Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Arnäs IF

Följ

Arnäs IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Arnäs IF
Välj lag

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 10:00

      Kickoff P-03


      16:00
    • 11:00

      Träning P-08


      12:00
    • 11:00

      Träning F-03


      12:00
    • 12:20

      KB65 (hemma) P-04


      14:20
    • 12:20

      KB 65 P01-04 (hemma) P-05


      14:00
    • 15:30

      Träning P-10


      16:30
    • 16:45

      Träning F-05


      18:15
    • 16:45

      Träning F-08


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning F-06


      19:15
    • 18:15

      Träning F-09


      19:30
    • 19:00

      Kramfors-Alliansen (borta) F-04


      21:00
    • 19:15

      Träning Damer div 3


      20:30
  • 2Tor
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Föräldramöte P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning Damer div 3


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:15

      Träning P-03


      20:45
    • 20:30

      Träning Division 5


      21:45
    • 20:30

      Träning F-03


      21:30
  • 3Fre
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 19:00

      KB 65 IF (borta) Herrar


      21:00
    • 19:00

      Gimonäs Umeå IF (hemma) F-03


      21:00
  • 4Lör
    • 09:30

      Minicup Gimonäs F-06


      15:00
    • 09:30

      Kick-off F-08


      16:00
    • 10:00

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      F05 Blå (hemma) F-05


      12:00
    • 10:00

      Grillning Coop 2019 F-04


      15:30
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 12:00

      Träning P-05


      13:30
    • 14:00

      Div 5 träningsmatch P-03


      16:00
    • 14:00

      Träningsmatch hemma mot Domsjö Division 5


      18:00
  • 5Sön
    • 10:00

      Domarutbildning F05 F-05


      15:00
    • 10:00

      Anundsjö IF P07 (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Moelvens FC P05/07 (borta) P-07


      13:00
    • 11:00

      Luleå SK (hemma) F-03


      13:00
    • 15:00

      Träning F-12


      16:15
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Föräldramöte F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Sidensjö IK (hemma) Damer div 3


      20:00
    • 18:15

      Anundsjö IF/Skorped (borta) F-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
    • 20:00

      Träning P-03


      21:30
    • 20:00

      Träning Division 5


      21:30
  • 6Mån
    v.19
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-06


      18:15
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:15
    • 18:30

      Föräldramöte P-11


      20:00
    • 19:15

      Träning F-03


      20:30
    • 19:15

      Träning Damer div 3


      20:30
    • 19:30

      Träning P-05


      20:45
    • 20:30

      Träning Herrar


      22:00
  • 7Tis
    • 16:45

      Träning P-06


      18:00
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:15

      Träning F-10


      19:15
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:15

      Träning P-03


      20:45
    • 20:30

      Träning Division 5


      21:45
  • 8Ons
    • 16:45

      Träning F-08


      18:00
    • 16:45

      Träning F-05


      18:15
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-03


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Kratta löv P-10


      20:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:15
    • 18:15

      Träning F-09


      19:30
    • 19:00

      Härnösands FF (hemma) P-03


      21:00
    • 19:00

      Ramviks IF (borta) Division 5


      21:00
    • 20:45

      Träning Damer div 3


      22:00
  • 9Tor
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 19:00

      Högakusten (hemma) Damer div 3


      21:00
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:15

      Träning F-03


      20:30
  • 10Fre
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      BK Örnen Vit (borta) F-08


      19:30
    • 19:00

      Bik Sportklubb (borta) P-04


      21:00
    • 19:00

      Sidensjö IK (hemma) Herrar


      21:00
    • 19:00

      Hjälp till match P04 P-03


      21:00
    • 19:00

      Bondsjöhöjden (borta) P-05


      20:30
  • 11Lör
    • 10:00

      Domarutbildning P-05


      15:00
    • 10:00

      IFK Nyland (hemma) F-05


      12:00
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 12:00

      BK Örnen Blå (hemma) F-08


      13:30
    • 12:00

      Moälvens FC (borta) P-08


      14:00
    • 14:00

      Själevad (hemma) P-09


      15:30
    • 14:00

      Domsjö (hemma) P-09


      15:30
    • 15:30

      Själevads IK (hemma) F-09


      16:30
    • 15:45

      Domsjö (hemma) P-09


      17:15
    • 16:45

      Domsjö IF (hemma) F-09


      18:00
  • 12Sön
    • 10:00

      Modo FF P07 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:30

      Domsjö IF (hemma) F-07


      12:00
    • 12:00

      Sidensjö IK (hemma) P-05


      13:30
    • 14:00

      Domsjö IF (hemma) P-06


      16:00
    • 14:15

      Sidensjö (borta) F-06


      16:15
    • 15:00

      Modo FF 2 (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      Träning F-12


      16:15
    • 16:00

      Domsjö IF F05 Blå (hemma) F-05


      18:00
    • 17:00

      Föräldramöte P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Domsjö IF Flick Junior (hemma) F-04


