Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bele Barkarby IF

Följ

Bele Barkarby IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Bele Barkarby IF
Välj lag

Maj 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.18
  • 2Ons
  • 3Tor
  • 4Fre
    • 16:45

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:00
    • 18:00

      Föräldramiddag P-04


      23:59
    • 18:00

      Älvsjö AIK cupen 2018 F-05


      00:00
  • 5Lör
    • Heldag

      Älvsjö AIK cupen 2018 F-05

    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 11:15

      Salibandy Club Classic 05 (hemma) F-05


      12:15
    • 12:00

      Träning P-11


      13:00
    • 13:00

      Träning P-04


      14:00
    • 13:45

      Tungelsta f05/06 (borta) F-05


      14:45
    • 16:00

      Åkersberga IBF (borta) Damjuniorer


      18:00
    • 17:45

      FBI Tullinge (borta) F-05


      18:45
  • 6Sön
    • 00:00

      Älvsjö AIK cupen 2018 F-05


      19:00
    • Heldag

      Älvsjöcupen F-08

    • Heldag

      Älvsjöcupen P-07

    • 08:30

      Älvsjöcupen 2018 F-07


      17:00
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 09:45

      Sköndals IK (hemma) F-07


      10:45
    • 10:00

      Säsongsavslutning - Föräldrar mot barn! P-08


      11:00
    • 10:00

      Sigtuna IF P02 (hemma) P-03


      11:30
    • 12:15

      Rotebro IS (hemma) F-07


      13:15
    • 14:30

      Ingarö IF (borta) P-01/02


      15:30
    • 15:30

      Vendelsö IK (borta) F-07


      16:30
    • 17:00

      Jakobsbergs IBF P04 (hemma) P-04


      19:00
  • 7Mån
    v.19
  • 8Tis
  • 9Ons
  • 10Tor
    • Heldag

      AXA Floorball Cup Damjuniorer

    • Heldag

      Axa floorball cup P-04

    • Heldag

      Bilar till Falun cupen P-04

    • Heldag

      Inbetalning skatt Styrelsen

    • Heldag

      Betalningar Styrelsen

    • 07:00

      Axa floorball cup Falun Herrjuniorer


      00:00
    • 08:00

      Jalas Floorball cup P-01/02


      00:00
    • 08:00

      AXA floorball cup F-03/04


      00:00
    • 10:30

      Täby FC vit (borta) F-03/04


      11:30
    • 11:20

      Floorball chodov (CZ) (hemma) F-03/04


      12:20
    • 13:50

      Sandvikens AIK (borta) F-01


      14:50
    • 16:20

      Ankarsvik BK (hemma) P-01/02


      17:20
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:10

      Partille IB 1 (borta) P-04


      17:40
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
    • 19:40

      Hofors IBK/Kais Mora IF (hemma) Damjuniorer


      20:40
    • 20:30

      4 Player Team (CZ) (hemma) P-04


      21:00
    • 21:20

      Vendelsö IK (borta) P-01/02


      22:20
  • 11Fre
    • Heldag

      AXA Floorball Cup Damjuniorer

    • Heldag

      Axa floorball cup P-04

    • Heldag

      Axa floorball cup Falun Herrjuniorer

    • Heldag

      Jalas Floorball cup P-01/02

    • Heldag

      AXA floorball cup F-03/04

    • 08:00

      Täby FC svart (borta) F-03/04


      09:00
    • 09:40

      FBS Slavia Plzen (hemma) F-01


      10:40
    • 12:10

      Olimpia Osowa Gdnsk (PL) (hemma) F-03/04


      13:10
    • 13:00

      Classic Fin (hemma) F-03/04


      14:00
    • 15:30

      Ankarsvik BK (borta) P-04


      16:00
    • 18:00

      IS Saga (borta) F-01


      19:00
    • 19:40

      FBS Bohemians (CZ) (hemma) F-03/04


      20:40
    • 20:30

      Zug United (Sch) (hemma) P-01/02


      21:30
    • 20:30

      IBF Falun Ungdom (hemma) Damjuniorer


      21:30
  • 12Lör
    • Heldag

      AXA Floorball Cup Damjuniorer

    • Heldag

      Axa floorball cup P-04

    • Heldag

      Axa floorball cup Falun Herrjuniorer

    • Heldag

      Jalas Floorball cup P-01/02

    • Heldag

      AXA floorball cup F-03/04

    • Heldag

      Inkomstdeklaration Styrelsen

    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 08:10

      Föräldramöte P10 P-10


      08:50
    • 08:50

