Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om FK Älmeboda/Linneryd A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från FK Älmeboda/Linneryd A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Det är snart dags för årets första 11-manna cupspel i Växjö Tipshall. Med start den 9-11 februari spelas gruppspel och kvalificeringsmatcher till finalspelet, som avgörs söndagen den 18 februari.
SPELSCHEMA lördag den 10 februari
09.00 15 Karlshamn-Nöbbele
09.30 16 Växjö Norra-Lammhult
10.00 17 Räppe-Vislanda
10.30 18 Hareskov-Reftele
11.00 19 Karlshamn-Växjö Norra
11.30 20 Nöbbele-Lammhult
12.00 21 Räppe-Hareskov
12.30 22 Vislanda-Reftele
13.00 23 Växjö Norra-Nöbbele
13.30 24 Karlshamn-Lammhult
14.00 25 Hareskov-Vislanda
14.30 26 Räppe-Reftele
15.00 27 Etta grupp 3 – Tvåa grupp 4
15.30 28 Etta grupp 4 – Tvåa grupp 3
16.00 29 Ljungby-V/D
16.30 30 Smålandsstenar-Moheda
17.00 31 Älmeboda/Linneryd-Smedby
17.30 32 Växjö BK-Hvetlanda
18.00 33 Ljungby-Smålandsstenar
18.30 34 V/D-Moheda
19.00 35 Älmeboda/Linneryd-Växjö BK
19.30 36 Smedby-Hvetlanda
20.00 37 Smålandsstenar-V/D
20.30 38 Ljungby-Moheda
21.00 39 Växjö BK-Smedby
21.30 40 Älmeboda/Linneryd-Hvetlanda
22.00 41 Etta grupp 5 – Tvåa grupp 6
22.30 42 Etta grupp 6 – Tvåa grupp 5
SPELSCHEMA söndag 11 februari
10.00 43 Glömminge-Alvesta
10.27 44 Högadal-Rottne
10.54 45 Glömminge-Tingsryd
11.21 46 Alvesta-Rottne
11.48 47 Högadal-Alvesta
12.15 48 Glömminge-Rottne
12.42 49 Tingsryd-Alvesta
13.09 50 Glömminge-Högadal
13.36 51 Tingsryd-Rottne
14.03 52 Högadal-Tingsryd
14.30 53 VSGF/JAIK-Croatia
14.57 54 Hovshaga-Åryd
15.24 55 VSGF/JAIK-Rockneby
15.51 56 Croatia-Åryd
16.18 57 Hovshaga-Croatia
16.45 58 VSGF/JAIK-Åryd
17.12 59 Croatia-Rockneby
17.39 60 VSGF/JAIK-Hovshaga
18.06 61 Rockneby-Åryd
18.33 62 Hovshaga-Rockneby
Ettorna och bästa tvåa till slutspel = NIO (9) lag till Finalslutspel den 18 februari
Alvesta United FK (hemma) | 26 apr, 18:30 |
Moheda IF (borta) | 4 maj, 13:00 |
Lindås-Långasjö FF (hemma) | 9 maj, 13:00 |
Lessebo GoIF (borta) | 18 maj, 13:00 |
Grimslöv-VTIF (hemma) | 24 maj, 19:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera