Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bele Barkarby IF

Följ

Bele Barkarby IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Bele Barkarby IF
Välj lag

December 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.48
    • Heldag

      DJSM (18år) Regionsslutspel A-lag Damer

    • 16:45

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:00
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Danderyds SK IBF (borta) Herrjuniorer


      20:30
    • 19:15

      Huddinge IBS (borta) P-03


      20:15
    • 19:45

      Hässelby SK IBK (borta) P-01/02


      21:45
  • 2Lör
  • 3Sön
    • Heldag

      DJSM (18år) Regionsslutspel A-lag Damer

    • 07:30

      Bemanning Caféet Björkeby F-06


      20:00
    • 08:00

      Hässelby SK IBK (C) (hemma) P-07


      10:00
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 09:00

      Järfälla IBK (borta) F-03/04


      11:00
    • 09:00

      Järfälla IBK (borta) F-05


      11:00
    • 09:00

      Sigtuna IF IBK (hemma) P-05


      11:00
    • 10:00

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      Täby FC (B) (borta) P-06


      12:00
    • 10:00

      Vendelsö IK (hemma) F-06


      11:00
    • 11:00

      Täby FC (A) (hemma) F-05


      13:00
    • 12:30

      Järfälla IBK (A) (borta) Herrjuniorer


      14:30
    • 13:00

      Täby FC F07 Gribby (borta) F-07


      14:00
    • 13:00

      Täby FC F07 Gribby (borta) F-08


      14:00
    • 13:15

      IK Frej TäbyIBK (hemma) P-04


      14:15
    • 14:30

      Huddinge IK (hemma) F-03/04


      16:00
    • 15:00

      DJ18SM, Regionslutspel, slutspel Damjuniorer


      21:45
    • 15:00

      Nacka Wallenstam IBK (hemma) Damjuniorer


      16:00
    • 15:45

      Vallentuna IBK (hemma) P-03


      17:15
    • 16:30

      MS mot Hammarby F-01


      18:30
    • 16:30

      Hammarby IF IBF (A) (borta) F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Rotebro IS IBK (hemma) P-01/02


      19:00
    • 18:15

      Sigtuna IF IBK (hemma) F-01


      20:15
    • 18:30

      Enebybergs IF (borta) Herr Veteran


      20:30
  • 4Mån
    v.49
  • 5Tis
  • 6Ons
  • 7Tor
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:30

      Träning F-05


      19:45
    • 18:00

      HLR kurs för ledare Ledare


      20:00
      Barkarbyskolan gymnastiksal
      Samlingstid: 17:45
      Anteckning: HLR kurs till våra ledare!
      I Bele Barkarby Innebandy vill vi att så många som möjligt av våra ledare går en HLR kurs (Hjärt- och Lungräddning).
      Här kommer därför en kallelse med först-till-kvarn princip då det är max 25 per tillfälle.
      Ni behöver endast anmäla er till ett av tillfällena (27/11 eller 7/12).

      Under de 2 timmarna kommer man att få
      * kunskap i rädda liv – HLR riktlinjer. Man får öva praktiskt på varsin övningsdocka.
      * en genomgång av hur en hjärtstartare fungerar (Alexander pratar och visar).
      * en extrautbildning om de vanligaste tillbuden som tränare möter under vanlig träning/match (astma, allergi, skalltrauma etc).

      Utbildningen hålls av Alexander Dixner (leg.kiropraktor, leg.vård- och omsorgslärare, Fotbollstränare C, Athletic trainer & rehab, Cert AED/HLR instruktör) från Dixner kiropraktik och Bromma Träningscenter.
      (www.dixnerkiropraktik.se)
      Tack till Anders Laurell för kontakten!

