Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Emmaboda IS.
Emmaboda IS
Följ oss för uppdateringar
Emmaboda kommuns seniorlags seriematcher 2018
OBS! UNDER ARBETE ... vi väntar på Div 6 Emmaboda!
Reservation för Div 3 SÖ Dam!
April
* VECKA 15:
2018-04-13 fre 18:30 Div 5 Södra: Furuby IF - Vissefjärda GIF
2018-04-14 lör 13:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Emmaboda IS - Rödsle BK
2018-04-14 lör 14:00 Div 4 Södra: Vislanda IF - Lindås-Långasjö FF
* VECKA 16:
2018-04-20 fre 18:30 Div 4 Södra: Lindås-Långasjö FF - Lessebo GoIF
2018-04-20 fre 18:45 Div 5 Södra: Vissefjärda GIF - Häradsbäcks IF
2018-04-21 lör 15:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Nättraby GoIF - Emmaboda IS
2018-04-22 17:00 Div 3 SÖ Dam: Emmaboda IS B - Team Södermöre
* VECKA 17:
2018-04-27 fre 19:00 Div 5 Södra: Vissefjärda GIF - Ingelstads IK
2018-04-27 fre 19:00 Div 4 Södra: Slätthögs BoIF - Lindås-Långasjö FF
2018-04-28 lör 13:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Emmaboda IS - IFK Karlshamn
2018-04-29 17:00 Div 3 SÖ Dam: Nättraby GoIF B - Emmaboda IS B
* VECKA 18:
Maj
2018-05-04 fre 19:00 Div 4 Södra: Lindås-Långasjö FF - IFK Grimslöv/V. Torsås
2018-05-04 fre 19:00 Div 5 Södra: Vederslöv/Dänn.IF - Vissefjärda GIF
2018-05-05 lör 15:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Ronneby BK - Emmaboda IS
2018-05-06 17:00 Div 3 SÖ Dam: Emmaboda IS B - FK Karlskrona/KFF U
* VECKA 19:
2018-05-09 ons 19:00 Div 4 Södra: Växjö Norra IF - Lindås-Långasjö FF
2018-05-10 Tors 17:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Emmaboda IS - Lindsdals IF
2018-05-11 fre 19:00 Div 5 Södra: Vissefjärda GIF - Tingsryd United FC
2018-05-13 17:00 Div 3 SÖ Dam: Mörbylånga GoIF - Emmaboda IS B
* VECKA 20:
2018-05-16 ons 18:45 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Ramdala IF - Emmaboda IS
2018-05-18 fre 19:00 Div 4 Södra: Lindås-Långasjö FF - IF rejban
2018-05-18 fre 19:00 Div 5 Södra: Nöbbele BK - Vissefjärda GIF
2018-05-19 lör 13:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Emmaboda IS - Glömminge IF
2018-05-20 17:00 Div 3 SÖ Dam: IFK Borgholm - Emmaboda IS B
* VECKA 21:
2018-05-25 fre 19:00 Div 4 Södra: Lindås-Långasjö FF - Åryds IK
2018-05-25 fre 19:00 Div 5 Södra: Vissefjärda GIF - Liatorps IF/Eneryda IF
2018-05-27 sön 14:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Kalmar Södra IF - Emmaboda IS
2018-05-27 17:00 Div 3 SÖ Dam: Emmaboda IS B - Kristianopels GoIF
* VECKA 22:
2018-05-30 ons 19:00 Div 5 Södra: Moheda IF - Vissefjärda GIF
Juni
2018-06-01 fre 19:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Emmaboda IS - Team Södermöre
2018-06-01 fre 19:00 Div 4 Södra: Åseda IF - Lindås-Långasjö FF
2018-06-03 17:00 Div 3 SÖ Dam: Smedby/Trekanten - Emmaboda IS B
* VECKA 23: ... Sweden Rock Festival!
2018-06-08 fre 19:00 Div 4 Södra: Lindås-Långasjö FF - Alvesta GoIF
2018-06-08 fre 19:00 Div 5 Södra: Vissefjärda GIF - Norrhults BK
2018-06-08 fre 19:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Runsten/Möckleby IF - Emmaboda IS
2018-06-10 17:00 Div 3 SÖ Dam: Emmaboda IS B - Rödeby AIF
* VECKA 24: ... skolavslutningsvecka!
