Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås BK 30

Följ

Västerås BK 30

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

September 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.35
    • 16:30

      Träning U16-U17


      18:00
    • 18:00

      Träning U16-U17


      19:30
    • 18:00

      Träning U19


      19:30
    • 18:00

      Surahammars FK P05 (hemma) P-04


      19:30
  • 2Lör
    • 09:00

      Inventering LÖRDAG P-08


      14:00
    • 09:00

      IK Oden P05-06 Vit (hemma) P-06


      11:00
    • 09:00

      Gideonsbergs IF BLÅ (hemma) F-09


      09:20
    • 09:00

      Frasses minicup - RÖD P-08


      14:00
    • 10:00

      Irsta IF P06 Vit (borta) P-06


      12:00
    • 10:00

      Poolspel 2/9 2017 BK30 Svart P-09


      14:00
    • 10:20

      Frasses minicup - VIT P-08


      14:15
    • 10:20

      Irsta IF SVART (hemma) F-09


      10:40
    • 11:00

      Poolspel 2/9 2017 BK30 Vit P-09


      14:00
    • 11:00

      Frasses minicup P-10


      14:15
    • 11:30

      Sandvikens IF (borta) F17


      13:30
    • 12:00

      Forsby FF F05Svart (borta) F-06


      14:00
    • 12:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb U14 2 (hemma) P-02/03


      14:00
    • 12:20

      Irsta IF GRÖN (hemma) F-09


      12:40
    • 13:00

      Träning F19


      14:30
    • 13:40

      Gideonsbergs IF VIT (hemma) F-09


      14:00
    • 14:00

      Bollpojkar P-06


      17:00
    • 15:00

      Kolsva IF (hemma) Herr


      17:00
    • 15:00

      Norrby SK F 03/05 (borta) F-04


      17:00
    • 17:00

      Kvarnsvedens IK (hemma) U16-U17


      19:00
  • 3Sön
    • 09:00

      Inventering SÖNDAG P-08


      14:00
    • 10:00

      Romfartuna GIF Västerås P09 (borta) P-08


      11:00
    • 11:00

      Arboga Södra IF P08 Svart (hemma) P-08


      12:00
    • 11:00

      Grällsta IF P07 (borta) P-07


      13:00
    • 11:00

      IFK Västerås FK F06 Blå (borta) F-06


      13:00
    • 11:20

      Gideonsbergs IF F00 Blå (hemma) F 15/16


      13:20
    • 11:30

      Gideonsbergs IF (blå) (borta) F-07


      12:30
    • 12:00

      Sala FF P07 (hemma) P-07


      14:00
    • 12:00

      IK Oden (borta) F-07


      13:00
    • 13:00

      IFK Askersund (borta) U16-U17


      15:00
    • 15:00

      Sundsvalls DFF (hemma) F19


      17:00
    • 15:30

      Skiljebo SK F04 Svart (borta) F-04


      17:30
    • 16:00

      IF Brommapojkarna (borta) F19J


      18:00
    • 17:00

      Pålsboda/Sköllersta IF (F01-03) (hemma) F-03


      19:00
    • 17:30

      Köping FF P05 Röd (borta) P-05


      19:30
    • 23:00

      Regnjacka - beställning F-03


      23:30
  • 4Mån
    v.36
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning F17


      19:30
    • 18:00

      Extra träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:45
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:30

      Träning Dam


      19:45
    • 19:00

      IK Sturehov 2 (hemma) U19


      21:00
    • 19:30

      Träning P-02/03


      21:00
  • 5Tis
    • 16:30

      Träning F-03


      18:00
    • 16:30

      Träning P-02/03


      18:00
    • 17:00

      Träning Lekis


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:45
    • 18:00

      Dingtuna GIF U 01/02 (borta) U16-U17


      20:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Arboga Södra IF F 01-02 (borta) F 15/16


      21:00
    • 19:30

      Träning F19


      21:00
    • 19:30

      Träning F19J


      21:00
  • 6Ons
    • 16:30

      Träning U16-U17


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-02/03


      19:30
    • 18:00

      Träning F19J


      19:30
    • 18:00

      Träning F19


      19:30
    • 18:00

      Kungsör BK (borta) Herr


      20:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 19:30

      Träning Herr


      21:00
    • 19:30

      Träning U19


      21:00
  • 7Tor
    • 16:30

      Träning F 15/16


      18:00
    • 16:30

      Träning P-02/03


      18:00
    • 16:30

      Träning F17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Västerås IK P08:3 Svart (borta) P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning F19J


