Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Arlanda IBK

Följ

Arlanda IBK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

December 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.48
  • 2Lör
    • 08:30

      Vaksala SK svart (borta) P-09


      10:30
    • 10:00

      IK Sirius IBK P06 Ekudden (hemma) P04/05


      12:00
    • 10:00

      Väsby IBK (borta) Old Ladies


      12:00
    • 10:30

      IFK Dannemora/Ö (borta) P-09


      12:30
    • 11:15

      FBC Uppsala Ungdom (01) (hemma) F-01/03


      13:15
    • 12:45

      IK Sirius FBC P05 (hemma) P04/05


      14:45
    • 13:15

      IK Sirius FBC P04 (hemma) P-04


      15:15
    • 14:00

      SK Vide (hemma) Juniorlag Herrar


      16:00
    • 14:10

      Hagunda IF (borta) P06/07


      16:10
  • 3Sön
    • 08:45

      Enköpings IBK P04 (borta) P-04


      10:45
    • 09:00

      Träning P12-13


      10:00
    • 10:00

      Träning P10/11


      11:00
    • 10:00

      Täby FC (borta) Juniorlag Herrar


      12:00
    • 10:10

      IBS Nabla (borta) Herrar B-lag


      12:10
    • 11:00

      Träning F10-13


      12:00
    • 15:00

      KAIS Mora UIF (borta) DAM


      17:00
    • 15:30

      IK Sirius IBK 06 Ekudden (borta) P06/07


      17:30
  • 4Mån
    v.49
  • 5Tis
  • 6Ons
  • 7Tor
  • 8Fre
  • 9Lör
    • 09:00

      FBC Uppsala Ungdom svart (hemma) P06/07


      11:00
    • 10:15

      Wåhla IBK (hemma) P-04


      12:15
    • 11:00

      Bålsta FBC (borta) P-09


      13:00
    • 11:30

      Arlanda IBK (borta) F06-09


      13:30
    • 12:45

      Wåhla IBK (borta) P-04


      14:45
    • 12:45

      FBC Uppsala Ungdom (hemma) P04/05


      14:45
    • 14:30

      Västerlöfsta IBF U (hemma) Herrar B-lag


      16:30
    • 15:00

      VÅSC (Damer) (borta) DAM


      17:00
  • 10Sön
    • 10:00

      Träning P10/11


      11:00
    • 10:30

      Innebandyskolan F06-09


      12:00
    • 11:00

      Träning F10-13


      12:00
    • 11:00

      Träning P12-13


      12:00
    • 12:30

      IBF Falun Ungdom (hemma) DAM


      14:30
    • 16:00

      IBF Roslagsalliansen (borta) Juniorlag Herrar


      18:00
  • 11Mån
    v.50
  • 12Tis
  • 13Ons
  • 14Tor
  • 15Fre
  • 16Lör
    • 09:30

      Enköpings IBK (hemma) P-04


      11:30
    • 10:45

      Frötuna IBF (hemma) P06/07


      12:45
    • 12:00

      Väddö IF (borta) Herrar A-lag


      14:00
    • 12:00

      Almunge IK (hemma) P04/05


      14:00
    • 13:15

      Bälinge IF (hemma) P-09


      15:15
    • 14:00

      Bälinge IF P07 (borta) P06/07


      16:00
    • 14:00

      Örsundsbro IF (borta) P-04


      16:00
    • 14:15

      SK Vide vit (borta) P-09


      16:15
    • 14:30

      Wåhla IBK U (borta) Herrar B-lag


      16:30
    • 15:00

      Stenhagens KK/Lamadjurets AIBC (hemma) Juniorlag Herrar


      17:00
    • 15:00

      Alunda IBF (borta) DAM


      17:00
    • 15:15

      IBF Roslagsalliansen (hemma) P-09


      17:15
    • 17:15

      SK Vide (borta) P04/05


      19:15
  • 17Sön
    • 11:00

      Träning F10-13


      12:00
    • 11:00

      Träning P12-13


      12:00
    • 12:30

      IS Saga (hemma) F-01/03


      14:30
    • 16:15

      Sigtuna IF IBK (borta) Old Ladies


      18:15
    • 17:30

      Arlanda IBK blå (borta) P10/11


      19:30
    • 17:30

      Knatteligan (hemma) P10/11


      19:30
    • 17:30

      Arlanda IBK vit (borta) P10/11


      19:30
    • 17:50

      Arlanda IBK svart (borta) P10/11


      19:50
    • 18:10

      Arlanda IBK vit (borta) P10/11


      20:10
    • 18:10

      Arlanda IBK blå (borta) P10/11


      20:10
    • 18:30

      Arlanda IBK svart (borta) P10/11


      20:30
    • 18:45

      Bele Barkarby IF IBF (borta) Juniorlag Herrar


      20:45
    • 18:50

      Arlanda IBK blå (borta) P10/11


      20:50
    • 19:10

      Arlanda IBK svart (borta) P10/11


      21:10
    • 19:10

      Arlanda IBK vit (borta) P10/11


      21:10
  • 18Mån
    v.51
  • 19Tis
    • 17:00

      Träning P06/07


      18:30
    • 18:20

      Träning P04/05


      20:15
      Ekilla sporthall
      Samlingstid: 16:20
      Anteckning: Föräldramatch kl 18.30-19.30 sen avslutningsfika
    • 18:40

      Träning Juniorlag Herrar


      20:30
    • 20:30

      Träning Herrar A-lag


      22:00
  • 20Ons
  • 21Tor
  • 22Fre
  • 23Lör
  • 24Sön
  • 25Mån
    v.52
  • 26Tis
  • 27Ons
  • 28Tor
  • 29Fre
    • Heldag

      DJ17: Storvreta Cup DAM

    • 17:00

      Träning P04/05


      18:30
    • 18:00

      Träning F-01/03


      19:00
  • 30Lör
  • 31Sön