Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juni 2018

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.22
    • 16:00

      Träning P-05/06


      17:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 2Lör
    • Heldag

      Spelarutbildningsläger födda 2005 F-04/05/06

    • 09:00

      Ölff spelarutbildninsläger P-05/06


      17:00
    • 09:00

      Seriespel P-08


      12:30
    • 09:30

      Kumla Blå (hemma) P-011


      14:00
    • 10:00

      Kopparberg IK 2 (borta) F-07/08


      13:00
    • 10:00

      GSBK (hemma) F-07/08


      13:00
    • 15:00

      Arboga Södra IF (borta) A-lag Herrar


      17:00
  • 3Sön
    • 00:00

      Spelarutbildningsläger födda 2005 F-04/05/06


      00:00
    • 09:00

      Ölff spelarutbildninsläger P-05/06


      17:00
    • 10:00

      Fjugesta IF (hemma) P-07


      12:00
    • 11:15

      Nora BK (borta) P-07


      13:15
    • 13:00

      Ludvika FK (hemma) P-15


      15:00
    • 13:00

      Ludvika FK (hemma) U15 - U17


      15:00
    • 14:00

      IFK Hallsberg (borta) F-07/08


      17:00
    • 14:00

      Nora BK (hemma) F-07/08


      17:00
    • 15:15

      Kungsörs BK (hemma) U15 - U17


      17:15
    • 15:15

      Kungsörs BK (hemma) P-15


      17:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
  • 4Mån
    v.23
  • 5Tis
  • 6Ons
    • 10:00

      IFK Hallsberg FK (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Träning P-08


      11:30
    • 10:00

      Poolspel P-09


      14:00
    • 10:00

      Övrigt (hemma) P-010 Vit


      13:00
    • 11:00

      BK Forward Gul (borta) P-05/06


      13:00
    • 11:15

      Fellingsbro GOIF (hemma) P-07


      13:15
    • 15:00

      Yxhults IK /Sköllersta (hemma) F-04/05/06


      17:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
  • 7Tor
  • 8Fre
  • 9Lör
    • 10:00

      IFK Kumla Vit (hemma) P-07


      18:00
    • 11:00

      Eskilstuna City FK (borta) U15 - U17


      13:00
    • 11:00

      Eskilstuna City FK (borta) P-15


      12:00
    • 12:00

      Lillån FK 1 (hemma) P-05/06


      14:00
    • 14:00

      IFK Åmål (borta) A-lag Herrar


      16:00
  • 10Sön
    • 09:00

      Lilla Lithellscupen P-09


      17:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 11:00

      ÖSK Söder 2 Vit (borta) F-04/05/06


      13:00
    • 13:00

      Frövi IK (borta) P-15


      14:00
    • 13:00

      Frövi IK (borta) U15 - U17


      15:00
    • 14:00

      HOIF/SMÅ IF (hemma) P-04


      16:00
  • 11Mån
    v.24
    • 18:00

      BK Ett Fyra (borta) P-04


      20:00
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 19:00

      Adolfsbergs IK (borta) P-15


      20:00
  • 12Tis
  • 13Ons
    • 17:00

      Träning P-15


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:45

      Örebro SK Söder 1 Vit (hemma) F-04/05/06


      19:45
    • 19:15

      Adolfsbergs IK 2 Svart (borta) P-04


      21:15
  • 14Tor
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-010 Vit


      18:00
      Kumla IP (B-plan)
      Samlingstid: 16:45
    • 18:00

      Träning F-07/08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 19:30

      BK Forward (hemma) P-15


      21:30
    • 19:30

      Träning U15 - U17


      21:00
  • 15Fre
  • 16Lör
    • 08:00

      IFK Kumla (hemma) P-010 Vit


      18:00
    • 08:30

      IK Sturehov Blå (borta) P-07


      11:30
    • 09:40

      IK Sturehov Röd (hemma) P-07


      11:40
    • 10:00

      HOIF/SMÅ 2 (hemma) F-07/08


      11:00
    • 11:15

      IFK Lindesberg 2 (borta) F-07/08


      12:15
    • 14:00

      Västerås BK 30 (hemma) P-15


      16:00
    • 14:00

      Västerås BK 30 (hemma) U15 - U17


      16:00
    • 16:15

      Karlslunds IF HFK Röd (hemma) P-05/06


      18:15
  • 17Sön
    • 09:00

      Träning P-08


      12:00
    • 10:00

      Frövi IK (borta) F-07/08


      11:00
    • 11:15

      Grythyttans IF 1 (hemma) F-07/08


      12:15
    • 13:00

      Hällefors AIF (hemma) P-07


      15:00
    • 14:15

      SMÅ IF (borta) P-07


      16:15
    • 15:00

      Träning P-09


      16:30
    • 15:00

      Träning P-011


      16:00
    • 15:00

      Örebro SK FK 2 Vit (hemma) P-04


      17:00
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
  • 18Mån
    v.25
  • 19Tis
  • 20Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 19:00

      Örebro Syrianska IF Ungdom (hemma) P-15


      20:00
    • 19:30

      IFK Eskilstuna (borta) A-lag Herrar


      21:30
  • 21Tor
    • 11:00

      Träning U15 - U17


      12:30
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-010 Vit


      18:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:30

      Garphyttans IF (borta) F-04/05/06


      20:30
    • 19:00

      Karlslunds IF HFK 2 Blå (hemma) P-04


      21:00
  • 22Fre
  • 23Lör
  • 24Sön
    • 17:00

      Västerås IK (hemma) U15 - U17


      19:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
  • 25Mån
    v.26
  • 26Tis
  • 27Ons
    • 10:00

      Träning P-15


      11:00
    • 15:45

      Träning P-08


      18:15
  • 28Tor
  • 29Fre
    • Heldag

      Aroscupen Västerås F-04/05/06

    • Heldag

      Örebrocupen P-04

    • 08:00

      Ridabu IL (borta) P-15


      09:00
    • 08:00

      Åkersberga BK (borta) P-04


      09:00
    • 12:00

      Älvängens IK (hemma) P-04


      13:00
    • 12:00

      Tyresö FF (hemma) P-15


      13:00
    • 16:00

      IK Sturehov (hemma) P-15


      17:00
    • 16:00

      Karlslunds IF HFK (hemma) P-04


      17:00
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
  • 30Lör
    • Heldag

      Aroscupen Västerås F-04/05/06

    • Heldag

      Örebrocupen P-04

    • 09:00

      AIK FF (borta) P-04


      10:00
    • 09:00

      AIK FF (borta) P-15


      10:00
    • 14:00

      Säffle FF (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 17:00

      ÖSK (hemma) P-04


      18:00