      20:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
    • 19:30

      Träning Damer div 3


      21:00
    • 21:00

      Träning Division 5


      22:00
  • 13Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-06


      18:15
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:15
    • 18:00

      Arbete / Dagsverke Division 5


      20:00
    • 19:15

      Träning F-03


      20:30
    • 19:15

      Träning Damer div 3


      20:30
    • 19:30

      Träning P-05


      20:45
    • 20:30

      Träning Herrar


      22:00
  • 14Tis
    • 16:45

      Träning P-06


      18:00
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Själevad 1 (borta) F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:15

      Träning F-10


      19:15
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:15

      Träning P-03


      20:45
    • 20:30

      Träning Division 5


      21:45
  • 15Ons
    • 16:45

      Träning F-08


      18:00
    • 16:45

      Träning F-05


      18:15
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Kickoff P-08


      23:00
    • 17:45

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:15

      Träning F-09


      19:30
    • 19:00

      Nätra GIF (hemma) Division 5


      21:00
    • 19:15

      Träning F-03


      20:30
    • 20:30

      Träning Damer div 3


      22:00
  • 16Tor
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Städjobb Dollarstore F-04


      19:15
    • 18:00

      Träning F-04


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 19:00

      Köpmanholmen-Bjästa IF (borta) Damer div 3


      21:00
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:15

      Träning P-03


      20:45
    • 20:30

      Träning F-03


      21:30
  • 17Fre
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 17:15

      Träning F-11


      18:15
    • 18:30

      BK Örnen Blå (borta) F-08


      19:30
    • 19:00

      Bollkallar A-lagsmatchen P-07


      20:45
    • 19:00

      Junsele IF (Sollefteå 2) (hemma) Herrar


      21:00
  • 18Lör
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 10:00

      Träning P-13


      11:00
    • 10:00

      Domsjö (borta) P-09


      11:30
    • 10:00

      Moälven (borta) P-10


      19:00
    • 11:00

      Umeå IK FF (borta) F-03


      13:00
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 11:30

      Domsjö (borta) P-09


      13:00
    • 12:00

      Träning Damer div 3


      13:00
    • 13:00

      Domsjö IF F04 (hemma) F-04


      15:00
    • 14:00

      Domsjö IF (borta) F-09


      15:30
    • 14:30

      Själevads IK (hemma) P-08


      16:00
    • 14:30

      Hägglunds IOFK Gul (hemma) F-08


      16:00
    • 15:00

      Träning F-12


      16:15
    • 15:30

      BK Örnen 2 (borta) F-10


      16:30
    • 16:00

      Moälvens FC (hemma) P-08


      17:30
    • 17:30

      Domsjö IF F05 Svart (hemma) F-05


      19:30
    • 17:30

      Domsjö IF Svart (hemma) F-05


      19:30
  • 19Sön
    • 09:00

      Plantskolan F-03


      15:00
    • 10:00

      Domsjö IF (borta) F-09


      11:30
    • 10:00

      BK Örnen P 07 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:30

      Domsjö IF (hemma) F-07


      12:00
    • 12:00

      Domsjö Svart (hemma) P-05


      13:30
    • 12:00

      Hägglunds 4 (borta) P-10


      13:00
    • 12:00

      Hägglunds 3 (borta) P-10


      13:00
    • 14:00

      Hägglunds IoFK P-07 Lag 1 (borta) P-07


      16:00
    • 14:30

      Själevad vit (hemma) F-06


      16:00
    • 16:00

      BK Örnen P06 (borta) P-06


      18:00
    • 16:00

      Hägglunds (borta) P-09


      17:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Långsele AIF (borta) F-05


      19:00
    • 18:00

      Gideälven (hemma) Damer div 3


      20:00
    • 18:00

      Dagsverke / Lagarbete Division 5


      20:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:30

      Kramfors P04 (hemma) P-05


      20:00
    • 18:30

      Kramfors Alliansen P04 (hemma) P-04


      21:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
    • 20:00

      Träning P-03


      21:30
    • 20:00

      Träning Division 5


      21:30
  • 20Mån
    v.21
    • 15:45

      Träning F-11


      16:45
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-06


      18:15
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:15
    • 18:00

      Målarjobb del 1 F-04


      19:15
    • 19:00

      Träning Damer div 3


      20:30
    • 19:15

      Träning F-03


      20:30
    • 19:30

      Träning P-05


      20:45
    • 20:30

      Träning Herrar


      22:00
  • 21Tis
    • 16:45

      Träning P-06


      18:00
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-03


      20:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
    • 18:00

      Målarjobb del 2 F-04


      19:15
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:15

      Träning F-10


      19:15
    • 19:00

      Anundsjö IF 2 (borta) Herrar


      21:00
    • 19:15

      Träning P-03


      20:45
    • 20:30

      Träning Division 5


      21:45
  • 22Ons
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 16:45

      Träning F-05


      18:15
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:15

      Träning F-09


      19:30
    • 18:15

      Tjejkväll F-05


      20:00
    • 19:00

      Domsjö IF/Modo FF P03 (hemma) P-03


      21:00
    • 19:15

      Träning F-03


      20:30
      HRA Lilla konstgräsplan
      Samlingstid: 18:55
      Anteckning: Ändrad tid pga strul med planbokningen!
    • 20:30

