Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • 09:00

      Poolspel ( hemma ) P-09


      15:00
    • 10:00

      SMÅ IF (borta) P-07


      12:00
    • 10:50

      Yxhults IK /Sköllersta (borta) F-04/05/06


      12:50
    • 11:15

      Karlslunds IF HFK Vit (hemma) P-07


      13:15
    • 14:00

      Boll-Lisa Lördag 1/9 F-04/05/06


      16:00
    • 14:00

      IFK Ölme (hemma) A-lag Herrar


      16:00
  • 2Sön
  • 3Mån
    v.36
  • 4Tis
  • 5Ons
  • 6Tor
  • 7Fre
  • 8Lör
    • 00:00

      Mosjö SK (borta) F-07/08


      01:00
    • 09:00

      Seriespel P-08


      14:00
    • 09:00

      Poolspel nr:5 P-09


      16:00
    • 11:00

      Frövi IK (borta) F-04/05/06


      13:00
    • 11:15

      Nora BK (hemma) F-07/08


      12:15
    • 13:00

      SK Sifhälla (borta) A-lag Herrar


      15:00
    • 14:00

      IFK Hallsberg FK (borta) P-05/06


      16:00
  • 9Sön
    • 00:00

      IFK Lindesberg 1 (hemma) F-07/08


      02:00
    • 10:00

      Latorps IF 2 Svart (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Träning P-012


      11:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 11:00

      Träning F-012/13


      12:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:00
    • 11:15

      Fjugesta IF (hemma) P-07


      13:15
    • 11:30

      Örebro SK Söder 1 Vit (hemma) F-04/05/06


      13:30
    • 13:00

      Frövi IK (hemma) P-04


      15:00
    • 13:00

      Träning P-010 Röd


      14:00
    • 15:00

      IK Huge (hemma) U15 - U17


      17:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 19:15

      Garphyttans IF 1 (borta) F-07/08


      21:15
  • 10Mån
    v.37
  • 11Tis
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:30

      Kiosktjänst på IP P-07


      21:00
    • 19:30

      IFK Hallsberg (hemma) P-15


      21:30
    • 19:30

      IFK Hallsberg (hemma) U15 - U17


      21:30
  • 13Tor
  • 14Fre
  • 15Lör
    • 08:45

      Seriespel P-08


      14:00
    • 10:00

      Kiosktjänst på IP P-07


      12:30
    • 10:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom 1 (borta) F-07/08


      11:00
    • 10:00

      Övrigt (hemma) P-010 Vit


      13:00
    • 11:00

      IFK Askersund (hemma) P-15


      12:00
    • 11:00

      Garphyttans IF (hemma) F-04/05/06


      13:00
    • 11:15

      Adolfsbergs IK Gul (hemma) F-07/08


      12:15
    • 12:45

      Bollkallar & Entrévärdar P-07


      16:00
    • 13:00

      Kiosktjänst på IP P-07


      16:00
    • 14:00

      IFK Kumla Vit (hemma) P-011


      16:00
    • 14:00

      Arboga Södra IF (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 15:00

      Vaksala SK (borta) P-15


      16:00
    • 15:00

      Vaksala SK (borta) U15 - U17


      17:00
  • 16Sön
    • 10:00

      Träning P-012


      11:00
    • 10:00

      Träning P-010 Röd


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 10:30

      Kiosktjänst på IP P-07


      13:00
    • 11:00

      Träning F-012/13


      12:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:00
    • 11:00

      KIF Örebro DFF Blå (borta) F-04/05/06


      13:00
    • 11:15

      Adolfsbergs IK Röd (hemma) P-07


      13:15
    • 12:30

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P-07


      14:30
    • 15:00

      Frövi IK (borta) U15 - U17


      17:00
    • 15:00

      Frövi IK (borta) P-15


      16:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
  • 17Mån
    v.38
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
    • 16:00

      Träning P-05/06


      17:00
    • 17:00

      Träning U15 - U17


      18:15
    • 18:45

      Örebro Syrianska IF Ungdom (borta) P-15


      20:00
  • 22Lör
    • 09:15

      Seriespel P-08


      14:00
    • 09:30

      Kiosktjänstgöring P-05/06


      13:00
    • 10:00

      Grythyttans IF 1 (borta) F-07/08


      11:00
    • 11:00

      Rynninge IK 2 (borta) F-04/05/06


      13:00
    • 11:15

      GSBK (hemma) F-07/08


      12:15
    • 12:45

      Bollkallar P-05/06


      16:00
    • 13:00

      Kiosktjänstgöring P-05/06


      16:00
    • 14:00

      IFK Åmål (hemma) A-lag Herrar


      16:00
  • 23Sön
    • 09:00

      Vivalla SK Svart (hemma) P-07


      10:00
    • 10:00

      Träning P-012


      11:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 10:15

      IFK Hallsberg FK (borta) P-07


      12:15
    • 10:30

      Laxå IF (borta) P-05/06


      12:30
    • 11:00

      Träning F-012/13


      12:00
    • 11:00

      Träning P-010 Röd


      12:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:00
    • 15:00

      Kiosktjänstgöring P-05/06


      18:00
    • 15:30

      Träning P-09


      17:00
    • 16:00

      Avesta AIK (hemma) U15 - U17


      18:00
  • 24Mån
    v.39
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
  • 29Lör
    • Heldag

      IFK Kumla Open U15 - U17

    • 09:00

      Poolspel ( hemma ) P-09


      15:00
    • 09:45

      KIF Örebro DFF 2 (hemma) F-07/08


      11:45
    • 11:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom 2 (borta) F-07/08


      13:00
    • 11:00

      KIF Örebro DFF 2 (borta) F-04/05/06


      13:00
    • 12:00

      Karlslunds IF HFK 1 (hemma) P-05/06


      14:00
    • 14:00

      Karlslunds IF HFK (hemma) P-15


      15:00
    • 14:15

      Fellingsbro GOIF (hemma) P-07


      16:15
    • 15:30

      HOIF (borta) P-07


      17:30
  • 30Sön
    • 10:00

      Skyllbergs IK (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      HOIF/SMÅ 1 (hemma) F-07/08


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012


      11:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 10:00

      Rynninge IK 2 (borta) P-05/06


      12:00
    • 11:00

      Kurdiska FF Örebro (borta) F-04/05/06


      13:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:00
    • 11:00

      Träning F-012/13


      12:00
    • 11:00

      Träning P-010 Röd


      12:00
    • 11:15

      KIF Örebro DFF 1 (borta) F-07/08


      12:15
    • 11:15

      Rynninge IK Blå (hemma) P-07


      13:15
    • 14:00

      Karlslunds IF HFK 2 Blå (borta) P-04


      16:00
    • 15:00

      Adolfsbergs IK (borta) U15 - U17


      17:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30