Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juni 2019

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.22
  • 2Sön
    • 08:00

      Lithellscupen i Sköllersta P-07


      16:00
    • 09:00

      Träning P-011


      10:00
    • 10:00

      Seriespel Lag: Vit P-09


      13:00
    • 10:00

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:15
    • 17:00

      Motståndare (hemma) P-010


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Föräldramöte om sommarcupen F-04/05/06


      20:30
  • 3Mån
    v.23
  • 4Tis
  • 5Ons
  • 6Tor
    • 09:30

      Träning P-010


      10:30
    • 09:30

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      Frövi IK (borta) F-07/08


      12:00
    • 10:45

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 11:20

      Adolfsbergs IK 1 (hemma) F-07/08


      13:20
    • 11:30

      Kallelse till seriematcher P-07


      16:30
    • 12:00

      Träning P15 - P17


      13:30
    • 12:40

      Örebro SK FK Svart 1 (hemma) P-07


      14:40
    • 14:00

      Vivalla SK 1 (borta) P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK 2 Svart (borta) P-05/06


      21:00
    • 19:00

      Träning F-07/08


      20:30
    • 19:15

      ÖSK Söder 2 Svart (borta) F-04/05/06


      21:15
  • 7Fre
  • 8Lör
    • Heldag

      P06 - ÖLFF Spelarutbildningsläger P-05/06

    • 10:00

      Motståndare (borta) P-010


      14:00
    • 10:00

      Seriespel Lag: Vit P-09


      13:00
    • 12:30

      Seriespel P-08


      18:00
    • 13:00

      Seriespel P-08


      18:00
    • 14:00

      FBK Karlstad (hemma) A-lag Herrar


      16:00
  • 9Sön
    • 00:00

      P06 - ÖLFF Spelarutbildningsläger P-05/06


      00:00
    • 09:00

      Kallelse till seriematcher P-07


      14:00
    • 09:00

      IFK Askersund (hemma) P-011


      14:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 10:00

      Seriespel Lag: Röd P-09


      13:00
    • 10:00

      Poolspel F-010/11


      15:00
    • 10:00

      IFK Hallsberg FK (hemma) P-07


      12:00
    • 12:40

      Adolfsbergs IK Vit (borta) P-07


      14:40
    • 15:00

      KIF Örebro DFF 1 (hemma) F-07/08


      17:00
    • 15:00

      IK Franke (hemma) P15 - P17


      17:00
    • 16:20

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom 1 (borta) F-07/08


      18:20
  • 10Mån
    v.24
  • 11Tis
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      19:00
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
      Kumla IP (B-plan), naturgräs
      Samlingstid: 16:50
    • 17:30

      Träning P15 - P17


      19:00
    • 18:15

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Träning P-05/06


      20:30
  • 13Tor
  • 14Fre
  • 15Lör
    • 13:30

      Sköllersta IF (hemma) P15 - P17


      15:30
  • 16Sön
    • 09:00

      Träning P-011


      10:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:15
    • 12:30

      Forward kidz cup P-010


      17:00
    • 13:00

      Övrig P-07


      15:00
    • 14:00

      Tullinge Triangel Pojkar FK (borta) P15 - P17


      16:00
    • 14:45

      Fotbolls VM F-07/08


      18:00
  • 17Mån
    v.25
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
  • 23Sön
  • 24Mån
    v.26
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
    • Heldag

      Kalles Kaviar Cup F-04/05/06

    • 08:00

      Örebrocupen 2019 P-05/06


      00:00
    • 08:00

      Örebrocupen P-08


      00:00
    • 09:00

      Örebro-cupen P-09


      00:00
    • 09:00

      IF Brommapojkarna BP P06-10U (borta) P-05/06


      10:00
    • 12:45

      Örebro cupen P-07


      17:00
    • 14:00

      Adolfsbergs IK 2 (hemma) P-05/06


      15:00
  • 29Lör
    • Heldag

      Kalles Kaviar Cup F-04/05/06

    • Heldag

      Örebrocupen 2019 P-05/06

    • Heldag

      Örebrocupen P-08

    • Heldag

      Örebro-cupen P-09

    • 07:45

      Örebro cupen P-07


      12:00
    • 10:00

      FC Jazz Red (borta) P-05/06


      11:00
    • 18:00

      BK Forward (hemma) P-05/06


      19:00
  • 30Sön
    • 00:00

      Kalles Kaviar Cup F-04/05/06


      21:00
    • 00:00

      Örebrocupen 2019 P-05/06


      19:00
    • 00:00

      Örebrocupen P-08


      15:00
    • 00:00

      Örebro-cupen P-09


      19:00
    • 09:00

      Träning P-011


      10:00
    • 10:00

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 10:00

      Bäckseda IF (borta) P-05/06


      11:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:15
    • 12:45

      Örebro cupen P-07


      17:00
    • 16:00

      Huddinge IF (hemma) P-05/06


      17:00