Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alsike IF

Följ

Alsike IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Alsike IF
Välj lag

Mars 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.9
    • 18:00

      Tränarträff F-08


      21:00
    • 18:30

      Träning F-09/10


      19:30
  • 2Fre
  • 3Lör
    • 00:00

      Träning P-07


      16:30
  • 4Sön
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 12:00

      Fanna BK P05 (borta) P-05


      14:00
  • 5Mån
    v.10
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning F-07


      19:15
    • 19:15

      Träning F-05


      20:30
    • 20:30

      Träning P-03


      22:00
  • 6Tis
    • 17:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
  • 7Ons
  • 8Tor
    • 18:30

      Träning F-09/10


      19:30
    • 19:00

      Föräldramöte P-08


      19:00
    • 19:30

      Föräldramöte F-05


      21:00
  • 9Fre
  • 10Lör
    • 10:00

      Träningsmatch Märsta (borta) P-05


      11:30
    • 12:30

      Vargcupen P-05


      19:30
      Knutby sporthall
      Anteckning: Inomhuscup i futsal. Kallelse baserat på träningsnärvaro.

      Kostnad 150 kr per spelare.

      Spelschema inklippt nedan:
      Grupp A
      Rimbo IF
      Almunge IF Gul
      Alsike IF

      12.30: Rimbo IF - Alsike IF
      13.20: Alsike IF - Almunge IK Gul
      Åttondelsfinaler
      15.15: Å3, A3 - B3
      15.40: Å2, A2 - B2
      16.05: Å1, A1 - B1
      Kvartsfinaler
      16.30: Kvart 1, vinnare Å3 - förlorare Å2
      16.55: Kvart 2, vinnare Å2 - förlorare Å3
      Semifinaler
      17.20: Semi 1, vinnare Å1 - vinnare K1
      17.45: Semi 2, vinnare K2 - förlorare Å1
      Final
      18.30: S1 - S2
    • 13:00

      Träning P-07


      14:30
  • 11Sön
    • Heldag

      IFK Uppsala Indoor Cup P-05

    • 08:00

      Vaksala 11 mars (hemma) F-05


      10:00
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 16:00

      Träning P-03


      17:30
    • 16:00

      Danmarks IF (borta) P-08


      17:30
    • 18:30

      Träningsmatch UIF P04 vit (borta) P-05


      20:00
  • 12Mån
    v.11
  • 13Tis
    • 17:00

      Träning P-05


      19:00
  • 14Ons
    • 16:30

      Boxningspass P-05


      17:45
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 17:45

      Träningsmatch IRON F-06


      19:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
  • 15Tor
  • 16Fre
  • 17Lör
    • 08:00

      Big Mac cup P-06


      00:00
  • 18Sön
    • 00:00

      Big Mac cup P-06


      19:00
    • 08:15

      Träningsmatch Vaksala F-06


      11:00
    • 09:00

      Träning P-09


      10:30
    • 10:30

      Träningsmatch Håbo FF (borta) P-05


      12:00
    • 16:00

      Träning P-03


      17:30
    • 17:00

      Kick-Off P-04


      21:00
    • 18:00

      Träningsmatch Roslagsbro (borta) P-05


      19:30
  • 19Mån
    v.12
  • 20Tis
    • 17:00

      Träning P-05


      19:00
  • 21Ons
    • 16:25

      Träning P-07


      17:30
    • 17:45

      Träningsmatch mot Sunnersta F-06


      19:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
  • 22Tor
  • 23Fre
  • 24Lör
    • Heldag

      HSB Bosparcup F-06

    • 08:30

      HSB Bospar CUP F-07


      13:00
    • 09:00

      Träning P-05


      10:30
    • 13:00

      Träning P-05


      15:00
  • 25Sön
    • 09:00

      Träning P-05


      10:30
    • 09:00

      KIK (hemma) P-07


      10:30
    • 12:50

      Märsta vår cup P-06


      17:30
    • 13:15

      HSB-Cupen 2018 F-05


      20:00
    • 16:00

      Träning P-04


      17:30
    • 16:00

      Träning P-03


      17:30
  • 26Mån
    v.13
  • 27Tis
  • 28Ons
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 17:45

      Träningsmatch emot UIF F-06


      19:30
    • 18:00

      Föräldramöte P-05


      19:00
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
    • 19:15

      Träning P-04


      20:30
  • 29Tor
  • 30Fre
    • 09:15

      Danmarks IF (borta) P-08


      10:30
    • 16:00

      Träning P-07


      17:15
    • 17:00

      Träning P-03


      18:30
  • 31Lör