Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bele Barkarby IF

Följ

Bele Barkarby IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
  • 2Sön
  • 3Mån
    v.36
  • 4Tis
  • 5Ons
  • 6Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning F-08


      19:30
    • 17:50

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03/04


      19:25
    • 18:30

      Målvaktsträning i engelska P-07


      20:00
    • 18:30

      Målvaktsträning F-08


      20:00
    • 18:30

      Målvaktsträning F-07


      20:00
    • 18:30

      Skyttar på målvaktsträning P-08


      20:00
    • 18:30

      Målvaktsträning P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herrar


      20:30
    • 19:30

      Träning A-lag Damer


      20:45
    • 20:20

      Träning F-03/04


      22:00
    • 20:30

      Träning Herrjunior B


      22:00
    • 20:45

      Träning Damjuniorer


      22:00
  • 7Fre
    • 15:00

      Stockholm Floorball Cup P-05


      00:00
    • 16:30

      Träning F-06


      18:15
    • 18:15

      Träning P-06


      19:30
    • 19:00

      Sirius P04 (borta) P-04


      20:00
    • 19:15

      Erikslunds KF (hemma) Herrjunior B


      20:30
    • 19:30

      Stadslagsträning F16 Damjuniorer


      21:00
  • 8Lör
  • 9Sön
    • 00:00

      Stockholm Floorball Cup P-05


      19:00
    • 09:00

      Poolbyggarna innebandy cup P-08


      14:30
    • 10:00

      DM DJ F-03/04


      12:00
    • 10:00

      Hässelby SK IBK (borta) Damjuniorer


      12:00
    • 12:00

      FBI Tullinge B (Div 3) (hemma) A-lag Herrar


      14:00
    • 12:00

      Tjejdag- frivillig aktivitet F-03/04


      17:00
    • 12:00

      TJEJDAGEN 9 Sep F-06


      17:00
    • 12:00

      Beles Tjejdag F-05


      17:00
    • 12:00

      Tjejdag F-07


      17:00
    • 12:00

      Tjejdag F03-F-08 F-08


      17:00
    • 13:30

      Västerås IBS Ungdom (borta) A-lag Damer


      14:30
    • 16:00

      Ingarö IF (hemma) Herrjuniorer


      18:00
  • 10Mån
    v.37
  • 11Tis
  • 12Ons
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 12:00

      Träning P-04


      00:00
    • 16:00

      Fatpipe inivation cup 2018 F-05


      00:00
    • 18:00

      Stadslagsträning F16 Damjuniorer


      19:30
    • 18:15

      Träning P-06


      19:30
    • 18:45

      Träningsmatch P-05


      20:00
    • 20:30

      CL98IC (borta) F-05


      21:30
  • 15Lör
    • Heldag

      Träning P-04

    • Heldag

      Fatpipe inivation cup 2018 F-05

    • Heldag

      Töjnan Tiger cup Herrjunior B

      Sollentuna
      Anteckning: Pojkar Mörkröd Medel/Lätt. Intresseanmälan. Kostnad 180 kr/spelare. Spelas 15-16 sep i Sollentunaområdet. .Swish till Stefan Andersson 070-713 18 22
    • 08:00

      Töjnan tiger cup F-03/04


      23:00
    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Vallentuna IBK F05/07 (hemma) F-07


      11:00
    • 10:45

      Tullinge (hemma) Herrjunior B


      11:45
    • 11:30

      Töjnan IBK F01-03 (borta) F-03/04


      12:30
    • 13:00

      Grimsta AIK F07/08 (hemma) F-07


      14:00
    • 13:00

      Träning P-11


      14:00
    • 13:00

      Träningsdag F-06


      17:00
    • 13:00

      Farsta IBK (hemma) A-lag Herrar


      15:00
    • 13:10

      Karlstad IBF (hemma) F-05


      14:10
    • 13:30

      Träningsmatch Stäkets IF vs Scorpions P-08


      15:00
    • 14:00

      Träning P-09


      15:30
    • 14:30

      FBC Uppsala F04 (hemma) F-03/04


      15:30
    • 15:00

      Kickoff Rockstastugan F-07


      21:00
    • 16:00

      Huddinge (hemma) Herrjunior B


      17:00
    • 16:45

      Vallentuna IBK F08/09 (hemma) F-08


      17:45
    • 18:00

      Månadsrapport klar ! Styrelsen


      19:00
    • 19:00

      Järfälla (hemma) Herrjunior B


      20:00
    • 19:00

      Bro IK F04/05 (hemma) F-03/04


      20:00
    • 20:30

      FBI Tullinge (borta) F-05


      21:30
    • 20:30

      Farsta IBK F09 (borta) F-08


      21:30
  • 16Sön
    • 00:00

      Träning P-04


      16:00
    • 00:00

      Fatpipe inivation cup 2018 F-05


      19:00
    • 08:30

      Väsby IBK F07 (hemma) F-07


      09:30
    • 09:00

      Träningsmatcher F-06


      12:00
    • 09:15

      Töjnan IBK F04 (hemma) F-03/04


      10:15
    • 11:30

      Solna IK F06/07 (hemma) F-07


      12:30
    • 13:00

      Salems IF (borta) Herrjuniorer


      15:00
    • 13:45

      Sirius Innebandy (hemma) F-03/04


      14:45
    • 14:30

      Töjnan IBK F07/08 (borta) F-08


      15:30
    • 19:00

      Åkersberga IBF F-08 Orange (hemma) F-08


      20:00
  • 17Mån
    v.38
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Onyxcupen F-03/04