      /Anna Stridh (Utbildningsansvarig Bele Barkarby Innebandy)
    • 18:00

      Träning F-08


      19:15
    • 18:15

      Träning F-03/04


      19:30
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
    • 19:30

      Träning F-03/04


      20:45
    • 19:30

      Träning F-01


      20:45
    • 19:30

      Träning A-lag Herrar


      20:30
    • 20:30

      Träning P-01/02


      22:00
    • 20:45

      Samträning med DJ F-01


      22:00
    • 20:45

      Träning Damjuniorer


      22:00
    • 21:30

      Träning Dam Veteran


      22:30
  • 8Fre
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 19:30

      Hammarby IF (A) (borta) F-03/04


      21:00
    • 20:00

      Åkersberga IBF (borta) Damjuniorer


      22:00
    • 20:00

      JAS-C mot Åkersberga F-01


      22:00
  • 9Lör
    • 08:00

      Träning & Föräldramatch P-10


      09:00
    • 09:00

      Träning F-09/10


      10:00
    • 09:00

      Människan 1 Röd - Ledarutbildning Ledare


      16:30
    • 09:00

      Människan 1 Blå - Ledarutbildning Ledare


      16:30
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning Innebandyskolan


      11:00
    • 10:00

      Innebandyskolan F-03/04


      11:00
    • 10:30

      Leda P06 träningen P-04


      12:00
    • 11:00

      Täby FC (D) (borta) P-05


      13:00
    • 11:00

      Träning P-06


      12:00
    • 11:15

      Rosersbergs IK (A) (borta) P-06


      13:15
    • 11:45

      Innebandyskolan (P11) P-04


      13:00
    • 12:00

      Träning Innebandyskolan


      13:00
    • 12:00

      Träning P-11


      13:00
    • 12:30

      Vendelsö IK (A) (borta) Damjuniorer


      14:30
    • 12:30

      DJ1 mot Vendelsö F-01


      14:30
    • 13:00

      Träning P-04


      14:00
    • 13:15

      Huddinge IK (A) (borta) F-06


      14:15
    • 13:30

      Farsta IBK (borta) P-03


      15:30
    • 14:00

      Täby FC (C) (borta) F-05


      16:00
    • 14:40

      Vendelsö IK (borta) P-01/02


      16:40
    • 15:30

      Träning P-07


      16:45
    • 16:30

      Täby FC (B) (borta) F-01


      18:30
    • 17:15

      Westermalms IBK (hemma) B-lag Herrar


      19:15
    • 17:45

      FBI Tullinge (borta) F-03/04


      19:00
    • 18:45

      Sigtuna IF IBK (hemma) Herr Veteran


      20:45
  • 10Sön
    • 09:00

      Täby FC (borta) P-04


      10:00
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 10:00

      Täby FC (G) (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      IBF Offensiv Lidingö (B) (hemma) P-06