      Träning Damer div 3


      22:00
  • 23Tor
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 16:45

      Träning F-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      BORTAMATCH Moälvsserien F-11


      19:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning Damer div 3


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:00

      Själevads IK (borta) P-08


      20:30
    • 20:30

      Träning F-03


      21:30
  • 24Fre
    • 16:45

      Träning P-03


      18:00
    • 17:30

      Själevad 2 (hemma) F-10


      18:30
    • 18:30

      Själevad 1 (hemma) F-10


      19:30
    • 19:00

      Björna IF (hemma) Herrar


      21:00
    • 19:00

      BK Örnen F04 (borta) F-04


      21:00
    • 19:00

      Långsele P04 (borta) P-05


      20:30
    • 19:00

      Långsele AIF P-04 (borta) P-04


      21:00
  • 25Lör
    • 09:30

      Träning P-13


      10:30
    • 09:30

      Träning P-12


      10:30
    • 10:30

      Husum (hemma) P-08


      12:30
    • 10:30

      Köpmanholmen-Bjästa FF P07-08 (hemma) P-07


      12:30
    • 11:00

      Anundsjö (hemma) P-10


      12:00
    • 12:00

      Hägglunds IOFK Gul (hemma) F-08


      14:00
    • 12:30

      Hägglunds 4 (hemma) P-10


      13:30
    • 12:45

      Härnösand 1 (borta) F-06


      14:45
    • 14:00

      Sidensjö (hemma) P-10


      15:00
    • 15:30

      KB 65 (hemma) F-05


      17:30
    • 15:30

      Köpmanholmen-Bjästa FF F03-04 (borta) F-05


      17:30
    • 16:00

      KB 65 (hemma) P-09


      17:30
    • 16:00

      Hägglunds (hemma) P-09


      17:30
    • 17:45

      Domsjö (hemma) P-09


      19:15
    • 18:00

      Sidensjö IK (hemma) F-09


      19:30
  • 26Sön
    • 09:30

      Själevad gr. (borta) F-06


      11:00
    • 10:00

      Björna IF P 05-07 (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      Hemmamatch, Arnäs 1 - Nätra P-11


      11:30
    • 11:30

      Hemmamatch, Arnäs 2 - Husum P-11


      13:00
    • 12:00

      Själevads IK (borta) P-07


      14:00
    • 12:00

      Domsjö Blå (hemma) P-05


      13:30
    • 14:00

      Piteå IF FF (hemma) F-03


      16:00
    • 15:00

      Träning F-12


      16:15
    • 15:00

      Modo FF (borta) F-08


      17:00
    • 16:00

      Remsle UIF FF -05 (hemma) F-05


      18:00
    • 18:00

      Träning Damer div 3


      19:30
    • 18:00

      Domsjö IF (hemma) F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:30

      BK Örnen Örnsköldsvik (borta) F-07


      20:00
    • 19:30

      Träning Division 5


      21:00
  • 27Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 17:00

      Vägstäd F-03


      21:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 17:00

      Träning F-06


      18:15
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:15
    • 18:15

      Träning F-11


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:15
    • 18:30

      Hägglunds IoFK P-04 (borta) P-03


      20:30
    • 19:00

      Träning Damer div 3


      20:30
    • 19:15

      Träning F-03


      20:30
    • 19:30

      Träning P-05


      20:45
    • 20:30

      Träning Herrar


      22:00
  • 28Tis
    • 16:45

      Träning P-06


      18:00
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Vägstäd F-03


      21:00
    • 17:15

      Träning F-12


      18:20
    • 17:30

      Själevad 2 (borta) F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:15

      Träning F-10


      19:15
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
    • 20:30

      Träning P-03


      21:45
    • 20:30

      Träning Division 5


      21:45
  • 29Ons
    • 16:45

      Träning F-05


      18:15
    • 16:45

      BK Örnen Vit (hemma) F-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 17:00

      Träning F-03


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:15

      Träning F-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:15
    • 19:00

      Bortamatch, BK Örnen 1 - Arnäs 1 P-11


      20:00
    • 19:00

      Själevads IK (hemma) F-04


      21:00
    • 20:30

      Träning Damer div 3


      22:00
    • 20:30

      Träning P-03


      21:45
  • 30Tor
    • 10:30

      BK örnen (hemma) F-06


      12:00
    • 12:00

      BK Örnen (hemma) P-09


      13:30
    • 14:00

      Träning P-08


      15:00
    • 15:15

      Träning F-08


      16:45
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:45

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 19:00

      Anundsjö IF (borta) Damer div 3


      21:00
    • 19:15

      Träning P-03


      20:45
    • 20:30

      Träning F-03


      21:30
  • 31Fre
    • 10:00

      Träning F-04


      11:15
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      Själevads IK P06 Vit (borta) P-06


      20:00
    • 18:00

      Dagsverke / Arbetsinsats Inventering Division 5


      21:00
    • 19:00

      Sollefteå GIF FF P04 (hemma) P-04


      21:00
    • 19:00

      Sollefteå P04 (hemma) P-05


      20:30