Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bele Barkarby IF

Följ

Bele Barkarby IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Bele Barkarby IF
Välj lag

April 2018

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.13
  • 2Mån
    v.14
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
  • 6Fre
    • Heldag

      Örebrocupen P-04

    • 16:45

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:45

      Skoghalls IBK P04 - Röd (hemma) P-04


      19:15
    • 20:00

      Hässelby SK IBK (borta) F-03/04


      22:00
  • 7Lör
    • Heldag

      Örebrocupen P-04

    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:00
    • 09:00

      Nora IBK P04 (borta) P-04


      09:30
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 12:00

      Träning P-11


      13:00
    • 12:00

      IK Frej TäbyIBK (borta) F-05


      14:00
    • 12:00

      Grimsta AIK (A) (borta) P-06


      14:00
    • 12:00

      Tungelsta IF (borta) P-03


      14:00
    • 13:00

      Ingarö IF (A) (borta) F-06


      14:00
    • 13:30

      Vaxholms IBF (hemma) F-01


      15:30
    • 15:00

      Andersbergs IBK (borta) P-04


      15:30
    • 15:30

      Träning P-07


      17:00
  • 8Sön
    • Heldag

      Örebrocupen P-04

    • 08:00

      Hjälp i Björkebyfiket F-05


      19:00
    • 08:00

      Knatteligan Hässelby P10 Lag A P-10


      10:30
    • 08:00

      Knatteliga innebandy 8/4 P-09


      18:00
    • 09:00

      Duvbo IK (B) (hemma) P-08


      11:00
    • 09:00

      Vaxholms IBF P04 Svart (borta) P-04


      09:45
    • 10:00

      Knatteligan Hässelby P10 Lag B P-10


      12:30
    • 11:00

      Jakobsbergs IBF F06 (hemma) F-07


      12:00
    • 12:10

      Arlanda IBK (borta) P-01/02


      14:10
    • 13:15

      Åkersberga IBF (hemma) P-03


      14:15
    • 13:15

      Ekerö IK (B) (borta) P-07


      14:15
    • 14:30

      Täby FC (hemma) F-01


      16:30
    • 15:15

      Salems IF (borta) P-01/02


      17:15
    • 15:30

      Täby FC F07 Gribby (hemma) F-08


      16:30
    • 15:30

      Täby FC F07 Gribby (hemma) F-07


      16:30
    • 15:45

      IK Frej Täby IBK (hemma) P-01/02


      17:45
    • 17:00

      Täby FC (B) (hemma) F-01


      19:00
    • 17:00

      IBF Offensiv Lidingö F07-08 (borta) F-08


      18:00
    • 17:15

      Värmdö IF (borta) F-03/04


      19:00
    • 18:30

      Nyboda IBK (hemma) Herr Veteran


      20:30
  • 9Mån
    v.15
  • 10Tis
  • 11Ons
    • Heldag

      Inbetalning skatt Styrelsen

    • 16:45

      Träning F-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:15

      Träning P-03


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Jakobsbergs IBF P04 (borta) P-04


      20:30
    • 19:00

      Träningsmatch mot Täby P-05


      20:45
    • 19:30

      Träning P-01/02


      20:45
    • 20:00

      Träning F-03/04


      21:30
    • 20:30

      Träning P-01/02


      22:00
    • 20:30

      Träning Herrjuniorer


      22:00
  • 12Tor
  • 13Fre
    • Heldag

      Linköping Floorball Games P-03

    • Heldag

      Mälarenergi Cup 2018 F-06

    • Heldag

      MälarenergiCup P-05

    • 16:00

      Mälarenergicupen 2018 F-05


      00:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träningsmatch spiders P07/P08 P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:00
    • 19:00

