Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bele Barkarby IF

Följ

Bele Barkarby IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Februari 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.5
    • 08:00

      Träning F-12


      09:00
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:15

      Rotebro IS IBK (borta) P-06


      12:15
    • 10:15

      Åkersberga IBF (B) (borta) P-09


      12:15
    • 11:00

      Träning F-13


      12:00
    • 11:00

      Väsby AIK (B) (borta) P-08


      13:00
    • 11:15

      Ledarmöte P13 och styrelsen P-13


      12:30
    • 11:20

      Nykvarns IF (hemma) P-03/04


      12:20
    • 12:00

      Träning P-13


      13:00
    • 12:00

      Ledarmöte F13 och Styrelsen F-13


      13:15
    • 12:15

      Ekerö IK (A) (borta) Herrjuniorer/JAS


      14:15
    • 12:45

      Match med 04 P-05


      13:45
    • 12:45

      Rotebro IS IBK (borta) P-03/04


      13:45
    • 13:00

      Träning P-12


      14:00
    • 13:00

      Vallentuna IBK (borta) F-06


      15:00
    • 13:00

      IK Frej Täby IBK (B) (borta) P-06


      15:00
    • 13:30

      Värmdö IF (B) (borta) P-07


      15:30
    • 14:00

      Träning P-11


      15:00
    • 15:30

      Väsby IBK (borta) P-03/04


      16:30
    • 16:15

      Åkersberga IBF (C) (hemma) P-05


      17:15
    • 16:15

      Åkersberga IBF (C) (borta) F-07


      18:15
    • 16:15

      Åkersberga IBF (C) (borta) F-08


      18:15
    • 17:00

      Skoghalls IBK Utveckling (borta) P-03/04


      18:00
    • 17:15

      Sekretariat F-06


      18:30
    • 17:30

      Täby FC (D) (hemma) F-06


      19:30
    • 18:45

      Sköndals IK (hemma) F-04/05


      20:45
  • 2Sön
    • 08:50

      Knatteligan F-11


      15:00
    • 09:00

      Åkersberga IBF (hemma) Matchledare


      10:00
    • 09:00

      Åkersberga IBF (hemma) F-09/10


      10:00
    • 10:00

      Hässelby SK IBK (C) (hemma) Matchledare


      11:00
    • 10:00

      Hässelby SK IBK (C) (hemma) P-10


      12:00
    • 10:30

      Karlstad IBF Ungdom (hemma) P-03/04


      12:00
    • 11:00

      Hässelby SK IBK (D) (hemma) P-08


      13:00
    • 12:00

      Solna IK (hemma) F-07


      14:00
    • 13:00

      Nacka Wallenstam IBK (B) (hemma) P-03/04


      14:00
    • 13:45

      Vaxholms IBF (borta) F-04/05


      15:45
    • 14:15

      Huddinge IK (hemma) Damjuniorer/JAS


      16:15
    • 17:15

      Lokomotiv Kista IBF (hemma) Herr Veteran


      19:15
    • 17:15

      Enebybergs IF (borta) F-08


      18:15
    • 19:30

      Danderyds SK IBF (B) (borta) P-05


      20:30
    • 19:30

      Ljusröd svår (P05) P-03/04


      20:30
  • 3Mån
    v.6
  • 4Tis
  • 5Ons
  • 6Tor
  • 7Fre
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-03/04


