Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bele Barkarby IF

Följ

Bele Barkarby IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Bele Barkarby IF
Välj lag

April 2018

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.13
  • 2Mån
    v.14
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
  • 6Fre
    • Heldag

      Örebrocupen P-04

    • 16:45

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:45

      Skoghalls IBK P04 - Röd (hemma) P-04


      19:15
    • 20:00

      Hässelby SK IBK (borta) F-03/04


      22:00
  • 7Lör
    • Heldag

      Örebrocupen P-04

    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:00
    • 09:00

      Nora IBK P04 (borta) P-04


      09:30
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 12:00

      Träning P-11


      13:00
    • 12:00

      IK Frej TäbyIBK (borta) F-05


      14:00
    • 12:00

      Grimsta AIK (A) (borta) P-06


      14:00
    • 12:00

      Tungelsta IF (borta) P-03


      14:00
    • 13:00

      Ingarö IF (A) (borta) F-06


      14:00
    • 13:30

      Vaxholms IBF (hemma) F-01


      15:30
    • 15:00

      Andersbergs IBK (borta) P-04


      15:30
    • 15:30

      Träning P-07


      17:00
  • 8Sön
    • Heldag

      Örebrocupen P-04

    • 08:00

      Knatteliga innebandy 8/4 P-09


      18:00
    • 08:00

      Knatteligan Hässelby P10 Lag A P-10


      10:30
    • 08:00

      Hjälp i Björkebyfiket F-05


      19:00
    • 09:00

      Vaxholms IBF P04 Svart (borta) P-04


      09:45
    • 09:00

      Duvbo IK (B) (hemma) P-08


      11:00
    • 10:00

      Knatteligan Hässelby P10 Lag B P-10


      12:30
    • 11:00

      Jakobsbergs IBF F06 (hemma) F-07


      12:00
    • 12:10

      Arlanda IBK (borta) Herrjunior B


      14:10
    • 13:15

      Åkersberga IBF (hemma) P-03


      14:15
    • 13:15

      Ekerö IK (B) (borta) P-07


      14:15
    • 14:30

      Täby FC (hemma) F-01


      16:30
    • 15:15

      Salems IF (borta) Herrjunior B


      17:15
    • 15:30

      Täby FC F07 Gribby (hemma) F-07


      16:30
    • 15:30

      Täby FC F07 Gribby (hemma) F-08


      16:30
    • 15:45

      IK Frej Täby IBK (hemma) Herrjunior B


      17:45
    • 17:00

      Täby FC (B) (hemma) F-01


      19:00
    • 17:00

      IBF Offensiv Lidingö F07-08 (borta) F-08


      18:00
    • 17:15

      Värmdö IF (borta) F-03/04


      19:00
    • 18:30

      Nyboda IBK (hemma) Herr Veteran


      20:30
  • 9Mån
    v.15
  • 10Tis
  • 11Ons
  • 12Tor
  • 13Fre
    • Heldag

      MälarenergiCup P-05

    • Heldag

      Linköping Floorball Games P-03

    • Heldag

      Mälarenergi Cup 2018 F-06

    • 16:00

      Mälarenergicupen 2018 F-05


      00:00
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:00
    • 17:00

      Träningsmatch spiders P07/P08 P-07


      18:15
    • 19:00

      Gullänget-Kroksta IBS (hemma) F-06


      20:00
    • 19:45

      Fagerås BK (hemma) F-05


      20:45
  • 14Lör
    • Heldag

      MälarenergiCup P-05

    • Heldag

      Linköping Floorball Games P-03

    • Heldag

      Mälarenergi Cup 2018 F-06

    • Heldag

      Mälarenergicupen 2018 F-05

    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 09:30

      IBF Leksand (borta) F-05


      10:30
    • 09:30

      IBF Hedemora (hemma) F-06


      10:30
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 11:00

      Värmdö IF P06 Vit (hemma) P-06


      12:00
    • 11:45

      IBF Örebro 1 (borta) P-06


      12:45
    • 11:45

      Vallentuna IBK 1 (hemma) F-08


      12:45
    • 12:00

      Träning P-11


      13:00
    • 12:15

      Knatteligan F-09/10


      15:40
    • 12:30

      IK Tomtberga 2 (hemma) F-07


      13:30
    • 12:30

      Tungelsta F05/06 (borta) F-05


      13:30
    • 13:00

      Träning P-04


      14:00
    • 13:15

      IK Sirius (borta) F-06


      14:15
    • 14:30

      Hovslätt (hemma) Herrjunior B


      16:00
    • 14:45

      Farsta IBK Blå (borta) P-06


      15:45
    • 15:30

      Storverta IBK (borta) F-07


      16:30
    • 15:30

      Surahammars IBF (borta) F-08


      16:30
    • 18:30

      IBF Borlänge (hemma) F-05


      19:30
    • 19:15

      Farsta IBK Vit (hemma) P-06


      20:15
    • 20:00

      Västerås IBS Ungdom P06 Svart (borta) P-06


      21:00
  • 15Sön
    • Heldag

      MälarenergiCup P-05

    • Heldag

      Linköping Floorball Games P-03

    • Heldag

      Mälarenergi Cup 2018 F-06

    • 00:00

      Mälarenergicupen 2018 F-05


      19:00
    • 08:00

      Stenhagen (hemma) Herrjunior B


      10:00
    • 08:00