      Gullänget-Kroksta IBS (hemma) F-06


      20:00
    • 19:45

      Fagerås BK (hemma) F-05


      20:45
  • 14Lör
    • Heldag

      Linköping Floorball Games P-03

    • Heldag

      Mälarenergi Cup 2018 F-06

    • Heldag

      MälarenergiCup P-05

    • Heldag

      Mälarenergicupen 2018 F-05

    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:00
    • 09:30

      IBF Leksand (borta) F-05


      10:30
    • 09:30

      IBF Hedemora (hemma) F-06


      10:30
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 11:00

      Värmdö IF P06 Vit (hemma) P-06


      12:00
    • 11:45

      Vallentuna IBK 1 (hemma) F-08


      12:45
    • 11:45

      IBF Örebro 1 (borta) P-06


      12:45
    • 12:00

      Träning P-11


      13:00
    • 12:15

      Knatteligan F-09/10


      15:40
    • 12:30

      Tungelsta F05/06 (borta) F-05


      13:30
    • 12:30

      IK Tomtberga 2 (hemma) F-07


      13:30
    • 13:00

      Träning P-04


      14:00
    • 13:15

      IK Sirius (borta) F-06


      14:15
    • 14:30

      Hovslätt (hemma) P-01/02


      16:00
    • 14:45

      Farsta IBK Blå (borta) P-06


      15:45
    • 15:30

      Storverta IBK (borta) F-07


      16:30
    • 15:30

      Surahammars IBF (borta) F-08


      16:30
    • 19:15

      Farsta IBK Vit (hemma) P-06


      20:15
    • 20:00

      Västerås IBS Ungdom P06 Svart (borta) P-06


      21:00
  • 15Sön
    • Heldag

      Linköping Floorball Games P-03

    • Heldag

      Mälarenergi Cup 2018 F-06

    • Heldag

      MälarenergiCup P-05

    • 00:00

      Mälarenergicupen 2018 F-05


      19:00
    • 08:00

      Knatteligan Järfälla P-10


      12:00
    • 08:00

      Knatteliga 15/4 P-09


      17:00
    • 08:00

      Stenhagen (hemma) P-01/02


      10:00
    • 11:00

      Nykvarns IF (hemma) F-07


      12:00
    • 13:15

      Björklinge BK P06/07 Svart (hemma) P-06


      14:15
    • 13:15

      IBK Hallsta Blå (borta) F-08


      14:15
    • 13:15

      Tillberga IK Roosters (hemma) P-06


      14:15
    • 15:30

      Västerås IBS Ungdom P06 Vit (borta) P-06


      16:30
    • 15:30

      Romfartuna GIF (hemma) F-08


      16:30
    • 15:30

      Salems IF Lag 2 (borta) F-07


      16:30
    • 18:00

      Månadsrapport klar ! Styrelsen


      19:00
  • 16Mån
    v.16
  • 17Tis
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
      Engelska skolan - Jakobsberg
      Samlingstid: 17:15
      Anteckning: Vi samlas 15 min innan träningen för att gemensamt bygga sarg. Kom ihåg glasögon, klubba och vattenflaska.
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Damer


      20:30
    • 19:30

      Träning Bele Barkarby IF


      20:45
    • 19:30

      Träning P-01/02


      20:45
    • 20:30

      Träning Herrjuniorer


      22:00
    • 20:45

      Träning Bele Barkarby IF


      22:00
  • 18Ons
    • 16:45

      Träning F-06


      18:15
    • 17:30

      Träningsmatch mot Jakan P-08


      19:30
    • 18:15

      Träning P-03


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:30

      Träning P-01/02


      20:45
    • 19:45

      Träning F-05


      21:30
    • 20:00

      Träning F-03/04


      21:30
    • 20:45

      Träning Damjuniorer


      22:00
    • 20:45

      JAS-träning med DJ F-01


      22:00
  • 19Tor
  • 20Fre
    • 16:45

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:00
    • 18:00

      Programutläggning inför SM-finalerna Damjuniorer


      21:00
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
  • 21Lör
    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Sargvakter vid SM-finalerna Damjuniorer


      19:00
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 12:00

      Träning P-11


      13:00
    • 15:30

      Träning P-07


      17:00
  • 22Sön
    • 08:00

      IK Frej cup P-04


      18:00
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 09:50

      Täby FC (borta) P-04


      10:35
    • 10:00

      Träning P-08


      11:00
    • 11:40

      Åkersberga (borta) P-04


      12:25
    • 11:45

      Huddinge IK (hemma) Damjuniorer


      13:45
    • 11:45

      Täby fc (hemma) Herrjuniorer


      13:15
    • 14:20

      IK Frej (hemma) P-04


      15:05
  • 23Mån
    v.17
  • 24Tis
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 15:00

      Buster& Starlet cup 2018 F-05


      00:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
  • 28Lör
    • Heldag

      Buster& Starlet cup 2018 F-05

    • 08:00

      Stockholms cupen 2018 P-01/02


      00:00
    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Stockholmscupen 2017-18 P-03


      00:00
    • 10:00

      Älvsjö AIK Innebandy (hemma) F-03/04


      12:00
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 11:00

      Salems IF (borta) P-01/02


      12:00
    • 12:00

      AIK IBF (hemma) P-01/02


      13:00
    • 12:00

      Träning P-11


      13:00
    • 13:00

      Sigtuna IF Innebandy (hemma) F-03/04


      15:00
    • 13:00

      Träning P-04


      14:00
    • 15:30

      Träning P-07


      17:00
    • 16:00

      Vendelsö IK (borta) F-03/04


      18:00
    • 16:00

      Rotebro IS IBK (borta) P-01/02


      17:00
    • 16:00

      Djurgårdens IF IBS (hemma) P-01/02


      17:00
    • 19:00

      Huddinge IBS (hemma) P-01/02


      20:00
    • 20:00

      Waxholms IBF (borta) P-01/02


      21:00
  • 29Sön
    • 00:00

      Buster& Starlet cup 2018 F-05


      19:00
    • 00:00

      Stockholms cupen 2018 P-01/02


      19:00
    • Heldag

      Stockholmscupen 2017-18 P-03

    • 09:00

      Stockholmscupen A- och B-slutspel F-03/04


      21:00
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 09:00

      Knatteliga innebandy 29/4 P-09


      18:00
    • 10:00

      Träning P-08


      11:00
    • 10:30

      Örby IS (hemma) F-07


      12:00
    • 11:45

      Ev Semifinal DJ1 Damjuniorer


      13:45
    • 14:00

      Match F-06


      15:00
  • 30Mån
    v.18