      00:00
    • 19:00

      FBC Uppsala P04 (borta) P-04


      21:00
    • 19:45

      IBK Järfälla (hemma) Herrjuniorer


      21:30
  • 22Lör
    • Heldag

      Onyxcupen F-03/04

    • 08:00

      IBK Mantorp (hemma) F-03/04


      09:00
    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:15

      Sköndals IK (borta) F-03/04


      11:15
    • 10:15

      Vimmerby IBK (hemma) F-03/04


      11:15
    • 10:30

      Innebandyskola F-05


      13:15
    • 10:30

      Innebandyskola P-05


      13:15
    • 13:00

      Träning P-11


      14:00
    • 13:15

      Vendelsö IK (borta) F-03/04


      14:15
    • 14:00

      Träning P-09


      15:30
    • 14:30

      Café tjänst P-07


      18:30
    • 15:00

      Arrangemang Bele Herrpremiär Herrjunior B


      18:30
    • 15:10

      Sargvakt A-laget P-07


      17:45
    • 16:00

      Jakobsbergs IBF (hemma) A-lag Herrar


      18:00
    • 19:00

      Sigtuna IF IBK (A) (borta) B-lag Herrar


      21:00
    • 19:15

      Hjulsbro IK (hemma) F-03/04


      20:15
    • 21:30

      Nykvarns IF (hemma) F-03/04


      22:30
  • 23Sön
  • 24Mån
    v.39
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 16:30

      Träning F-06


      18:15
    • 16:45

      Träning P-04


      18:40
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:15

      Träning P-06


      19:30
    • 18:45

      Cafepass F-05


      21:45
    • 19:45

      Täby FC (hemma) Damjuniorer


      21:45
  • 29Lör
    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:00
    • 09:00

      Duvbo IK (B) (borta) P-09


      11:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:30

      Innebandyskolan F-05


      13:15
    • 11:15

      Åkersberga IBF (B) (borta) P-08


      13:15
    • 13:00

      Rotebro IS IBK (borta) F-07


      15:00
    • 13:00

      Träning P-11


      14:00
    • 13:00

      IK Sätra (borta) A-lag Herrar


      15:00
    • 14:45

      Vaxholms IBF (A) (borta) P-05


      15:45
    • 16:15

      Hässelby SK IBK (A) (hemma) P-04


      17:30
  • 30Sön
    • 08:00

      Café Ansvariga F-06


      20:00
    • 09:00

      Hässelby SK IBK (B) (hemma) P-08


      11:00
    • 10:00

      IBF Offensiv Lidingö (B) (hemma) P-06


      12:00
    • 11:00

      Jakobsbergs IBF (hemma) F-06


      13:00
    • 11:00

      Ängby IF (B) (borta) F-08


      13:00
    • 11:30

      Cafetjänstgörning F-07


      15:30
    • 11:45

      Älvsjö AIK IBF (B) (borta) A-lag Damer


      12:45
    • 12:00

      Åkersberga IBF C (hemma) P-09


      14:00
    • 12:00

      Åkersberga IBF (C) (hemma) Matchledare


      13:00
    • 12:10

      Sargvakt F-07


      16:00
    • 12:45

      Täby FC (B) (borta) F-05


      14:45
    • 13:00

      Bro IK (borta) P-07


      15:00
    • 13:00

      Strömsbro IF (hemma) A-lag Damer


      15:00
    • 13:15

      Huddinge IK (hemma) F-03/04


      15:15
    • 13:30

      Järfälla IBK (A) (borta) Herrjunior B


      15:30
    • 14:00

      Bro IK (borta) F-03/04


      16:00
    • 14:30

      Vaxholms IBF F06/07/08 (borta) F-08


      16:00
    • 14:30

      Vaxholms IBF (B) (borta) F-07


      16:30
    • 14:30

      Täby FC (B) (hemma) Damjuniorer


      16:30
    • 16:00

      Erikslunds KF (hemma) Herrjunior B


      18:00
    • 16:45

      Vaxholms IBF (borta) F-05


      18:45
    • 17:15

      Grimsta AIK (B) (hemma) B-lag Herrar


      19:15