      19:30
    • 18:00

      Träning F19


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:30

      Skiljebo SK P02 Gul (hemma) U16-U17


      21:30
    • 19:30

      Träning Herr


      21:00
  • 8Fre
    • 16:30

      Träning U16-U17


      18:00
    • 17:00

      Miniläger med övernattning F-06


      00:00
    • 18:00

      Träning U16-U17


      19:30
    • 18:00

      Träning U19


      19:30
  • 9Lör
    • 00:00

      Miniläger med övernattning F-06


      12:00
    • 10:00

      Poolspel Skinnskatteberg P-10


      13:00
    • 10:00

      IFK Västerås FK (hemma) F-09


      10:30
    • 10:45

      Västanfors IF FK (hemma) F-09


      11:20
    • 11:00

      IFK Askersund 2 (hemma) U19


      13:00
    • 11:00

      Västerås IK F03-04 Svart (borta) F-03


      13:00
    • 12:45

      Arboga Södra IF (hemma) F-09


      13:10
    • 13:00

      Kvarnsvedens IK (borta) F17


      15:00
    • 14:00

      Köping FF Vit (borta) P-07


      16:00
    • 14:00

      VSK P04/05 Grön (borta) P-04


      16:00
    • 14:00

      Bollpojkar P-06


      17:00
    • 15:00

      Munktorps BK (hemma) Herr


      17:00
  • 10Sön
    • 11:00

      Sala FF F04-05 (hemma) F-04


      13:00
    • 12:00

      Köping FF Svart (hemma) P-07


      14:00
    • 14:00

      Höghöjdsbana F17


      16:00
    • 15:00

      Tillberga IK Fotboll PF 08-09 (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      ASSI IF (borta) Dam


      16:00
    • 15:00

      Syrianska IF Kerburan P05: Svart (hemma) P-05


      17:00
    • 15:00

      Carlstad United BK (borta) U16-U17


      17:00
    • 16:00

      Köping FF svart (borta) P-08


      17:00
    • 16:00

      Västerfärnebo AIK P05-06 (borta) P-06


      18:00
    • 16:00

      Barkarö SK F06 Blå (hemma) F-06


      18:00
    • 17:00

      Tyresö FF (hemma) F19J


      19:00
    • 17:00

      Irsta IF P03 (borta) P-02/03


      19:00
    • 17:00

      Piteå IF (borta) F19


      18:00
    • 17:30

      Irsta IF F06 Grön (hemma) F-06


      19:30
  • 11Mån
    v.37
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning F17


      19:30
    • 18:00

      Extra träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:45
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:30

      Träning Dam


      19:45
    • 19:30

      Köping FF (hemma) U19


      21:30
    • 19:30

      Träning P-02/03


      21:00
  • 12Tis
    • 16:15

      Träning P-04


      18:00
    • 16:30

      Träning F-03


      18:00
    • 16:30

      Träning P-02/03


      18:00
    • 16:30

      Träning F 15/16


      18:00
    • 17:00

      Träning Lekis


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:45
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:30

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb U16 (borta) U16-U17


      21:30
    • 19:30

      Träning F19


      21:00
    • 19:30

      Träning F19J


      21:00
  • 13Ons
    • 16:15

      Träning P-04


      18:00
    • 16:30

      Träning U16-U17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F19J


      19:30
    • 18:00

      Träning F19


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:15

      Skinnskattebergs SK F03/04 (borta) F-04


      20:15
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK (borta) U19


      21:00
    • 19:30

      Träning U19


      21:00
    • 19:30

      Träning Herr


      21:00
  • 14Tor
    • 16:30

      Träning F 15/16


      18:00
    • 16:30

      Träning P-02/03


      18:00
      Ringvallen Konstgräs 11-manna
      Samlingsinformation: Omklädningsrum 8
      Samlingstid: 16:15
      Anteckning: Ombytta och klara 16:15
    • 16:30

      Träning F17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Skiljebo SK F14 gul (borta) F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning F19J