      18:30
    • 17:00

      Målvaktsskola P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:40

      Träning F-07


      19:30
    • 17:45

      Träning P-03/04


      19:40
    • 18:30

      Stå i Cafe P-09


      21:30
    • 19:30

      Åkersberga IBF (borta) F-04/05


      21:30
    • 20:00

      IK Sirius IBK/FBC (hemma) Damjuniorer/JAS


      22:00
  • 8Lör
    • 08:00

      Träning F-12


      09:00
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:15

      Rotebro IS IBK (B) (borta) P-10


      12:15
    • 11:00

      Träning F-13


      12:00
    • 11:00

      Träning F-13


      12:00
    • 11:45

      HJ2 Hässelby (b) P-03/04


      13:15
    • 11:45

      Hässelby SK IBK (A) (borta) Herrjuniorer/JAS


      13:45
    • 12:00

      Träning P-13


      13:00
    • 12:30

      Väsby IBK (borta) F-04/05


      14:30
    • 12:45

      Täby FC (A) (borta) F-06


      14:45
    • 13:00

      Träning P-12


      14:00
    • 13:15

      Ekerö IK (borta) P-03/04


      14:15
    • 13:30

      Vaxholms IBF (A) (borta) F-09/10


      14:30
    • 14:00

      Träning P-11


      15:00
    • 15:00

      Träning P-09


      16:00
    • 15:00

      Täby FC (A) (borta) F-07


      17:00
    • 15:00

      Sargvakt F-08


      18:00
    • 15:00

      Cafétjänst F-06


      20:30
    • 16:00

      IBF Falun (hemma) A-lag Damer


      18:00
    • 16:00

      Salems IF (borta) A-lag Herrar


      18:00
    • 16:00

      Heja på Beles damer + Uppvisningsmatch F-12


      18:00
    • 16:00

      Damer Bele Barkarby IF IBF - Falun Arrangemangsgruppen


      18:00
    • 16:15

      Rotebro IS IBK (B) (hemma) P-06


      18:15
    • 17:30

      Vallentuna IBK (hemma) P-06


      19:30
    • 18:45

      P05 - Täby (h) P-03/04


      19:45
    • 18:45

      Täby FC (A) (hemma) P-05


      19:45
  • 9Sön
    • 08:00

      Fiket - bemanning P-03/04


      22:00
    • 08:30

      Bro IK (hemma) Matchledare


      09:30
    • 08:30

      Bro IK (hemma) P-09


      10:30
    • 09:30

      Silverdals IF (hemma) P-09


      11:30
    • 10:30

      Ekerö IK (hemma) P-08


      12:30
    • 11:00

      Västerorts IBK (borta) Herr Veteran


      13:00
    • 11:30

      Töjnan IBK (hemma) P-07


      13:30
    • 12:30

      Ängby IF (B) (hemma) F-08


      13:30
    • 13:15

      Vendelsö IK (A) (borta) Damjuniorer/JAS


      15:15
    • 13:30

      IK Tomtberga (A) (hemma) F-07


      15:30
    • 13:30

      IK Tomtberga (A) (hemma) F-08


      15:30
    • 14:15

      Järfälla IBK (B) (hemma) Herrar Utveckling


      16:15
    • 14:30

      Rotebro IS IBK (hemma) F-06


      16:30
    • 15:45

      Väsby IBK (hemma) F-04/05


      17:45
    • 17:15

      Danderyds SK IBF (borta) P-05


      18:15
    • 18:30

      Huddinge IBS (A) (hemma) Herrjuniorer/JAS


      20:30
    • 20:15

      Åkersberga IBF (A) (hemma) Damjuniorer/JAS


      22:15
  • 10Mån
    v.7
  • 11Tis
  • 12Ons
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Innebandysnack F07 F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:45

      Träning P-03/04


      19:40
    • 18:15

      Innebandysnack F-08


      19:15
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
  • 15Lör
    • 08:50

      Knatteliga F-12


      10:30
      Viksjö sporthall
      Samlingsinformation: Samling i hallen
      Samlingstid: 08:50
      Anteckning: 2 matcher denna gång. Endast mot F12-lag.
      09:20 F12 Bele F12 Spiders
      10:00 F12 Hawks F12 Bele

