Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • 09:00

      Poolspel ( hemma ) P-09


      15:00
    • 10:00

      SMÅ IF (borta) P-07


      12:00
    • 10:50

      Yxhults IK /Sköllersta (borta) F-04/05/06


      12:50
    • 11:15

      Karlslunds IF HFK Vit (hemma) P-07


      13:15
    • 11:30

      Seriespel BK Forward Lundby 1 P-06


      12:30
    • 14:00

      IFK Ölme (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Boll-Lisa Lördag 1/9 F-04/05/06


      16:00
  • 2Sön
  • 3Mån
    v.36
  • 4Tis
  • 5Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 18:00

      P05/06 Ledarmöte P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning U-17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-15


      19:30
  • 6Tor
  • 7Fre
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning U-17


      19:00
  • 8Lör
    • 00:00

      Mosjö SK (borta) F-07/08


      01:00
    • 09:00

      Poolspel nr:5 P-09


      16:00
    • 09:00

      Seriespel P-08


      14:00
    • 10:00

      Seriespel 9 manna mot Adolfsberg P-06


      12:00
    • 11:00

      Frövi IK (borta) F-04/05/06


      13:00
    • 11:15

      Nora BK (hemma) F-07/08


      12:15
    • 13:00

      SK Sifhälla (borta) A-lag Herrar


      15:00
    • 14:00

      IFK Hallsberg FK (borta) P-05


      16:00
  • 9Sön
    • 00:00

      IFK Lindesberg 1 (hemma) F-07/08


      02:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 10:00

      Latorps IF 2 Svart (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Träning F-012/13


      12:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:00
    • 11:15

      Fjugesta IF (hemma) P-07


      13:15
    • 11:30

      Örebro SK Söder 1 Vit (hemma) F-04/05/06


      13:30
    • 13:00

      Frövi IK (hemma) P-04


      15:00
    • 13:00

      Träning P-010 Röd


      14:00
    • 15:00

      IK Huge (hemma) U-17


      17:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 19:15

      Garphyttans IF 1 (borta) F-07/08


      21:15
  • 10Mån
    v.37
  • 11Tis
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:30

      Kiosktjänst på IP P-07


      21:00
    • 19:30

      IFK Hallsberg (hemma) U-17


      21:30
    • 19:30

      IFK Hallsberg (hemma) P-15


      21:30
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 16:00

      Träning P-06


      17:00
    • 17:00

      Träning U-17


      18:15
  • 15Lör
    • 08:45

      Seriespel P-08


      14:00
    • 09:00

      Seriespel 7 manna mot ÖSK 2 matcher P-06


      12:00
    • 10:00

      Kiosktjänst på IP P-07


      12:30
    • 10:00

      Övrigt (hemma) P-010 Vit


      13:00
      Lundby IP
      Serie: Poolspel
      Samlingsinfo: Lidl parkeringen
      Samlingstid: 09:00
      Anteckning: Poolspel 4, Arr. IF Eker
      Resultat och referat
    • 10:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom 1 (borta) F-07/08


      11:00
    • 11:00

      Garphyttans IF (hemma) F-04/05/06


      13:00
    • 11:00

      IFK Askersund (hemma) P-15


      12:00
    • 11:15

      Adolfsbergs IK Gul (hemma) F-07/08


      12:15
    • 12:45

      Bollkallar & Entrévärdar P-07


      16:00
    • 13:00

      Kiosktjänst på IP P-07


      16:00
    • 14:00

      IFK Kumla Vit (hemma) P-011


      16:00
    • 14:00

      Arboga Södra IF (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 15:00

      Vaksala SK (borta) P-15


      16:00
    • 15:00

      Vaksala SK (borta) U-17


      17:00
  • 16Sön
    • 10:00

      Träning P-010 Röd


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012


      11:00
    • 10:30

      Kiosktjänst på IP P-07


      13:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:00
    • 11:00

      KIF Örebro DFF Blå (borta) F-04/05/06


      13:00
    • 11:00

      Träning F-012/13


      12:00
    • 11:15

      Adolfsbergs IK Röd (hemma) P-07


      13:15
    • 12:30

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P-07


      14:30
    • 15:00

      Frövi IK (borta) U-17


      17:00
    • 15:00

      Frövi IK (borta) P-15


      16:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
  • 17Mån
    v.38
  • 18Tis
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:30
    • 17:20

      IF Sturehov (borta) P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:15

      Seriespel 9 manna mot Lillån P-06


      21:00
    • 18:15

      Träning P-07


      19:15
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Kiosktjänstgöring P-05


      21:00
  • 19Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning U-17


      19:00
    • 17:30

      Träning P-15


      19:00
    • 18:30

      Kiosktjänstgöring P-05


      21:00
    • 19:15

      Fjugesta IF (hemma) P-05


      21:15
  • 20Tor
  • 21Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning U-17


      18:15
    • 18:45

      Örebro Syrianska IF Ungdom (borta) P-15


      20:00
  • 22Lör
    • 09:15

      Seriespel P-08


      14:00
    • 09:30

      Kiosktjänstgöring P-05


      13:00
    • 10:00

      Grythyttans IF 1 (borta) F-07/08


      11:00
    • 11:00

      Rynninge IK 2 (borta) F-04/05/06


      13:00
    • 11:15

      GSBK (hemma) F-07/08


      12:15
    • 12:45

      Bollkallar P-05


      16:00
    • 13:00

      Kiosktjänstgöring P-05


      16:00
    • 14:00

      IFK Åmål (hemma) A-lag Herrar


      16:00
  • 23Sön
    • 09:00

      Vivalla SK Svart (hemma) P-07


      10:00
    • 10:00

      Träning P-012


      11:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 10:15

      IFK Hallsberg FK (borta) P-07


      12:15
    • 10:30

      Laxå IF (borta) P-05


      12:30
    • 11:00

      Träning P-010 Röd


      12:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:00
    • 11:00

      Träning F-012/13


      12:00
    • 15:00

      Kiosktjänstgöring P-05


      18:00
    • 15:30

      Träning P-09


      17:00
    • 16:00

      Avesta AIK (hemma) U-17


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
  • 24Mån
    v.39
  • 25Tis
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:30
    • 17:15

      Sköllersta (borta) P-07


      18:30
    • 18:15

      Träning P-07


      19:15
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:30

      Träning U-17


      21:00
    • 19:30

      Träning P-15


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 26Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 19:30

      Örebro SK Röd (hemma) U-17


      21:30
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning U-17


      18:30
    • 19:30

      Hertzöga BK (borta) A-lag Herrar


      21:30
  • 29Lör
    • Heldag

      IFK Kumla Open U-17

    • 09:00

      Poolspel ( hemma ) P-09


      15:00
    • 09:45

      KIF Örebro DFF 2 (hemma) F-07/08


      11:45
    • 11:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom 2 (borta) F-07/08


      13:00
    • 11:00

      KIF Örebro DFF 2 (borta) F-04/05/06


      13:00
    • 12:00

      Karlslunds IF HFK 1 (hemma) P-05


      14:00
    • 14:00

      Karlslunds IF HFK (hemma) P-15


      15:00
    • 14:15

      Fellingsbro GOIF (hemma) P-07


      16:15
    • 15:30

      HOIF (borta) P-07


      17:30
  • 30Sön
    • 09:00

      Serie spel 9 manna mot Bl forward gul P-06


      11:30
    • 10:00

      HOIF/SMÅ 1 (hemma) F-07/08


      11:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012


      11:00
    • 10:00

      Rynninge IK 2 (borta) P-05


      12:00
    • 10:00

      Skyllbergs IK (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 11:00

      Träning P-010 Röd


      12:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:00
    • 11:00

      Kurdiska FF Örebro (borta) F-04/05/06


      13:00
    • 11:00

      Träning F-012/13


      12:00
    • 11:15

      KIF Örebro DFF 1 (borta) F-07/08


      12:15
    • 11:15

      Rynninge IK Blå (hemma) P-07


      13:15
    • 14:00

      Karlslunds IF HFK 2 Blå (borta) P-04


      16:00
    • 15:00

      Adolfsbergs IK (borta) U-17


      17:00