Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Arlanda IBK

Följ

Arlanda IBK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

December 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.48
    • 18:00

      Hässelby SK IBK (hemma) P-02


      20:00
    • 18:00

      Stenhagens KK (borta) F06-09


      20:00
    • 19:30

      Fyrislunds BK (hemma) Herrar A-lag


      21:30
  • 2Lör
    • 08:30

      Vaksala SK svart (borta) P08/09


      10:30
    • 10:00

      Väsby IBK (borta) Old Ladies


      12:00
    • 10:00

      IK Sirius IBK P06 Ekudden (hemma) P05


      12:00
    • 10:30

      IFK Dannemora/Ö (borta) P08/09


      12:30
    • 11:15

      FBC Uppsala Ungdom (01) (hemma) F-01/03


      13:15
    • 12:45

      IK Sirius FBC P05 (hemma) P05


      14:45
    • 13:15

      IK Sirius FBC P04 (hemma) P-04


      15:15
    • 14:00

      SK Vide (hemma) P-02


      16:00
    • 14:10

      Hagunda IF (borta) P06/07


      16:10
  • 3Sön
    • 08:45

      Enköpings IBK P04 (borta) P-04


      10:45
    • 09:00

      Träning P12-13


      10:00
    • 10:00

      Träning P10/11


      11:00
    • 10:00

      Täby FC (borta) P-02


      12:00
    • 10:10

      IBS Nabla (borta) Herrar B-lag


      12:10
    • 11:00

      Träning F10-13


      12:00
    • 15:00

      KAIS Mora UIF (borta) DAM & DJ17


      17:00
    • 15:30

      IK Sirius IBK 06 Ekudden (borta) P06/07


      17:30
  • 4Mån
    v.49
  • 5Tis
  • 6Ons
  • 7Tor
  • 8Fre
    • 17:45

      Västerlöfsta IBF/MSK (hemma) P05


      18:45
    • 17:45

      Träning P-02


      19:00
    • 19:00

      Träning P06/07


      20:00
    • 20:00

      Uppsala Teknologer U (borta) Herrar A-lag


      22:00
  • 9Lör
    • 09:00

      FBC Uppsala Ungdom svart (hemma) P06/07


      11:00
    • 10:15

      Wåhla IBK (hemma) P-04


      12:15
    • 11:00

      Bålsta FBC (borta) P08/09


      13:00
    • 11:30

      Hagunda IF vit (hemma) F06-09


      13:30
    • 12:45

      Wåhla IBK (borta) P-04


      14:45
    • 12:45

      FBC Uppsala Ungdom (hemma) P05


      14:45
    • 14:30

      Västerlöfsta IBF U (hemma) Herrar B-lag


      16:30
    • 15:00

      VÅSC (Damer) (borta) DAM & DJ17


      17:00
  • 10Sön
    • 10:00

      Träning P10/11


      11:00
    • 10:30

      Innebandyskolan F06-09


      12:00
    • 11:00

      Träning F10-13


      12:00
    • 11:00

      Träning P12-13


      12:00
    • 12:30

      IBF Falun Ungdom (hemma) DAM & DJ17


      14:30
    • 16:00

      IBF Roslagsalliansen (borta) P-02


      18:00
  • 11Mån
    v.50
  • 12Tis
    • 17:00

      Träning P06/07


      18:30
    • 18:10

      Träning P05


      19:30
    • 18:40

      Träning P-02


      20:30
    • 19:45

      Storvreta IBK (borta) P-04


      21:45
    • 20:30

      Träning Herrar A-lag


      22:00
  • 13Ons
  • 14Tor
  • 15Fre
    • 12:00

      Storvreta cupen P06/07


      13:00
    • 17:45

      Träning P-02


      19:00
    • 19:00

      Träning F-01/03


      20:00
  • 16Lör
    • 09:30

      Enköpings IBK (hemma) P-04


      11:30
    • 10:45

      Frötuna IBF (hemma) P06/07


      12:45
    • 12:00

      Väddö IF (borta) Herrar A-lag


      14:00
    • 12:00

      Almunge IK (hemma) P05


      14:00
    • 13:15

      Bälinge IF (hemma) P08/09


      15:15
    • 14:00

      Bälinge IF P07 (borta) P06/07


      16:00
    • 14:00

      Örsundsbro IF (borta) P-04


      16:00
    • 14:15

      SK Vide vit (borta) P08/09


      16:15
    • 14:30

      Wåhla IBK U (borta) Herrar B-lag


      16:30
    • 15:00

      Stenhagens KK/Lamadjurets AIBC (hemma) P-02


      17:00
    • 15:00

      Alunda IBF (borta) DAM & DJ17


      17:00
    • 15:15

      IBF Roslagsalliansen (hemma) P08/09


      17:15
    • 17:15

      SK Vide (borta) P05


      19:15
  • 17Sön
    • 11:00

      Träning P12-13


      12:00
    • 11:00

      Träning F10-13


      12:00
    • 12:30

      IS Saga (hemma) F-01/03


      14:30
    • 16:15

      Sigtuna IF IBK (borta) Old Ladies


      18:15
    • 17:30

      Arlanda IBK vit (borta) P10/11


      19:30
    • 17:30

      Knatteligan (hemma) P10/11


      19:30
    • 17:30

      Arlanda IBK blå (borta) P10/11


      19:30
    • 17:50

      Arlanda IBK svart (borta) P10/11


      19:50
    • 18:10

      Arlanda IBK blå (borta) P10/11


      20:10
    • 18:10

      Arlanda IBK vit (borta) P10/11


      20:10
    • 18:30

      Arlanda IBK svart (borta) P10/11


      20:30
    • 18:45

      Bele Barkarby IF IBF (borta) P-02


      20:45
    • 18:50

      Arlanda IBK blå (borta) P10/11


      20:50
    • 19:10

      Arlanda IBK svart (borta) P10/11


      21:10
    • 19:10

      Arlanda IBK vit (borta) P10/11


      21:10
  • 18Mån
    v.51
  • 19Tis
    • 17:00

      Träning P06/07


      18:30
    • 18:20

      Träning P05


      20:15
      Ekilla sporthall
      Samlingstid: 16:20
      Anteckning: Föräldramatch kl 18.30-19.30 sen avslutningsfika
    • 18:40

      Träning P-02


      20:30
    • 20:30

      Träning Herrar A-lag


      22:00
  • 20Ons
  • 21Tor
  • 22Fre
  • 23Lör
  • 24Sön
  • 25Mån
    v.52
  • 26Tis
  • 27Ons
  • 28Tor
  • 29Fre
  • 30Lör
  • 31Sön