Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Askims IK

Följ

Askims IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 09:15

      Jitex F09 Honors cup F-09


      16:00
    • 10:00

      Näset SK 3 (borta) P-09


      11:00
    • 11:15

      Näset SK 2 (borta) P-09


      12:30
    • 12:00

      IK Kongahälla Vit (hemma) P-05


      14:00
    • 14:00

      Träning, utvecklingssamtal, häng Damer Seniorer


      15:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 11:15

      Seriematch mot Kode/Kareby P-04


      12:45
    • 12:00

      Klubbhuset bokat, P-08 Tränarmöte Klubbstuga


      13:00
    • 12:00

      Träning P-09


      13:30
    • 12:00

      Kärra KIF Blå (hemma) F-07


      14:00
    • 13:30

      Träning F-12/P-12


      15:00
    • 13:30

      Landvetter IF 2003 (hemma) F-05


      15:00
    • 13:30

      Torslanda IK Svart (borta) P-05


      15:30
    • 14:15

      Mölnlycke IF (hemma) Juniorlag Damer


      16:15
    • 15:00

      Solängens BK Vit (hemma) P-06


      17:00
    • 16:30

      IF Väster Orange (hemma) F-06


      18:30
  • 5Sön
    • 09:00

      Träning F-10


      10:30
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 10:00

      Stenkullen GoIK (borta) F-06


      12:00
    • 10:30

      Träning P-05


      12:00
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 12:00

      IK Zenith (hemma) P-07


      13:30
    • 12:00

      IK Zenith (hemma) P-07


      13:30
    • 13:00

      Jitex Mölndal BK Svart (borta) F-09


      15:00
    • 13:30

      IK Zenith (hemma) P-07


      14:50
    • 13:45

      Träning P-11


      14:45
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 16:00

      Hisingsbacka FC (borta) Juniorlag Herrar


      18:00
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 17:00

      Ale United Röd (borta) F-05


      18:30
    • 17:45

      Träning Damer Seniorer


      19:30
    • 18:45

      Landvetter IF 2003 Röd (borta) F-04


      20:15
  • 6Mån
    v.19
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:10

      Kode IF Svart (hemma) F-09


      20:10
    • 18:15

      Hovås Billdal IF 1 (borta) F-07


      20:15
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:25

      Lindome GIF 2 (hemma) P-08


      21:25
  • 7Tis
  • 8Ons
    • 14:00

      Funktionärsjobb på Vårruset Juniorlag Damer


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Distriktslagsträning F-04


      21:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:10

      Näsets SK Svart (hemma) P-10


      20:10
    • 18:15

      Seriematch F-07


      19:30
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
    • 19:45

      Guldhedens IK (hemma) F-06


      21:15
  • 9Tor
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 11:00

      Härryda IF (borta) P-06


      13:00
    • 12:00

      Sammandrag F-12/P-12


      15:00
    • 12:00

      Ösets BK Lag 2 (borta) P-10


      13:15
    • 12:00

      Ösets BK Lag 1 (borta) P-10


      14:00
    • 16:00

      Jitex Mölndal BK Lila (borta) F-05


      17:30
    • 16:30

      Älvsborg FF Vit (hemma) F-06


      18:30
    • 16:30

      Solängens BK (hemma) P-05


      18:30
  • 12Sön
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:00

      Träning F-10


      10:30
    • 09:45

      BK Häcken (borta) P-07


      11:00
    • 10:30

      Träning P-05


      12:00
    • 11:00

      BK Häcken (borta) P-07


      12:45
    • 11:00

      Grillning i Sisjön F-08


      13:30
    • 11:15

      Sävedalens IF Röd (borta) F-06


      13:15
    • 12:15

      BK Häcken (borta) P-07


      13:30
    • 12:15

      Öckerö IF (borta) F-07


      14:15
    • 13:30

      Kållered SK blå (hemma) F-05


      15:30
    • 14:15

      Kärra KIF Gul (borta) F-07


      16:15
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:00

      IF Väster/Näsets SK (borta) Juniorlag Damer


      17:00
    • 16:15

      Utsiktens BK/Näsets SK (hemma) Juniorlag Herrar


      18:15
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 17:45

      Träning Damer Seniorer


      19:30
  • 13Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:50

