Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås BK 30

Följ

Västerås BK 30

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Västerås BK 30
Välj lag

Februari 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.5
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:45

      Träning F19


      19:00
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:00

      Träning U19


      19:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:00
    • 18:00

      Föräldramöte F-04


      20:00
    • 19:30

      Träning F-03


      20:30
    • 20:00

      Träning P-02/03


      21:00
  • 2Fre
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 18:00

      Träning F 16


      19:30
    • 18:45

      Träning P-05


      20:30
  • 3Lör
    • 09:00

      Träning P-02/03


      10:00
    • 11:00

      Träning P-04


      12:30
    • 14:30

      Träning U17


      17:00
  • 4Sön
    • 05:20

      SM Futsal Flickor 17 F 16


      19:00
    • 06:00

      SM Futsal P17 Grupppspel U17


      21:30
    • 10:00

      Träning F-04


      11:30
    • 11:30

      Träning F-07


      13:00
    • 11:30

      Älvsjö AIK FF (borta) U17


      12:30
    • 11:30

      Träning Herr


      13:00
    • 14:50

      Ljusdals IF (hemma) U17


      15:50
    • 16:00

      Träning Dam


      17:30
    • 16:30

      Sandvikens AIK FK (borta) U17


      17:30
    • 16:30

      Träning F-03


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
  • 5Mån
    v.6
    • 16:30

      Träning F19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning F-04


      19:15
    • 17:30

      Träning F-03


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:00
    • 18:00

      Träning U19


      19:00
    • 18:45

      Träning F 16


      20:00
    • 20:00

      Träning Herr


      21:00
  • 6Tis
    • 17:45

      Träning F19


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:00

      Träning U19


      19:30
    • 18:00

      Träning P-02/03


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
    • 21:00

      Västerås BK 30 Team Jaffar (hemma) U17


      22:00
  • 7Ons
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träningsmatch mot Skinnskatteberg F-04


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning F 16


      19:00
    • 18:00

      Träning P-02/03


      19:30
    • 18:30

      Hockey VIK-Borlänge F-03


      21:15
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning F19


      20:30
  • 8Tor
    • 17:00

      Träning F 16


      18:00
    • 17:45

      Träning F19


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:00

      Träning U19


      19:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:00
    • 19:30

      Träning F-03


      20:30
    • 20:00

      Träning P-02/03


      21:00
  • 9Fre
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning F19


      19:00
  • 10Lör
    • 08:20

      Hässelby SK FF (hemma) F-07


      08:40
    • 08:40

      Segeltorps IF (VIT) (borta) F-07


      09:00
    • 09:00

      Kallhälls FF (borta) F-07


      09:20
    • 09:00

      Träning P-02/03


      10:00
    • 09:40

      AIK FF (hemma) F-07


      10:00
    • 10:00

      Örby IS (hemma) F-07


      10:20
    • 10:20

      Bollstanäs SK (hemma) F-07


      10:40
    • 10:40

      Huddinge IF (borta) F-07


      11:00
    • 11:00

      Träning P-04


      12:30
    • 11:20

      Segeltorps IF (RÖD) (borta) F-07


      11:40
    • 14:10

      Futsalserie Södermanland F 16


      18:30
    • 14:30

      Träning U17


      17:00
    • 15:00

      Träningsmatch Futsal F-04


      17:00
    • 16:00

      Träning P-02/03


      17:30
  • 11Sön
    • 10:00

      Träning F-04


      11:30
    • 11:30

      Träning F-07


      13:30
    • 11:30

      Träning Herr


      13:00
    • 12:00

      Träningsmatch mot Oden P-02/03


      14:00
    • 13:30

      Ledarmöte Herrsektionen U17


      15:00
    • 14:00

      Träning F 16


      15:00
    • 14:00

      Match mot GIF F04 F-03


      15:00
    • 16:00

      Träning Dam


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
  • 12Mån
    v.7
    • 16:30

      Träning F19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning F-04


      19:15
    • 17:30

      Träning F-03


      19:00
    • 18:00

      SPELARMÖTE P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning U19


      19:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning F 16


      20:00
    • 20:00

      Träning Herr


      21:00
  • 13Tis
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:45

      Träning F19


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:00

      Träning U19


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-02/03


      19:00
  • 14Ons
    • 16:30

      Skoprovning F19


      18:00
      Intersport Erikslund
      Anteckning: Intersport tillsammans med Adidas bjuder in till fotbollsdag nu på onsdag 14/2 kl 12:00-20:00
      Prova ut samt beställ ur nya 2018 sortimentet och säkra dina skor för säsongen.

