Vinst mot KAIS Mora
KAIS Mora är ett bra lag med många duktiga spelare och vi fick se ett prov på det när Bobby Edberg i Mora lurade våra backar upp på läktaren och var ytterst nära att överlista Chippen.
Så vi är väldigt nöjda med denna tre poängare och vi vill tacka publiken som höjde vår prestation ett par snäpp, vi hoppas på ännu fler på läktaren nästa gång.
Imorgon spelar vi DM Semi mot Farsta i Sjöstadshallen, det blir en ny fajt att fokusera inför.
Om vi kan få ett massivt Hammarby Handen stöd imorgon kväll så kan det vara fullt möjligt att vi spelar final mot Caperio den 7/2 i Eriksdalshallen, så ni får gärna fylla hallen, den tar ca 500 pers.
Nästa helg åker vi till Sundsvall för att spela mot "omöjliga" Granlo och ni kan hoppa upp och sätta er på att vi inte tänker sälja oss lika billigt som i förra mötet.
Vi tänker göra det omöjliga..
Man råkes...
//ÅF