      Knatteliga 15/4 P-09


      17:00
    • 08:00

      Knatteligan Viksjö Lag 1 P-10


      11:00
    • 08:20

      Knatteligan Viksjö Lag 2 P-10


      11:20
    • 08:45

      IK Sirius (borta) F-05


      09:45
    • 09:00

      Knatteligan Viksjö Lag 3 P-10


      12:00
    • 11:00

      Nykvarns IF (hemma) F-07


      12:00
    • 12:00

      FBI Tullinge (borta) F-05


      13:00
    • 13:15

      Björklinge BK P06/07 Svart (hemma) P-06


      14:15
    • 13:15

      Tillberga IK Roosters (hemma) P-06


      14:15
    • 13:15

      IBK Hallsta Blå (borta) F-08


      14:15
    • 15:30

      Romfartuna GIF (hemma) F-08


      16:30
    • 15:30

      Salems IF Lag 2 (borta) F-07


      16:30
    • 15:30

      Västerås IBS Ungdom P06 Vit (borta) P-06


      16:30
    • 18:00

      Månadsrapport klar ! Styrelsen


      19:00
  • 16Mån
    v.16
  • 17Tis
  • 18Ons
    • 16:45

      Träning F-06


      18:15
    • 17:30

      Träningsmatch mot Jakan P-08


      19:30
    • 18:15

      Träning P-03


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:30

      Träning Herrjunior B


      20:45
    • 19:45

      Träning F-05


      21:30
    • 20:00

      Träning F-03/04


      21:30
    • 20:45

      Träning Damjuniorer


      22:00
    • 20:45

      JAS-träning med DJ F-01


      22:00
  • 19Tor
  • 20Fre
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 18:00

      Programutläggning inför SM-finalerna Damjuniorer


      21:00
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
  • 21Lör
    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Sargvakter vid SM-finalerna Damjuniorer


      19:00
    • 12:00

      Träning P-11


      13:00
    • 15:30

      Träning P-07


      17:00
  • 22Sön
    • 08:00

      IK Frej cup P-04


      18:00
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 09:50

      Täby FC (borta) P-04


      10:35
    • 10:00

      Träning P-08


      11:00
    • 11:40

      Åkersberga (borta) P-04


      12:25
    • 11:45

      Huddinge IK (hemma) Damjuniorer


      13:45
    • 11:45

      Täby fc (hemma) Herrjuniorer


      13:15
    • 11:45

      DJ1 mot Huddinge F-01


      13:45
    • 14:20

      IK Frej (hemma) P-04


      15:00
  • 23Mån
    v.17
  • 24Tis
    • Heldag

      Utbetalning av lön Styrelsen

    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träningsmatch Spiders OBS! Tisdag P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Föräldraträning och Match F-07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Damer


      20:30
    • 19:30

      Träning Herrjunior B


      20:45
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 15:00

      Buster& Starlet cup 2018 F-05


      00:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:00
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 20:45

      NorrsundetsIF (borta) F-05


      21:45
  • 28Lör
    • Heldag

      Buster& Starlet cup 2018 F-05

    • 08:00

      Stockholms cupen 2018 Herrjunior B


      00:00
    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Stockholmscupen 2017-18 P-03


      00:00
    • 10:00

      Älvsjö AIK Innebandy (hemma) F-03/04


      12:00
    • 11:00

      Salems IF (borta) Herrjunior B


      12:00
    • 11:00

      Träning P-06


      12:00
    • 12:00

      Träning P-11


      13:00
    • 12:00

      AIK IBF (hemma) Herrjunior B


      13:00
    • 13:00

      Sigtuna IF Innebandy (hemma) F-03/04


      15:00
    • 13:15

      Envikens IF (borta) F-05


      14:15
    • 15:30

      Träning P-07


      17:00
    • 16:00

      Vendelsö IK (borta) F-03/04


      18:00
    • 16:00

      Djurgårdens IF IBS (hemma) Herrjunior B


      17:00
    • 16:00

      Rotebro IS IBK (borta) Herrjunior B


      17:00
    • 18:25

      Älvdalens IBK (hemma) F-05


      19:25
    • 19:00

      Huddinge IBS (hemma) Herrjunior B


      20:00
    • 20:00

      Waxholms IBF (borta) Herrjunior B


      21:00
  • 29Sön
    • 00:00

      Buster& Starlet cup 2018 F-05


      19:00
    • 00:00

      Stockholms cupen 2018 Herrjunior B


      19:00
    • Heldag

      Stockholmscupen 2017-18 P-03

    • 09:00

      Stockholmscupen A- och B-slutspel F-03/04


      21:00
    • 09:00

      Knatteliga innebandy 29/4 P-09


      18:00
    • 10:00

      Träning P-08


      11:00
    • 10:30

      Örby IS (borta) F-07


      12:00
    • 11:45

      Täby FC (hemma) Damjuniorer


      13:45
    • 12:10

      Hagfors IF U (hemma) F-05


      13:10
    • 14:40

      FBC Bollnäs (borta) F-05


      15:40
  • 30Mån
    v.18