      19:30
    • 18:00

      Träning F19


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:30

      Träning Herr


      21:00
  • 15Fre
    • 16:30

      Träning U16-U17


      18:00
    • 18:00

      Träning U16-U17


      19:30
    • 18:00

      Träning U19


      19:30
    • 18:00

      Barkarö SK Röd (hemma) P-04


      19:30
  • 16Lör
    • 08:00

      Försäljning av bröd vid Ica Ettan F-03


      16:00
    • 09:00

      Kungsör BK P05/06 (hemma) P-06


      11:00
    • 10:00

      Forsby FF F06 svart (borta) F-06


      12:00
    • 10:00

      Poolspel 16/9 2017 BK30 Svart P-09


      14:00
    • 10:00

      Västerås SK Ungd.fotbollsklubb (borta) F-09


      10:30
    • 10:20

      Poolspel i Irsta P-10


      13:00
    • 10:30

      Köping FF P 06 Sv (hemma) P-06


      12:30
    • 11:00

      Poolspel 16/9 2017 BK30 Vit P-09


      15:00
    • 11:20

      Forsby FF F 01-01 (hemma) F 15/16


      13:20
    • 11:30

      Skiljebo SK (borta) F-09


      12:00
    • 13:00

      Gideonsbergs IF (hemma) F-09


      13:30
    • 13:00

      KB Karlskoga FF (hemma) U19


      15:00
    • 14:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P02 Skälby (borta) U16-U17


      16:00
    • 14:00

      P18 IK (hemma) F17


      16:00
    • 15:00

      Skinnskattebergs SK (borta) Herr


      17:00
    • 16:00

      Djurgårdens IF FF (borta) F19J


      18:00
  • 17Sön
    • 10:00

      Romfartuna GIF Västerås P08 (borta) P-08


      11:00
    • 11:00

      Sala FF P08 Röd (hemma) P-08


      12:00
    • 11:00

      Barkarö SK P05 Röd (borta) P-05


      13:00
    • 12:00

      IK Oden P.07 Vit (hemma) P-07


      14:00
    • 13:00

      Örebro SK FK (hemma) U16-U17


      15:00
    • 13:00

      IK Oden P02-04 Vit (hemma) P-02/03


      15:00
    • 15:00

      Rynninge IK F03 (hemma) F-03


      17:00
    • 15:30

      Skiljebo SK F04 Gul (borta) F-04


      17:30
    • 16:00

      Barkarö SK F06 Röd (hemma) F-06


      18:00
    • 16:00

      Gideonsbergs IF (vit) (hemma) F-07


      17:00
    • 17:00

      Kolsva IF P0708 (borta) P-08


      18:00
    • 17:00

      Gemensam mat efter match F-03


      18:00
    • 17:30

      Skiljebo SK (röd) (hemma) F-07


      18:30
  • 18Mån
    v.38
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning F17


      19:30
    • 18:00

      Extra träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:45
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:30

      Träning Dam


      19:45
    • 19:00

      Adolfsbergs IK 2 (borta) U19


      21:00
    • 19:30

      Träning U19


      21:00
    • 19:30

      Träning P-02/03


      21:00
  • 19Tis
    • 16:15

      Träning P-04


      18:00
    • 16:30

      Träning F-03


      18:00
    • 16:30

      Träning P-02/03


      18:00
    • 16:30

      Träning F19J


      18:00
    • 17:00

      Träning Lekis


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning F19


      19:30
    • 18:00

      Gideonsbergs IF F00 Vit (hemma) F 15/16


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:30

      IFK Kumla (hemma) U16-U17


      21:30
  • 20Ons
    • 16:15

      Träning P-04


      18:00
    • 16:30

      Träning U16-U17


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:15

      BOLLTJEJER, LÄNSCUPFINALEN BK30 -Gideonsbergs IF F-07


      20:00
    • 17:30

      Ekeby/Dingtuna flickor 02-03 (hemma) F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Köping FF 03 Svart (borta) P-02/03


