Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bele Barkarby IF

Följ

Bele Barkarby IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

April 2018

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.13
  • 2Mån
    v.14
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
  • 6Fre
    • Heldag

      Örebrocupen P-04

    • 16:45

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:45

      Skoghalls IBK P04 - Röd (hemma) P-04


      19:15
    • 20:00

      Hässelby SK IBK (borta) F-03/04


      22:00
  • 7Lör
    • Heldag

      Örebrocupen P-04

    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:00
    • 09:00

      Nora IBK P04 (borta) P-04


      09:30
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 12:00

      Träning P-11


      13:00
    • 12:00

      IK Frej TäbyIBK (borta) F-05


      14:00
    • 12:00

      Tungelsta IF (borta) P-03


      14:00
    • 12:00

      Grimsta AIK (A) (borta) P-06


      14:00
    • 13:00

      Ingarö IF (A) (borta) F-06


      14:00
    • 13:30

      Vaxholms IBF (hemma) F-01


      15:30
    • 15:00

      Andersbergs IBK (borta) P-04


      15:30
    • 15:30

      Träning P-07


      17:00
  • 8Sön
    • Heldag

      Örebrocupen P-04

    • 08:00

      Hjälp i Björkebyfiket F-05


      19:00
    • 08:00

      Knatteligan Hässelby P10 Lag A P-10


      10:30
    • 08:00

      Knatteliga innebandy 8/4 P-09


      18:00
    • 09:00

      Duvbo IK (B) (hemma) P-08


      11:00
    • 09:00

      Vaxholms IBF P04 Svart (borta) P-04


      09:45
    • 10:00

      Knatteligan Hässelby P10 Lag B P-10


      12:30
    • 11:00

      Jakobsbergs IBF F06 (hemma) F-07


      12:00
    • 12:10

      Arlanda IBK (borta) Herrjunior B


      14:10
    • 13:15

      Åkersberga IBF (hemma) P-03


      14:15
    • 13:15

      Ekerö IK (B) (borta) P-07


      14:15
    • 14:30

      Täby FC (hemma) F-01


      16:30
    • 15:15

      Salems IF (borta) Herrjunior B


      17:15
    • 15:30

      Täby FC F07 Gribby (hemma) F-08


      16:30
    • 15:30

      Täby FC F07 Gribby (hemma) F-07


      16:30
    • 15:45

      IK Frej Täby IBK (hemma) Herrjunior B


      17:45
    • 17:00

      Täby FC (B) (hemma) F-01


      19:00
    • 17:00

      IBF Offensiv Lidingö F07-08 (borta) F-08


      18:00
    • 17:15

      Värmdö IF (borta) F-03/04


      19:00
    • 18:30

      Nyboda IBK (hemma) Herr Veteran


      20:30
  • 9Mån
    v.15
  • 10Tis
  • 11Ons
  • 12Tor
  • 13Fre
    • Heldag

      Linköping Floorball Games P-03

    • Heldag

      MälarenergiCup P-05

    • Heldag

      Mälarenergi Cup 2018 F-06

    • 16:00

      Mälarenergicupen 2018 F-05


      00:00
    • 17:00

      Träningsmatch spiders P07/P08 P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:00
    • 19:00