      Mölnlycke IF Gul (borta) F-08


      19:50
    • 17:50

      Mölnlycke IF Svart (borta) F-08


      19:50
    • 18:10

      Vallens IF (hemma) F-09


      20:10
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
    • 18:40

      Torslanda IK Vit (hemma) P-06


      20:40
    • 19:25

      Lerums IS Lila (hemma) F-09


      21:25
  • 14Tis
    • 16:50

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
    • 18:10

      HBIF 6 (hemma) P-09


      19:15
    • 18:30

      Utbynäs SK Röd (borta) P-08


      20:30
    • 18:30

      Utbynäs SK Blå (borta) P-08


      20:30
    • 18:30

      Utbynäs SK Gul (borta) P-08


      20:30
    • 18:30

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 19:25

      HBIF 4 (hemma) P-09


      20:30
    • 19:45

      Älvsborg FF (borta) Damer Seniorer


      21:45
  • 15Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:10

      Kungsladugårds BK Vit (hemma) P-10


      20:10
    • 18:10

      Kungsladugårds BK Röd (hemma) P-10


      20:10
    • 18:30

      Slottsskogen/Godhem IF 4 (borta) P-10


      20:30
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
    • 19:45

      Jitex Mölndal BK Lila (hemma) F-04


      21:15
  • 16Tor
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:45

      Mossen BK Svart (hemma) P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:15

      Träning Damer Seniorer


      20:00
    • 18:15

      Lindome GIF Rosa (borta) F-10


      20:15
    • 18:45

      Kärra KIF (borta) Herrar Seniorer


      20:30
    • 19:25

      Mossen BK Gul (hemma) P-09


      20:30
    • 19:30

      Lindome GIF Svart (borta) Juniorlag Herrar


      21:30
    • 19:45

      Hovås Billdal IF (hemma) Juniorlag Damer


      21:45
    • 20:15

      Seriematch mot Qviding FIF P-04


      21:45
  • 17Fre
  • 18Lör
    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 09:15

      Qviding FIF Vit (hemma) F-07


      11:15
    • 10:00

      VF Grön (borta) P-09


      11:00
    • 10:00

      VF Vit (borta) P-09


      11:00
    • 10:00

      Funktionärsjobb Göteborgsvarvet Juniorlag Damer


      18:00
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 12:00

      Mölnlycke IF (hemma) P-07


      13:30
    • 12:00

      Mölnlycke IF (hemma) P-07


      13:45
    • 12:30

      Ytterby IS (borta) F-05


      14:00
    • 13:30

      IFK Göteborg (hemma) F-06


      15:30
    • 13:30

      Träning F-12/P-12


      15:00
    • 15:00

      Hermansby IF (borta) P-06


      17:00
    • 15:00

      IF Mölndal Fotboll (borta) P-05


      17:00
    • 16:30

      Qviding FIF Vit (hemma) F-06


      18:30
  • 19Sön
    • Heldag

      Attityd cup F-08

    • 09:00

      LSU F-04


      15:30
    • 09:00

      Träning F-10


      10:30
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 12:00

      Lerums IS (hemma) F-07


      14:00
    • 13:30

      LSU utbildning ( Ledar Spel Utveckling P-05


      15:10
    • 13:45

      Träning P-11


      14:45
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:00

      Västra Frölunda IF (borta) Juniorlag Herrar


      17:00
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:30

      Träning F-04


      18:00
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 17:45

      Träning Damer Seniorer


      19:30
    • 19:30

      Azalea BK (hemma) F-05


      21:30
  • 20Mån
    v.21
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Älvsborg FF Svart (borta) F-09


      20:00
    • 18:10

      Lerums IS Lila Lag 1 (hemma) P-08


      20:10
    • 18:30

      Älvsborg FF Blå (borta) F-09


      20:30
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
    • 18:30

      BK Häcken Vit (borta) P-06


      20:00
    • 19:25

      Lerums IS Lila Lag 2 (hemma) P-08


      21:25
  • 21Tis
    • 16:50

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Bokad - F10 Teoripass Klubbstuga


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:45

      Träning P-07


      18:45
    • 18:00

      Älvsborg FF Blå (borta) F-08


      20:00
    • 18:00

      Älvsborg FF Svart (borta) F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 19:10

