Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.18
    • 10:00

      IFK Örebro (hemma) P-07


      12:00
    • 11:30

      Träning U-17


      13:00
    • 13:00

      IF Eker (hemma) P-07


      15:00
    • 15:00

      Örebro SK Ungdom (borta) P-15


      16:00
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
  • 2Ons
  • 3Tor
  • 4Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P-15


      18:00
    • 16:30

      Träning U-17


      18:00
    • 18:30

      Adolfsbergs IK (hemma) U-17


      20:30
  • 5Lör
    • 09:00

      Poolspel i Laxå P-09


      13:00
    • 09:00

      Träning P-06


      00:00
    • 09:00

      Träning P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 12:30

      Adolfsbergs IK 2 Gul (hemma) P-04


      14:30
    • 14:00

      Träning P-06


      16:00
    • 14:30

      Adolfsbergs IK 2 (hemma) F-07/08


      15:30
    • 15:30

      Örebro SK FK Vit 1 (borta) P-05


      17:30
    • 15:45

      Garphyttans IF 2 (borta) F-07/08


      16:45
  • 6Sön
    • 00:00

      Träning P-06


      16:00
    • 09:30

      Träning P-011


      10:30
    • 10:00

      Träning P-06


      11:30
    • 10:00

      IF Eker Örebro 2 (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      Eskilstuna City FK (hemma) U-17


      13:00
    • 11:15

      IF Eker Örebro 1 (borta) P-07


      13:15
    • 13:30

      IK Sturehov blå (hemma) F-07/08


      14:30
    • 14:45

      Finnerödja IF vit (borta) F-07/08


      15:45
    • 15:30

      Seriespel 7 manna P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
  • 7Mån
    v.19
  • 8Tis
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 18:00

      Seriespel 9 manna P-06


      19:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 10Tor
    • 10:00

      Vivalla SK (borta) P-07


      12:00
    • 14:15

      Grythyttans IF (hemma) F-04/05/06


      15:15
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Kickoff/Löpträning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-010 Vit


      18:30
    • 17:45

      SMÅ IF (borta) P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-07/08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-15


      20:00
    • 18:30

      Träning U-17


      20:00
  • 11Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 17:00

      Träning U-17


      18:30
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
  • 12Lör
    • 10:00

      Seriematch 9-manna Sturehov Röd P-06


      12:00
    • 11:00

      Träning P-05


      12:30
    • 12:15

      Nora BK (hemma) P-07


      14:15
    • 15:00

      Karslund Blå (hemma) P-07


      17:00
    • 17:00

      Västerås BK 30 (borta) U-17


      19:00
  • 13Sön
    • 10:00

      Seriespel 9manna BK Forward Lundby P-06


      12:30
    • 10:00

      Sturehov (borta) P-010 Vit


      12:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 13:00

      Lekebergs IF (borta) U-17


      15:00
    • 13:00

      Lekebergs IF (borta) P-15


      15:00
    • 13:15

      Träning P-08


      15:30
    • 15:30

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
  • 14Mån
    v.20
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      Kiosk på IP F-07/08


      21:00
    • 18:30

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom Röd (borta) P-05


      20:30
    • 18:45

      Nora BK (hemma) F-04/05/06


      20:45
    • 19:00

      IFK Hallsberg (hemma) P-15


      21:00
    • 19:00

      IFK Hallsberg (hemma) U-17


      21:00
  • 17Tor
    • 17:00

      Träning P-010 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
      Idrottsparken Kumla (konstgräs)
    • 18:30

      Träning F-07/08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:45
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 18Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:00

      Träning U-17


      18:30
    • 18:00

      IFK Örebro (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Kiosk på IP F-07/08


      21:30
    • 18:45

      Nora BK (hemma) P-04


      20:45
    • 19:15

      Adolfsbergs IK Gul (hemma) P-07


      21:15
  • 19Lör
    • 08:50

      Seriespel 7 manna P-06


      12:30
    • 12:30

      Hovsta IF 2 (hemma) F-07/08


      13:30
    • 13:45

      Mariebergs IK (borta) F-07/08


      14:45
    • 15:00

      IFK Ölme (borta) A-lag Herrar


      17:00
  • 20Sön
    • 09:00

      Kiosk på IP F-07/08


      15:30
    • 09:00

      Träning P-08


      14:00
    • 09:30

      Vretstorps IF (hemma) P-07


      11:30
    • 09:45

      kumla blå (hemma) P-011


      10:00
    • 10:00

      Adolsbergs IK gul (borta) F-07/08


      11:00
    • 10:30

      Skyllbergs IK (borta) P-07


      12:30
    • 11:15

      Mullhyttans IF/Fjugesta (hemma) F-07/08


      12:15
    • 11:45

      IK Sturehov (hemma) P-15


      12:45
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Seriespel 9-manna P-06


      20:30
    • 17:30

      KIF Örebro DFF Blå (borta) F-04/05/06


      18:30
    • 19:00

      Örebro SK FK 2 Svart (hemma) P-04


      21:00
  • 21Mån
    v.21
    • 16:30

      Ompacketering av glasögon P-15


      21:00
    • 17:00

      Träning P-010 Vit


      18:00
    • 17:45

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      KIF Örebro DFF 2 (borta) F-04/05/06


      20:00
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
  • 22Tis
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:45
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
    • 19:00

      Träning U-17


      20:30
    • 19:30

      Västerås SK (borta) U-17


      21:30
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Glanshammar/Lillkyrka (borta) P-04


      21:00
  • 24Tor
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-010 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:30

      Träning F-07/08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:45
    • 19:00

      IFK Lindesberg (borta) P-04


      21:00
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
    • 19:00

      Träning U-17


      20:30
    • 19:15

      Adolfsbergs IK 2 (borta) F-04/05/06


      21:15
  • 25Fre
    • 16:00

      Träning P-04


      17:00
    • 16:30

      IFK Kumla P06 (borta) P-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:00

      Träning U-17


      18:30
  • 26Lör
    • 10:00

      Övrigt (hemma) P-010 Vit


      13:00
    • 13:00

      Bollkallar & Entrévärdar P-07


      16:00
    • 14:00

      SK Sifhälla (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 16:00

      Grill kväll P-15


      18:30
    • 16:00

      Lagaktiviteter U-17


      19:00
  • 27Sön
    • 09:00

      Poolspel i Adolfsberg P-09


      13:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 11:15

      Karlslunds IF HFK Blå (hemma) P-05


      13:15
    • 13:00

      Karlslunds IF (hemma) U-17


      15:00
    • 13:00

      Karlslunds IF (hemma) P-15


      15:00
  • 28Mån
    v.22
  • 29Tis
  • 30Ons
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:20

      Seriespel 9 manna BK forward gul P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      IK Sturehov Blå (hemma) P-04


      21:00
  • 31Tor