      Gullänget-Kroksta IBS (hemma) F-06


      20:00
    • 19:45

      Fagerås BK (hemma) F-05


      20:45
  • 14Lör
    • Heldag

      Linköping Floorball Games P-03

    • Heldag

      MälarenergiCup P-05

    • Heldag

      Mälarenergi Cup 2018 F-06

    • Heldag

      Mälarenergicupen 2018 F-05

    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 09:30

      IBF Hedemora (hemma) F-06


      10:30
    • 09:30

      IBF Leksand (borta) F-05


      10:30
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 11:00

      Värmdö IF P06 Vit (hemma) P-06


      12:00
    • 11:45

      IBF Örebro 1 (borta) P-06


      12:45
    • 11:45

      Vallentuna IBK 1 (hemma) F-08


      12:45
    • 12:00

      Träning P-11


      13:00
    • 12:15

      Knatteligan F-09/10


      15:40
    • 12:30

      IK Tomtberga 2 (hemma) F-07


      13:30
    • 12:30

      Tungelsta F05/06 (borta) F-05


      13:30
    • 13:00

      Träning P-04


      14:00
    • 13:15

      IK Sirius (borta) F-06


      14:15
    • 14:30

      Hovslätt (hemma) Herrjunior B


      16:00
    • 14:45

      Farsta IBK Blå (borta) P-06


      15:45
    • 15:30

      Storverta IBK (borta) F-07


      16:30
    • 15:30

      Surahammars IBF (borta) F-08


      16:30
    • 18:30

      IBF Borlänge (hemma) F-05


      19:30
    • 19:15

      Farsta IBK Vit (hemma) P-06


      20:15
    • 20:00

      Västerås IBS Ungdom P06 Svart (borta) P-06


      21:00
  • 15Sön
    • Heldag

      Linköping Floorball Games P-03

    • Heldag

      MälarenergiCup P-05

    • Heldag

      Mälarenergi Cup 2018 F-06

    • 00:00

      Mälarenergicupen 2018 F-05


      19:00
    • 08:00

      Stenhagen (hemma) Herrjunior B


      10:00
    • 08:00

      Knatteligan Viksjö Lag 1 P-10


      11:00
    • 08:00

      Knatteliga 15/4 P-09


      17:00
    • 08:20

      Knatteligan Viksjö Lag 2 P-10


      11:20
    • 08:45

      IK Sirius (borta) F-05


      09:45
    • 09:00

      Knatteligan Viksjö Lag 3 P-10


      12:00
    • 11:00

      Nykvarns IF (hemma) F-07


      12:00
    • 12:00

      FBI Tullinge (borta) F-05


      13:00
    • 13:15

      IBK Hallsta Blå (borta) F-08


      14:15
    • 13:15

      Björklinge BK P06/07 Svart (hemma) P-06


      14:15
    • 13:15

      Tillberga IK Roosters (hemma) P-06


      14:15
    • 15:30

      Västerås IBS Ungdom P06 Vit (borta) P-06


      16:30
    • 15:30

      Romfartuna GIF (hemma) F-08


      16:30
    • 15:30

      Salems IF Lag 2 (borta) F-07


      16:30
    • 18:00

      Månadsrapport klar ! Styrelsen


      19:00
  • 16Mån
    v.16
  • 17Tis
  • 18Ons
    • 16:45

      Träning F-06


      18:15
    • 17:30

      Träningsmatch mot Jakan P-08


      19:30
    • 18:15

      Träning P-03


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:30

      Träning Herrjunior B


      20:45
    • 19:45

      Träning F-05


      21:30
    • 20:00

      Träning F-03/04


      21:30
    • 20:45

      JAS-träning med DJ F-01


      22:00
    • 20:45

      Träning Damjuniorer


      22:00
  • 19Tor
  • 20Fre
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 18:00

      Programutläggning inför SM-finalerna Damjuniorer


      21:00
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
  • 21Lör
    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Sargvakter vid SM-finalerna Damjuniorer


      19:00
    • 12:00

      Träning P-11


      13:00
    • 15:30

      Träning P-07


      17:00
  • 22Sön
    • 08:00

      IK Frej cup P-04


      18:00
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 09:50

      Täby FC (borta) P-04


      10:35
    • 10:00

      Träning P-08


      11:00
    • 11:40

      Åkersberga (borta) P-04


      12:25
    • 11:45

      Täby fc (hemma) Herrjuniorer


      13:15
    • 11:45

      DJ1 mot Huddinge F-01


      13:45
    • 14:20

      IK Frej (hemma) P-04


      15:00
  • 23Mån
    v.17
  • 24Tis
    • Heldag

      Utbetalning av lön Styrelsen

    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träningsmatch Spiders OBS! Tisdag P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Föräldraträning och Match F-07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Damer


      20:30
    • 19:30

      Träning Herrjunior B


      20:45
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 15:00

      Buster& Starlet cup 2018 F-05


      00:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:00
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 20:45

      NorrsundetsIF (borta) F-05


      21:45
  • 28Lör
    • Heldag

      Buster& Starlet cup 2018 F-05

    • 08:00

      Träning P-10


      09:00
    • 08:00

      Stockholms cupen 2018 Herrjunior B


      00:00
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Stockholmscupen 2017-18 P-03


      00:00
    • 10:00

      Älvsjö AIK Innebandy (hemma) F-03/04


      12:00
    • 11:00

      Träning P-06


      12:00
    • 11:00

      Salems IF (borta) Herrjunior B


      12:00
    • 12:00

      AIK IBF (hemma) Herrjunior B


      13:00
    • 12:00

      Träning P-11


      13:00
    • 13:00

      Sigtuna IF Innebandy (hemma) F-03/04


      15:00
    • 13:15

      Envikens IF (borta) F-05


      14:15
    • 15:30

      Träning P-07


      17:00
    • 16:00

      Vendelsö IK (borta) F-03/04


      18:00
    • 16:00

      Djurgårdens IF IBS (hemma) Herrjunior B


      17:00
    • 16:00

      Rotebro IS IBK (borta) Herrjunior B


      17:00
    • 18:25

      Älvdalens IBK (hemma) F-05


      19:25
    • 19:00

      Huddinge IBS (hemma) Herrjunior B


      20:00
    • 20:00

      Waxholms IBF (borta) Herrjunior B


      21:00
  • 29Sön
    • 00:00

      Buster& Starlet cup 2018 F-05


      19:00
    • 00:00

      Stockholms cupen 2018 Herrjunior B


      19:00
    • Heldag

      Stockholmscupen 2017-18 P-03

    • 09:00

      Stockholmscupen A- och B-slutspel F-03/04


      21:00
    • 09:00

      Knatteliga innebandy 29/4 P-09


      18:00
    • 10:00

      Träning P-08


      11:00
    • 10:30

      Örby IS (borta) F-07


      12:00
    • 12:10

      Hagfors IF U (hemma) F-05


      13:10
    • 14:40

      FBC Bollnäs (borta) F-05


      15:40
  • 30Mån
    v.18