      Lerums IS Vit (hemma) P-08


      21:10
    • 19:45

      Göteborgs SIF (hemma) Damer Seniorer


      21:45
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:10

      Södra Skärgårdens IK (hemma) P-10


      20:10
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
    • 19:00

      DM match Juniorlag Herrar


      21:00
    • 19:00

      Näsets SK Gul (borta) P-10


      20:00
    • 19:00

      Näsets SK Blå (borta) P-10


      21:00
  • 23Tor
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:10

      Örgryte IS FF (hemma) F-10


      20:10
    • 18:15

      Träning Damer Seniorer


      20:00
    • 19:25

      Näsets SK Vit (hemma) F-08


      21:25
    • 19:45

      Solängens BK (hemma) Juniorlag Herrar


      21:45
    • 20:15

      Seriematch mot IK Zenith P-04


      21:45
    • 20:30

      Jitex Mölndal BK (borta) Juniorlag Damer


      22:30
  • 24Fre
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 18:10

      Näsets SK Vinröd (hemma) F-08


      20:10
    • 18:45

      Bollkalle A-lagsmatch P-07


      21:15
      Kobben
      Anteckning: P07 får stå för bollservice på a-lagets seriematch. Samling kl.18.45 iklädda Askims IK träningströja (långärmade).
    • 18:45

      Kärra KIF Blå (hemma) P-05


      20:45
    • 19:15

      KF Velebit (hemma) Herrar Seniorer


      21:00
  • 25Lör
    • 08:00

      Näset cup P-09


      16:00
    • 08:00

      Näsets Cup 2019 F-10


      14:00
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:00

      Träning P-04


      10:30
    • 09:30

      Näset Cup P-08


      15:00
    • 09:30

      Näset Cup P-08


      15:00
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 11:30

      Sammandrag 25/5 F-12/P-12


      15:00
    • 15:00

      Näsets SK Vit (hemma) P-06


      16:30
  • 26Sön
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 10:30

      Träning P-05


      12:00
    • 11:30

      Stenkullen GoIK (borta) F-07


      13:30
    • 12:00

      Qviding FIF Vinröd (borta) F-07


      14:00
    • 12:00

      Lundby IF Vit (hemma) P-06


      13:30
    • 13:45

      Träning P-11


      14:45
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Onsala BK (borta) F-04


      16:30
    • 16:00

      Torslanda IK Röd (borta) P-08


      18:00
    • 16:15

      Nol IK (hemma) Juniorlag Herrar


      18:15
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 17:15

      Torslanda IK Svart (borta) P-08


      19:15
    • 17:45

      Träning Damer Seniorer


      19:30
    • 18:00

      Torslanda IK (borta) F-05


      19:30
    • 18:15

      IFK Göteborg (borta) F-06


      20:15
    • 18:30

      Torslanda IK Vit-Askims IK Vit P-08


      20:30
  • 27Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Hovås Billdal IF (borta) P-07


      19:00
    • 18:10

      Utbynäs SK Blå (hemma) F-09


      20:10
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning Herrar Seniorer


      20:00
    • 19:15

      Hovås Billdal IF (borta) P-07


      20:15
    • 19:25

      Utbynäs SK Gul (hemma) F-09


      21:25
  • 28Tis
    • 16:50

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Fadderträning med F-08 F-05


      18:30
    • 17:00

      Fadderträning med F-05 F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
    • 18:10

      Masthugget BK 2 (hemma) P-09


      19:15
    • 18:15

      Hovås Billdal IF (borta) P-07


      19:30
    • 19:00

      IK Virgo (borta) Damer Seniorer


      21:00
    • 19:15

      Masthugget BK 1 (hemma) P-09


      20:30
    • 19:45

      BK Häcken (hemma) F-04


      21:15
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Distriktslagsträning F-04


      21:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Mölnlycke IF vit (borta) F-10


      20:00
    • 18:10

      Slottsskogen/Godhem IF 2 (hemma) P-10


      19:10
    • 18:10

      Slottsskogen/Godhem IF 1 (hemma) P-10


      20:10
    • 18:15

      Älvsborg FF Vit (borta) P-10


      20:15
    • 20:15

      Eriksbergs IF (borta) Herrar Seniorer


      22:00
  • 30Tor
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 12:00

      Damlandslagets presskonferens F-09


      13:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      GÖTEBORG CUP P-06


      00:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:30

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 31Fre
    • Heldag

      GÖTEBORG CUP P-06

    • 16:00

      Landskamp Sverige -Sydkorea F-05


      21:00
    • 17:00

      Vm- uppladdning F-07


      21:00
    • 17:00

      Träning Juniorlag Herrar


      18:30
    • 18:45

      Landskamp Damer med F07 & F05 F-06


      20:45
    • 18:45

      Damlandskamp Sverige - Sydkorea F-10


      20:00