      Nora IBK (borta) F-03/04


      09:50
    • 08:50

      Pixbo Wallenstam IBK (borta) F-03/04


      09:50
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 12:00

      Träning P-11


      13:00
    • 13:00

      KFUM Falun (borta) P-01/02


      14:00
    • 13:50

      Telge SIBK (hemma) F-01


      14:50
    • 13:50

      Töjnan IBK (hemma) P-04


      14:20
    • 17:10

      Karlstad IBF U (hemma) F-01


      18:10
    • 20:30

      Kumla IBF/KFUM (borta) Damjuniorer


      21:30
    • 23:00

      Lillån IBK (hemma) P-04


      23:30
  • 13Sön
    • Heldag

      AXA Floorball Cup Damjuniorer

    • Heldag

      Axa floorball cup P-04

    • 00:00

      Axa floorball cup Falun Herrjuniorer


      19:00
    • 00:00

      Jalas Floorball cup P-01/02


      19:00
    • 00:00

      AXA floorball cup F-03/04


      19:00
    • 08:50

      Team Thurgau (CH) (hemma) P-04


      09:20
    • 08:50

      FBS Bohemians (CZ) (borta) F-03/04


      09:50
    • 08:50

      Pixbo Wallenstam IBK (borta) F-03/04


      09:50
    • 09:00

      Träning 13/5 P-09


      10:00
  • 14Mån
    v.20
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 16:45

      Träning F-06


      18:15
    • 18:00

      Ledarmöte HJB P-01/02


      19:30
    • 18:15

      Träning P-01/02


      20:30
    • 18:15

      Träning P-03


      19:30
    • 19:00

      Ledarträff P-09


      21:00
    • 19:40

      Informationsmöte Damjuniorer


      20:00
    • 19:40

      Informationsmöte F-01


      20:00
    • 20:00

      Träning F-03/04


      21:30
    • 20:15

      Träning P-01/02


      21:15
    • 20:15

      Träning F-01


      21:15
  • 17Tor
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
      Björkebyskolan A-hall
      Samlingstid: 16:50
    • 17:30

      Träning F-05


      19:45
    • 18:15

      Träning F-03/04


      19:30
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
    • 19:00

      Föräldramöte F-03/04


      21:00
  • 18Fre
  • 19Lör
    • 09:00

      Stadslag F02, Gr1 F-01


      10:30
    • 09:00

      Säsongsavslutning med föräldramatch P-10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Stadslag F02, Gr2 F-01


      12:30
    • 12:00

      Träning P-11


      13:00
    • 13:00

      Träning P-04


      14:00
  • 20Sön
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 10:00

      Träning P-08


      11:00
  • 21Mån
    v.21
  • 22Tis
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 19:30

      Träning P-01/02


      20:45
  • 23Ons
    • 16:45

      Träning F-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:40

      Innebandy-Avslutning P-03


      21:30
    • 19:30

      Träning Herrjuniorer


      20:30
  • 24Tor
    • Heldag

      Utbetalning av lön Styrelsen

    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:15

      Fysgenomgång samt avslutningsmiddag. F-05


      20:30
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
  • 25Fre
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:00
    • 23:55

      Matcheldare /domare F-03/04


      23:59
  • 26Lör
    • 09:30

      Anm match Finska lag P-04


      13:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:30

      Steelers 2004 Elite (borta) P-04


      11:15
    • 10:45

      Träning Herrjuniorer


      11:45
    • 11:30

      Steelers 2004 Challenge (borta) P-04


      12:15
    • 11:30

      Träningsmatch P-05


      12:30
    • 12:00

      Träning P-11


      13:00
    • 15:00

      Belegalan P-05


      23:59
  • 27Sön
    • 13:30

      Stadslag F02, Gr2 F-01


      15:00
    • 15:30

      Stadslag F02, Gr1 F-01


      17:00
  • 28Mån
    v.22
  • 29Tis
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-01/02


      20:45
  • 30Ons
  • 31Tor
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:30

      Träning F-05


      19:45
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00