F-010/11


      15:15
    • 15:00

      Hovsta IF Svart (hemma) P-16/18


      17:00
  • 10Sön
    • 09:00

      Träning P-012


      10:00
    • 09:00

      Träning P-013


      10:00
    • 10:00

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning F-010/11


      11:30
    • 10:30

      Örebro SK FK Vit (hemma) P-06


      12:30
    • 12:30

      Adolfsbergs IK 1 (hemma) F-07/08


      14:30
    • 14:15

      Rynninge IK P19 (borta) P19


      16:15
    • 15:00

      Karlslunds IF HFK Blå (hemma) F-15


      17:00
    • 15:30

      Kumla Vit hemma mot Rynninge P-011


      17:00
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:30

      Seriematch lag Röd P-09


      19:00
  • 11Mån
    v.20
    • 16:20

      Träning P-07


      17:30
    • 16:45

      Städuppdrag! Stärka lagkassan! P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-010


      18:30
    • 17:30

      Träning P-16/18


      19:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:20

      Träning F-07/08


      20:00
    • 18:45

      Träning F-15


      20:30
    • 19:00

      Träning P19


      20:30
  • 12Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Lillån FK 1 (borta) P-06


      20:30
    • 18:30

      IFK Lindesberg 1 (hemma) P-08


      20:30
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30
  • 13Ons
    • 16:20

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning F-010/11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-010


      18:30
    • 17:15

      Träning F-15


      19:00
    • 17:20

      Träning F-07/08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P19


      20:30
  • 14Tor
    • 16:20

      Träning F-07/08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-012


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:45

      Träning F-15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30
    • 19:00

      Karlslunds IF FK 2 (borta) P-07


      21:00
  • 15Fre
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      Adolfsbergs IK (borta) P-07


      21:00
  • 16Lör
    • 09:00

      Träning A-lag Herrar


      10:30
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 10:00

      Kumla Vit borta mot Laxå IF P-011


      12:00
    • 10:00

      Seriematch lag Blå P-09


      11:30
    • 11:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom Röd (borta) F-010/11


      13:00
    • 11:00

      Vretstorps IF (borta) P-012


      13:00
    • 11:30

      Seriematch Lag: Vit P-09


      13:00
    • 13:00

      IK Sturehov Röd (borta) P-08


      15:00
    • 15:00

      SMÅ IF (borta) P-16/18


      17:00
  • 17Sön
    • 09:00

      Träning P-012


      10:00
    • 09:00

      Träning P-013


      10:00
    • 10:00

      Träning F-010/11


      11:30
    • 10:00

      Seriematch lag Röd P-09


      11:30
    • 11:00

      Match mot KIF 9mot9 F-07/08


      13:00
    • 11:15

      BK Forward Svart (hemma) P-010


      13:15
    • 11:30

      IFK Kumla (hemma) F-012/13


      13:00
    • 12:30

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P-08


      14:30
    • 13:00

      Garphyttans IF (hemma) P-010


      15:00
    • 15:00

      ÖSK Söder 2 (hemma) F-15


      17:00
    • 15:30

      Kumla Röd hemma mot Lillån Vit P-011


      17:00
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
  • 18Mån
    v.21
  • 19Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Adolfsbergs IK Svart 1 (hemma) P-06


      21:00
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30
  • 20Ons
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 16:20

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning F-010/11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-010


      18:30
    • 17:20

      Träning F-07/08


      19:00
    • 17:30

      Friidrott P-09


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 21Tor
    • 10:30

      Träning F-15


      12:00
    • 12:00

      Träning/9-mannamatchspel tillsammans med 08-laget P-07


      13:00
    • 12:00

      Träning/9-mannamatchspel ihop med 07-laget P-08


      13:00
    • 17:00

      Träning P-012


      18:00
    • 18:00

      Karlslunds IF FK Vit (borta) P-08


      20:00
    • 18:15

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom 1 (borta) F-07/08


      20:15
  • 22Fre
    • 10:30

      Träning P19


      12:00
    • 13:00

      Träning P-06


      14:30
    • 13:00

      Träning P-16/18


      14:30
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 18:15

      Laxå IF 1 (hemma) P-08


      20:15
  • 23Lör
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 11:15

      IFK Askersund (hemma) P-012


      13:15
    • 12:30

      Match mot Rynninge F-15


      14:30
      Kumla IP konstgräsplan
      Samlingstid: 11:00
      Anteckning: Match mot Rynninge F16 på konstgräs
      Matchstart kl 12.30
    • 13:10

      Träningsmatch mot Hallsberg F-010/11


      14:30
  • 24Sön
    • 08:30

      IF Eker Örebro (hemma) P-010


      11:00
    • 09:00

      Träning P-013


      10:00
    • 09:00

      Träning P-012


      10:00
    • 10:00

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning F-010/11


      11:30
    • 14:00

      Örebro Syrianska IF P19 (hemma) P19


      16:00
    • 16:30

      IK Sturehov Blå 1 (hemma) P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 18:30

      Seriematch Lag: Blå P-09


      20:00
  • 25Mån
    v.22
  • 26Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Adolfsbergs IK Svart (borta) F-07/08


      21:00
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30
  • 27Ons
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 16:20

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning F-010/11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-010


      18:30
    • 17:15

      Träning F-15


      19:00
    • 17:20

      Träning F-07/08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 28Tor
  • 29Fre
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 19:00

      Örebro SK P17A (hemma) P19


      21:00
  • 30Lör
    • 09:00

      Intressekallelse för match helgen 30-31/5 P-07


      00:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:00
    • 10:00

      Seriematch Lag Vit P-09


      11:30
    • 10:00

      Seriematch F-010/11


      11:30
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 10:30

      Kumla Röd borta mot Sturehov 3 P-011


      13:30
    • 11:15

      HOIF (hemma) F-010/11


      13:15
    • 11:30

      Adolfsbergs IK Grön 1 (hemma) P-06


      13:30
    • 13:30

      Seriematch Lag: Röd P-09


      15:00
    • 14:00

      Hampetorp-Odensbackens IF (borta) F-012/13


      15:00
    • 15:00

      Karlslunds IF FK 4 (borta) P-16/18


      17:00
    • 15:30

      Örebro SK Söder 1 (hemma) F-07/08


      17:30
  • 31Sön
    • 00:00

      Intressekallelse för match helgen 30-31/5 P-07


      19:00
    • 09:00

      Träning P-013


      10:00
    • 09:00

      Träning P-012


      10:00
    • 10:00

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning F-010/11


      11:30
    • 10:15

      IK Sturehov Vit (borta) P-08


      12:15
    • 11:15

      Mariebergs IK 2 (hemma) P-010


      13:15
    • 13:00

      Latorps IF (hemma) P-010


      15:00
    • 15:00

      IFK Hallsberg FK (hemma) F-15


      17:00
    • 15:30

      Kumla Vit hemma mot ÖSK Vit P-011


      17:00
    • 17:30

      Adolfsbergs IK Svart 2 (hemma) P-07


      19:30