      Först till kvarn, 10 platser
    • 09:00

      Knatteligan F-11


      10:35
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 11:00

      Träning F-13


      12:00
    • 11:15

      Ekerö IK (A) (borta) P-06


      13:15
    • 11:15

      Åkersberga IBF (A) (borta) P-08


      13:15
    • 12:00

      Rosersbergs IK (B) (borta) Herrar Utveckling


      14:00
    • 12:00

      Träning P-13


      13:00
    • 13:00

      Invigning Bele-Cafeterian i Björkeby Arrangemangsgruppen


      15:00
    • 13:00

      Träning P-12


      14:00
    • 13:00

      Invigning Bele Barkarby Cafét P-10


      15:00
    • 13:15

      Match Bele Barkarby IF (P-10) - Hammarby IF IBF (B) P-09


      14:30
    • 13:15

      Hammarby IF IBF (B) (hemma) P-10


      15:15
    • 13:15

      Hammarby Innebandy (hemma) Matchledare


      14:15
    • 13:30

      Surahammars IBF (borta) Damjuniorer/JAS


      15:30
    • 14:00

      Träning P-11


      15:00
    • 14:00

      Sundbybergs IK (borta) F-06


      16:00
    • 15:00

      Cafe P-07


      18:30
    • 15:00

      Bemanna fiket P-06


      20:00
    • 15:00

      Väsby AIK (A) (borta) P-03/04


      17:00
    • 15:30

      Match Ljusröd medel med Bele P05 mot AIK P-03/04


      17:30
    • 16:00

      Team Thorengruppen SK (hemma) A-lag Herrar


      18:00
    • 16:00

      Sargvakt P-07


      19:00
    • 16:00

      Herrar Bele Barkarby-Team Thorengruppen Arrangemangsgruppen


      18:00
    • 16:15

      AIK IBF (A) (hemma) P-05


      17:15
    • 17:00

      Täby FC (D) (borta) F-07


      19:00
    • 17:15

      Vallentuna IBK (borta) P-03/04


      19:15
    • 17:30

      Järfälla IBK (hemma) F-06


      19:30
    • 17:45

      Älvsjö AIK IBF (borta) P-03/04


      19:45
    • 18:45

      Värmdö IF (hemma) F-04/05


      20:45
  • 16Sön
    • 08:00

      Cafe Bemanning Herrjuniorer/JAS


      18:00
    • 09:00

      IBF Offensiv Lidingö (hemma) Matchledare


      10:00
    • 09:00

      IBF Offensiv Lidingö (hemma) P-10


      11:00
    • 10:00

      Vaxholms IBF (B) (hemma) P-10


      12:00
    • 10:00

      Vaxholms IBF (B) (hemma) Matchledare


      11:00
    • 11:00

      Töjnan IBK (hemma) Matchledare


      12:00
    • 11:00

      Töjnan IBK (hemma) F-09/10


      12:00
    • 12:00

      Rosersbergs IK (hemma) P-08


      14:00
    • 13:00

      Åkersberga IBF (B) (hemma) P-09


      15:00
    • 13:15

      Sigtuna IF IBK (borta) F-04/05


      15:15
    • 13:15

      Järfälla IBK (borta) P-03/04


      15:15
    • 14:00

      HJ2 IK Frej (h) P-03/04


      15:30
    • 14:00

      IK Frej Täby IBK (A) (hemma) Herrjuniorer/JAS


      16:00
    • 14:30

      Sigtuna IF IBK (borta) P-06


      16:30
    • 14:30

      Vaxholms IBF (borta) F-08


      15:30
    • 15:00

      Knatteligan Täby lag 1 P-11


      17:00
    • 15:00

      Knatteligan Täby lag 2 P-11


      17:00
    • 15:00

      Intresseanmälan Knatteligan Täby P-11


      18:00
    • 15:00

      Danderyds SK IBF (C) (borta) P-09


      17:00
    • 15:00

      Älvsjö AIK IBF (borta) A-lag Damer


      17:00
    • 15:30

      Nynäshamns IBK (hemma) Damjuniorer/JAS


      17:30
    • 15:45

      P05 - Sigtuna (b) P-03/04


      16:45
    • 15:45

      Sigtuna IF IBK (A) (borta) P-05


      16:45
    • 17:00

      Hässelby SK IBK (hemma) Herr Veteran


      19:00
    • 17:00

      Rotebro IS IBK (borta) P-07


      19:00
  • 17Mån
    v.8
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
    • Heldag

      Intresseanmälan Rotebro Cupen P-03/04

    • Heldag

      Rotebro Cup P-03/04

    • Heldag

      Anmälan till Rotebrocupen P-06

    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:30

      Rotebro (borta) P-03/04


      18:30
    • 17:30

      Rotebro IS IBK P06 (hemma) P-06


      18:30
    • 17:40

      Träning F-07


      19:30
    • 19:00

      Ingarö IF P06 (borta) P-06


      20:00
    • 20:30

      Väsby (hemma) P-03/04


      21:30
  • 22Lör
    • Heldag

      Anmälan till Rotebrocupen P-06

    • 08:00

      Träning F-12


      09:00
    • 09:00

      Åkersberga IBF P06 (borta) P-06


      10:00
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:00
    • 09:45

      Rotebrocupen 2020 P-08


      14:30
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:30

      Enköping (borta) P-03/04


      11:30
    • 11:00

      Träning F-13


      12:00
    • 12:00

      Träning P-13


      13:00
    • 12:00

      Cafetjänst P-08


      18:30
    • 12:45

      Djurgårdens IF Innebandy P06 (hemma) P-06


      13:45
    • 13:00

      Träning P-12


      14:00
    • 13:00

      Herrar Bele Barkarby-RIG Arrangemangsgruppen


      15:00
    • 13:00

      RIG Umeå IBF (hemma) A-lag Herrar


      15:00
    • 13:30

      Täby (hemma) P-03/04


      14:30
    • 14:00

      Träning P-11


      15:00
    • 15:00

      Träning P-09


      16:00
    • 15:00

      Örby (borta) P-03/04


      16:00
    • 15:00

      Sargvakt F-08


      18:00
    • 16:00

      Storvreta IBK (hemma) A-lag Damer


      18:00
    • 16:00

      Damer Bele Barkarby IF IBF - Storvreta Arrangemangsgruppen


      18:00
    • 16:15

      Täby FC (A) (hemma) P-06


      18:15
  • 23Sön
    • Heldag

      Anmälan till Rotebrocupen P-06

    • 11:15

      Sigtuna IF IBK (borta) Herr Veteran


      13:15
  • 24Mån
    v.9
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:45

      Träning P-03/04


      19:40
    • 19:00

      Träning P-03/04


      21:00
  • 29Lör
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 11:00

      Träning F-13


      12:00
    • 12:00

      Träning P-13


      13:00
    • 14:00

      Åkersberga IBF (borta) A-lag Damer


      16:00
    • 15:00

      Träning P-09


      16:00