      20:00
    • 18:00

      Träning F19J


      19:30
    • 18:00

      Träning F19


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Sala FF (borta) U19


      21:00
    • 19:30

      Träning Herr


      21:00
    • 19:30

      Träning U19


      21:00
  • 21Tor
    • 16:30

      Träning F 15/16


      18:00
    • 16:30

      Träning P-02/03


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:15
    • 16:30

      Träning F17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning F19J


      19:30
    • 18:00

      Träning F19


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:30

      Träning Herr


      21:00
  • 22Fre
    • 16:30

      Träning U16-U17


      18:00
    • 18:00

      Träning U16-U17


      19:30
    • 18:00

      Träning U19


      19:30
    • 18:00

      Irsta IF P07 Grön (borta) P-07


      20:00
  • 23Lör
    • 10:00

      Action Run - lagarbete U16-U17


      16:00
    • 11:00

      Ingarö IF (hemma) F19J


      13:00
    • 11:00

      Eskilstuna United DFF F04 (hemma) F-04


      13:00
    • 12:00

      IF Eker Örebro (borta) F 15/16


      14:00
    • 13:00

      QBIK (borta) F17


      15:00
    • 14:00

      Bollflickor F-04


      17:00
    • 15:00

      Holmalunds IF (hemma) Dam


      16:00
  • 24Sön
    • 11:00

      Ransta IK P/F08 Ransta IK P08 (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      Gideonsbergs IF P08 Vit (hemma) P-08


      12:00
    • 11:30

      Irsta IF F 01/02 (borta) F 15/16


      13:30
    • 12:00

      Norrby SK (hemma) U16-U17


      14:00
    • 12:00

      Irsta IF P08 Grön (hemma) P-08


      13:00
    • 13:00

      Adolfsbergs IK 3 (04-05) (borta) F-03


      15:00
    • 14:00

      Eskilstuna United DFF (hemma) F19


      15:00
    • 14:00

      Skiljebo SK (gul) (borta) F-07


      15:00
    • 14:15

      Gideonsbergs IF P06 Vit (borta) P-06


      16:15
    • 15:00

      Sala FF P05 1 (hemma) P-05


      17:00
    • 16:00

      Skiljebo SK P06 Gul (borta) P-06


      18:00
    • 16:00

      Tortuna SK (borta) F-07


      17:00
    • 16:00

      IK Oden P01-03 Blå (hemma) U16-U17


      18:00
    • 16:30

      Syrianska IF Kerburan P07: 2 (hemma) P-07


      18:30
  • 25Mån
    v.39
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning F17


      19:30
    • 18:00

      Extra träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Bollpojkar P-06


      21:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:45
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:30

      Träning Dam


      19:45
    • 19:00

      Skultuna IS (hemma) Herr


      21:00
    • 19:00

      IFK Lindesberg 2 (hemma) U19


      21:00
    • 19:30

      Träning P-02/03


      21:00
    • 19:30

      Träning U19


      21:00
  • 26Tis
    • 16:15

      Träning P-04


      18:00
    • 16:30

      Träning F-03


      18:00
    • 16:30

      Träning P-02/03


      18:00
    • 16:30

      Träning F 15/16


      18:00
    • 17:00

      Träning Lekis


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:45
    • 18:00

      Västerås IK F05 Gul (borta) F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:30

      Träning F19


      21:00
    • 19:30

      Träning U16-U17


      21:00
    • 19:30

      Träning F19J


      21:00
  • 27Ons
    • 16:45

      Titta på dammatchen 27 september F-04


      21:00
    • 18:00

      Träning P-02/03


      19:30
    • 18:00

      Träning F19J


      19:30
    • 18:00

      Träning F19


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning F17


      19:30
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 19:30

      Träning U19


      21:00
  • 28Tor
    • 16:30

      Träning F 15/16


      18:00
    • 16:30

      Träning P-02/03


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:15
    • 16:30

      Träning F17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning F19J


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning F19


      19:30
    • 18:30

      Arbete på Spicy Hot F-04


      20:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:30

      Träning Herr


      21:00
  • 29Fre
    • 16:30

      Träning U16-U17


      18:00
    • 18:00

      Träning U16-U17


      19:30
    • 18:00

      Träning U19


      19:30
    • 18:00

      VSK P04 City (hemma) P-04


      19:30
  • 30Lör
    • 09:00

      IK Sturehov (hemma) F-07


      09:45
    • 09:45

      Skiljebo SK GUL (hemma) F-07


      10:30
    • 11:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P02 City (borta) U16-U17


      13:00
    • 11:00

      Träningsmatch F-04


      13:00
    • 11:15

      Gideonsbergs IF (hemma) F-07


      12:00
    • 12:45

      IFK Västerås FK (hemma) F-07


      13:30
    • 13:30

      Skiljebo SK SVART (hemma) F-07


      14:15
    • 14:15

      KIF Örebro DFF (hemma) F-07


      15:00
    • 15:00

      Tortuna SK (borta) Herr


      17:00
    • 15:00

      Hovås Billdal IF (borta) Dam


      16:00