2018-06-17 sön 17:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Emmaboda IS - Lörby IF
2018-06-17 17:00 Div 3 SÖ Dam: IFK Kalmar B - Emmaboda IS B
* VECKA 25:
2018-06-19 tis 19:00 Div 4 Södra: Hovshaga AIF - Lindås-Långasjö FF
2018-06-19 tis 19:00 Div 5 Södra: Konga SK - Vissefjärda GIF
* VECKA 26:
2018-06-25 19:00 Div 3 SÖ Dam: Team Södermöre - Emmaboda IS B
2018-06-25 mån 19:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Rödsle BK - Emmaboda IS
2018-06-26 mån 19:00 Div 4 Södra: Lindås-Långasjö FF - Växjö BK
2018-06-26 tis 19:00 Div 5 Södra: Vissefjärda GIF - Växjö BoIS
2018-06-30 lör 13:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Emmaboda IS - Nättraby GoIF
2018-06-30 lör 13:00 Div 4 Södra: Lindås-Långasjö FF - Vislanda IF
2018-06-30 lör 13:00 Div 5 Södra: Vissefjärda GIF - Furuby IF
* VECKA 27:
Juli
2018-07-04 ons 19:00 Div 4 Södra: Lessebo GoIF - Lindås-Långasjö FF
2018-07-04 ons 19:00 Div 5 Södra: Häradsbäcks IF - Vissefjärda GIF
Augusti
* VECKA 32:
2018-08-10 fre 19:00 Div 5 Södra: Ingelstads IK - Vissefjärda GIF
2018-08-12 sön 14:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: IFK Karlshamn - Emmaboda IS
2018-08-12 17:00 Div 3 SÖ Dam: Emmaboda IS B - Nättraby GoIF B
* VECKA 33:
2018-08-13 mån 19:00 Div 4 Södra: Lindås-Långasjö FF - Slätthögs BoIF
2018-08-17 fre 18:45 Div 5 Södra: Vissefjärda GIF - Vederslöv/Dänn.IF
2018-08-17 fre 18:45 Div 4 Södra: IFK Grimslöv/V. Torsås - Lindås-Långasjö FF
2018-08-18 lör 13:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Emmaboda IS - Ronneby BK
2018-08-19 17:00 Div 3 SÖ Dam: FK Karlskrona/KFF U - Emmaboda IS B
* VECKA 34:
2018-08-23 tors 18:30 Div 5 Södra: Tingsryd United FC - Vissefjärda GIF
2018-08-24 fre 18:30 Div 4 Södra: Lindås-Långasjö FF - Växjö Norra IF
2018-08-26 sön 17:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Lindsdals IF - Emmaboda IS
2018-08-26 17:00 Div 3 SÖ Dam: Emmaboda IS B - Mörbylånga GoIF
* VECKA 35:
2018-08-31 fre 18:15 Div 5 Södra: Vissefjärda GIF - Nöbbele BK
2018-08-31 fre 19:00 Div 4 Södra: IF rejban - Lindås-Långasjö FF
September
2018-09-01 lör 13:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Emmaboda IS - Ramdala IF
2018-09-02 17:00 Div 3 SÖ Dam: Emmaboda IS B - IFK Borgholm
* VECKA 36:
2018-09-08 lör 14:00 Div 4 Södra: Åryds IK - Lindås-Långasjö FF
2018-09-08 lör 15:00 Div 5 Södra: Liatorps IF/Eneryda IF - Vissefjärda GIF
2018-09-09 sön 13:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Glömminge IF - Emmaboda IS
2018-09-09 17:00 Div 3 SÖ Dam: Kristianopels GoIF - Emmaboda IS B
* VECKA 37:
2018-09-14 fre 19:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Emmaboda IS - Kalmar Södra IF
2018-09-15 lör 13:00 Div 5 Södra: Vissefjärda GIF - Moheda IF
2018-09-15 lör 14:00 Div 4 Södra: Lindås-Långasjö FF - Åseda IF
2018-09-16 17:00 Div 3 SÖ Dam: Emmaboda IS B - Smedby/Trekanten
* VECKA 38:
2018-09-21 fre 19:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Team Södermöre - Emmaboda IS
2018-09-22 lör 13:00 Div 5 Södra: Norrhults BK - Vissefjärda GIF
2018-09-22 lör 14:00 Div 4 Södra: Alvesta GoIF - Lindås-Långasjö FF
2018-09-23 17:00 Div 3 SÖ Dam: Rödeby AIF - Emmaboda IS B
* VECKA 39:
2018-09-29 lör 13:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Emmaboda IS - Runsten/Möckleby IF
2018-09-29 lör 14:00 Div 4 Södra: Lindås-Långasjö FF - Hovshaga AIF
2018-09-29 lör 15:00 Div 5 Södra: Vissefjärda GIF - Konga SK
2018-09-30 16:00 Div 3 SÖ Dam: Emmaboda IS B - IFK Kalmar B
Oktober
* VECKA 40:
2018-10-06 lör 13:00 Div 5 Södra: Växjö BoIS - Vissefjärda GIF
2018-10-06 lör 14:00 Div 4 Södra: Växjö BK - Lindås-Långasjö FF
2018-10-07 sön 14:00 Div. 2 Dam SÖ Götaland: Lörby IF - Emmaboda IS
P-10 Träning | 26 apr, 15:00 |
P-13 Träning | 26 apr, 16:00 |
P-08 Lindsdals IF (borta) | 26 apr, 18:30 |
F-13 IFK Kalmar vit (hemma) | 27 apr, 10:00 |
F-14/15 Hossmo BK röd 7-m (hemma) | 27 apr, 10:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera