Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Arlanda IBK

Följ

Arlanda IBK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Arlanda IBK
Välj lag

November 2017

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.44
  • 2Tor
    • 17:00

      Träning P06/07


      18:30
    • 17:15

      Träning P10/11


      18:30
    • 18:15

      Träning P05


      19:45
    • 18:30

      Träning P-04


      19:30
    • 19:15

      Träning DAM


      20:45
    • 19:30

      Träning P-02


      21:00
    • 20:45

      Träning Herrar A-lag


      22:00
  • 3Fre
    • Heldag

      Intresseanmälan till Scorpions Cup 2017 P-02

    • Heldag

      Scorpions cup P05

    • 18:00

      Träning F-01/03


      19:00
    • 19:15

      Järfälla IBK (B) (hemma) Old Ladies


      21:15
  • 4Lör
    • Heldag

      Intresseanmälan till Scorpions Cup 2017 P-02

    • Heldag

      Scorpions cup P05

    • 08:20

      Scorpions Cup 2017 P-04


      18:00
    • 09:20

      Örebro SK Ungdom (borta) P-04


      10:20
    • 13:20

      Vändelsö IK Blue (hemma) P-04


      14:20
    • 17:20

      Grimsta AIK (borta) P-04


      18:20
  • 5Sön
    • Heldag

      Scorpions cup P05

    • 08:30

      Cup P06/07


      19:00
    • 09:00

      Scorpions Cup 2017 P-04


      18:00
    • 10:00

      Träning P10/11


      11:00
    • 10:20

      Cup P06/07


      19:00
    • 13:20

      Match Scorpioncup P06/07


      14:10
    • 13:20

      Träning P-04


      14:00
  • 6Mån
    v.45
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning P06/07