      12:00
    • 11:00

      Åkersberga IBF (hemma) F-05


      13:00
    • 11:00

      Åkersberga IBF (hemma) F-03/04


      13:00
    • 12:30

      Älvsjö AIK IBF (hemma) P-01/02


      14:30
    • 12:30

      AIK IBF (A) (borta) Herrjuniorer


      14:30
    • 14:00

      Jakobsbergs IBF F06 (borta) F-07


      15:00
    • 14:45

      MS mot Älvsjö F-01


      16:45
    • 14:45

      Älvsjö AIK IBF (hemma) F-03/04


      16:45
    • 15:00

      Åkersberga IBF (B) (borta) Damjuniorer


      17:00
    • 16:30

      Åkersberga IBF (borta) P-03


      18:30
    • 17:30

      Farsta IBK (A) (hemma) Herrjuniorer


      19:30
  • 11Mån
    v.50
  • 12Tis
  • 13Ons
  • 14Tor
  • 15Fre
    • 16:45

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 19:45

      Järfälla IBK (hemma) Herrjuniorer


      21:45
  • 16Lör
    • 08:50

      Knatteligan Rotebro P-10


      11:00
    • 08:50

      Knatteligan Rotebro P10 Svart P-10


      10:40
    • 08:50

      Knatteligan Rotebro P10 Vit P-10


      10:40
    • 09:00

      Knatteligan P-09


      13:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning Innebandyskolan


      11:00
    • 10:00

      Innebandyskolan F-03/04


      11:00
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 11:15

      Åkersberga IBF (A) (borta) P-04


      14:30
    • 11:45

      Innebandyskolan (P11) P-04


      13:00
    • 12:00

      Träning Innebandyskolan


      13:00
    • 12:00

      Träning P-11


      13:00
    • 13:00

      Knatteligan F-09/10


      15:00
    • 13:00

      Träning P-04


      14:00
    • 14:00

      Träning P-03


      15:00
    • 14:00

      Täby FC F07 Västra (borta) F-07


      15:00
    • 14:00

      Täby FC F07 Västra (borta) F-08


      15:00
    • 14:05

      Sigtuna IF IBK (hemma) P-03


      16:00
    • 15:30

      Träning P-07


      16:45
    • 16:00

      Hammarby IF IBF (borta) A-lag Damer


      18:00
    • 16:00

      IK Frej TäbyIBK (hemma) F-05


      18:00
    • 17:00

      Rotebro IS IBK (A) (hemma) Herrjuniorer


      19:00
    • 18:45

      Älvsjö AIK IBF (A) (hemma) Damjuniorer


      20:45
  • 17Sön
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 09:00

      Täby FC (F) (hemma) P-08


      11:00
    • 10:00

      Träning P-08


      11:00
    • 10:00

      Ekerö IK (B) (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      Grimsta AIK (A) (hemma) P-06


      13:00
    • 11:30

      Täby FC (borta) F-01


      13:30
    • 12:00

      Värmdö IF (hemma) F-03/04


      14:00
    • 12:00

      Täby FC F06 Näsbypark (hemma) F-07


      13:00
    • 12:15

      Sigtuna IF Innebandy (borta) F-03/04


      14:00
    • 12:15

      Sigtuna IF IBK (borta) F-05


      14:15
    • 12:45

      Täby FC (borta) P-01/02


      14:45
    • 13:00

      Duvbo IK (A) (borta) Damjuniorer


      15:00
    • 13:00

      Julavslutning F-07


      14:30
    • 13:00

      Ingarö IF (A) (hemma) F-06


      14:00
    • 13:45

      Nyboda IBK (borta) Herr Veteran


      15:45
    • 14:00

      Sargvakt P-05


      17:00
    • 14:00

      Sandvikens AIK (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      IBF Offensiv Lidingö F07-08 (hemma) F-08


      15:00
    • 14:30

      IK Frej Täby IBK (borta) P-01/02


      16:30
    • 15:00

      Vaxholms IBF (hemma) P-04


      16:15
    • 16:15

      FBI Tullinge (A) (hemma) F-03/04


      18:15
    • 17:30

      Täby FC (hemma) P-03


      19:30
    • 18:45

      Arlanda IBK (hemma) P-01/02


      20:45
    • 20:00

      Kälvesta FBC (hemma) B-lag Herrar


      22:00
  • 18Mån
    v.51
  • 19Tis
  • 20Ons
    • 16:40

      Träning F-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Gemensam aktivitet P-01/02


      20:00
    • 18:15

      Träning P-03


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 20:00

      Träning F-03/04


      21:30
    • 20:00

      Djurgården IF IBS (hemma) Damjuniorer


      22:00
  • 21Tor
  • 22Fre
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
  • 23Lör
    • 14:00

      Träning P-03


      15:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
  • 24Sön
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
  • 25Mån
    v.52
  • 26Tis
  • 27Ons
  • 28Tor
  • 29Fre
    • Heldag

      Storvretacupen Damjuniorer

    • 00:00

      Storvretacupen Herrjuniorer


      22:00
    • 00:00

      Storvreta Cup F-01


      18:00
    • Heldag

      Intresseanmälan Maxi cup 17 P-01/02

    • Heldag

      Slutlig kallelse Maxi cup 17 P-01/02

    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
  • 30Lör
    • 00:00

      Intresseanmälan Maxi cup 17 P-01/02


      19:00
    • 00:00

      Slutlig kallelse Maxi cup 17 P-01/02


      19:00
    • 14:00

      Träning P-03


      15:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
  • 31Sön
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00