      16.30 F19J
      17.00 SvS

      De kommer även att rea utgående modeller med 50% rabatt samt specialpriser på nybeställningar.
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:00
    • 17:45

      Träning F 16


      19:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-02/03


      19:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F19


      20:30
  • 15Tor
    • 17:00

      Träning F 16


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:45

      Träning F19


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:00

      Träning U19


      19:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:00
    • 19:30

      Träning F-03


      20:30
    • 20:00

      Träning P-02/03


      21:00
  • 16Fre
    • 16:00

      Träningsläger U17


      00:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning F19


      19:00
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 18:00

      Träning P-02/03


      19:30
  • 17Lör
    • Heldag

      Träningsläger U17

    • 08:00

      Träning U17


      19:30
    • 09:00

      Träning P-02/03


      10:30
    • 11:00

      Träning P-04


      12:30
    • 12:30

      AIK F 16 Akademi (hemma) F 16


      14:30
    • 13:00

      Träning U17


      14:00
    • 18:00

      Träning P-02/03


      19:30
  • 18Sön
    • 00:00

      Träningsläger U17


      16:00
    • 09:00

      Träning P-02/03


      10:30
    • 09:00

      Rimbo Futsal cup F-04


      17:00
    • 11:00

      Träning U17


      12:00
    • 11:30

      Träning Herr


      13:00
    • 11:30

      Träning F-07


      13:00
    • 13:00

      Träning U17


      14:30
    • 14:00

      Träning U17


      15:30
    • 14:00

      Träning F-03


      15:00
    • 16:00

      Träning Dam


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
  • 19Mån
    v.8
    • 16:30

      Träning F19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning F-04


      19:15
    • 17:30

      Träning F-03


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning U19


      19:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:00
    • 18:30

      BK30 Årsmöte U17


      19:30
    • 19:00

      Träning F 16


      20:00
    • 20:00

      Träning Herr


      21:00
  • 20Tis
    • 17:45

      Träning F19


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:00

      Träning U19


      19:30
    • 18:00

      Träning P-02/03


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
    • 19:30

      Träning F 16


      21:00
  • 21Ons
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-02/03


      19:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning F19


      20:30
  • 22Tor
    • 17:45

      Träning F19


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:00

      Träning U19


      19:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:00
    • 19:30

      Träning F-03


      20:30
    • 19:30

      Träning F 16


      21:00
    • 20:00

      Träning P-02/03


      21:00
  • 23Fre
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning F19


      19:00
  • 24Lör
    • 09:00

      Träning P-02/03


      10:00
    • 11:00

      Träning P-04


      12:30
    • 12:00

      Match med 01 P-02/03


      14:00
    • 13:00

      QBIK (borta) Dam


      15:00
    • 13:00

      IK Oden U16/17 (hemma) U17


      15:00
    • 16:00

      Träning F-03


      17:30
    • 17:30

      Träning F-03


      19:00
  • 25Sön
    • 09:50

      Träningsmatch J elit mot Sala FF dam F19


      13:20
    • 11:00

      Träning F-07


      13:00
    • 11:30

      Träning Herr


      13:00
    • 13:30

      Irsta IF (borta) P-04


      15:30
    • 16:00

      Träning F 16


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
  • 26Mån
    v.9
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:00
    • 18:00

      Träning U19


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 20:00

      Träning Herr


      21:00
  • 27Tis
    • 14:00

      Träning F-03


      16:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:00

      Träning U19


      19:30
  • 28Ons
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00