      18:30
    • 18:10

      Träning P05


      19:30
    • 19:15

      IK Sirius FBC P01/02 (hemma) P-02


      21:15
    • 20:30

      Träning Herrar A-lag


      22:00
  • 8Ons
  • 9Tor
    • 17:00

      Träning P06/07


      18:30
    • 17:15

      Träning P10/11


      18:30
    • 18:15

      Träning P05


      19:45
    • 18:30

      Träning P-04


      19:30
    • 19:15

      Träning DAM


      20:45
    • 20:45

      Träning P-02


      22:00
    • 20:45

      Träning Herrar A-lag


      22:00
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 10:00

      FBC Uppsala Ungdom (hemma) P-04


      12:00
    • 11:15

      Bålsta FBC (hemma) P05


      13:15
    • 12:30

      Storvreta IBK svart (hemma) P08/09


      14:30
    • 13:00

      Södra Trögds IK (borta) P-04


      15:00
    • 13:30

      Enköpings IBK (borta) P06/07


      15:30
    • 13:45

      Björklinge BK (hemma) F-01/03


      15:45
  • 12Sön
    • 09:00

      Träning P12-13


      10:00
    • 10:00

      Träning P10/11


      11:00
    • 10:00

      Uppsala Teknologer (borta) DAM


      12:00
    • 11:00

      Träning F10-13


      12:00
    • 11:10

      Storvreta IBK (06) (borta) P05


      13:10
    • 12:30

      Vaxholms IBF (hemma) Old Ladies


      14:30
    • 15:30

      SK Vide (borta) P06/07


      17:30
    • 17:30

      Livets Ord IF (borta) F-01/03


      19:30
  • 13Mån
    v.46
  • 14Tis
  • 15Ons
  • 16Tor
    • 17:00

      Träning P06/07


      18:30
    • 17:15

      Träning P10/11


      18:30
    • 18:15

      Träning P05


      19:45
    • 18:30

      Träning P-04


      19:30
    • 19:15

      Träning DAM


      20:45
    • 19:30

      Träning P-02


      21:00
    • 20:45

      Träning Herrar A-lag


      22:00
  • 17Fre
    • 16:30

      Träning P05


      17:45
    • 18:00

      Träning F-01/03


      19:00
    • 18:00

      Hagunda IF blå (hemma) F06-09


      20:00
    • 19:30

      IBF Roslagsalliansen U (hemma) Herrar A-lag


      21:30
  • 18Lör
    • 07:30

      Hallansvar P08/09


      15:00
    • 12:00

      Bälinge IF svart (hemma) P08/09


      14:00
    • 12:00

      Fjärdhundra SK (borta) Herrar B-lag


      14:00
    • 12:00

      IBF Hedemora (borta) DAM


      14:00
    • 12:30

      Hammarby IF IBF (borta) P-02


      14:30
    • 13:15

      Hagunda IF (hemma) P-04


      15:15
    • 14:00

      IBF Roslagsalliansen (hemma) P08/09


      16:00
    • 15:10

      SK Vide (borta) P-04


      17:10
    • 15:30

      IK Sirius IBK södra blå (borta) P08/09


      17:30
  • 19Sön
    • 08:30

      Innebandyskolan P08/09


      12:00
    • 09:00

      Träning P12-13


      10:00
    • 10:00

      Träning P10/11


      11:00
    • 11:00

      Träning F10-13


      12:00
    • 14:10

      Storvreta IBK P07 (röd) (borta) P06/07


      16:10
    • 18:30

      IBF Roslagsalliansen (borta) DAM


      20:30
  • 20Mån
    v.47
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning P06/07


      18:30
    • 18:10

      Träning P05


      19:30
    • 18:40

      Träning P-02


      20:30
  • 22Ons
  • 23Tor
    • 17:00

      Träning P06/07


      18:30
    • 17:15

      Träning P10/11


      18:30
    • 18:15

      Träning P05


      19:45
    • 18:30

      Träning P-04


      19:30
    • 19:15

      Träning DAM


      20:45
    • 19:30

      Träning P-02


      21:00
    • 20:45

      Träning Herrar A-lag


      22:00
  • 24Fre
    • 17:45

      Örsundsbro IF (hemma) P05


      19:45
  • 25Lör
    • 08:00

      Packning av jullådor DAM


      14:00
    • 10:15

      Hallansvar P08/09


      18:00
    • 11:15

      Hagunda IF (hemma) P08/09


      13:15
    • 12:20

      FBC Uppsala Ungdom (borta) F06-09


      14:20
    • 12:30

      Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK (hemma) P06/07


      14:30
    • 14:00

      Rotebro IS IBK (B) (hemma) Old Ladies


      16:00
    • 16:00

      Stenhagens KK U (hemma) Herrar B-lag


      18:00
  • 26Sön
    • 08:00

      Jullådor P-02


      18:00
    • 08:30

      Innebandyskolan F-01/03


      12:00
    • 09:00

      Träning P12-13


      10:00
    • 09:40

      IS Saga (borta) P05


      11:40
    • 10:00

      Träning F-01/03


      11:00
    • 10:00

      Knatteligan (borta) P10/11


      13:00
    • 10:45

      Storvreta IBK 2 (borta) P10/11


      12:45
    • 11:00

      Träning F10-13


      12:00
    • 11:25

      Arlanda IBK blå (borta) P10/11


      13:25
    • 11:45

      Storvreta IBK 1 (borta) P10/11


      13:45
    • 12:00

      IK Sirius IBK 07 (borta) P06/07


      14:00
    • 12:25

      Arlanda IBK blå (borta) P10/11


      14:25
    • 12:45

      Västerlöfsta IBF/MSK (borta) P05


      14:45
    • 13:45

      Rasbo IK (borta) DAM


      15:45
    • 14:40

      Stenhagens KK (borta) P-04


      16:40
  • 27Mån
    v.48
  • 28Tis
  • 29Ons
  • 30Tor
    • 17:00

      Träning P06/07


      18:30
    • 17:15

      Träning P10/11


      18:30
    • 18:15

      Träning P05


      19:45
    • 18:30

      Träning P-04


      19:30
    • 19:15

      Träning DAM


      20:45
    • 19:30

      Träning P-02


      21:00
    • 20:45

      Träning Herrar A-lag


      22:00